عمومی

کمبود منابع آبی در استان بوشهر/ لزوم کشت گیاهان سازگار با اقلیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهرا ، عبدالکریم گراوند پنجشنبه شب در مراسم پرورش گیاهان اتوماتیک در مرکز عزاداری اقلیم ویژه استان بوشهر اظهار داشت: در دانشگاه خلیج بوشهر تلاش می شود تا کشت گیاهان سازگار با آب و هوای استان توسعه یابد. .

وی فعالیت دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس در بوشهر را ستود و افزود: استان بوشهر دارای آب و هوای گرم و خشک است و اگر روی گونه های گیاهی خاص این اقلیم کار نکنیم با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد.

استاندار بوشهر تأمین آب را یکی از مشکلات مهم در استان بوشهر دانست و خاطرنشان کرد: در توسعه گیاهان و گسترش مناطق سبز باید توجه ویژه ای به تأمین آب لازم داشته باشیم.

وی در مورد اجرای طرح های مقابله با کمبود آب و کشت گونه های سازگار با آب و هوا در استان بوشهر گفت: دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس در بوشهر به خوبی انجام داده است که باید از ظرفیت های دانشگاه به خوبی استفاده شود. “

گراوند با تأکید بر استفاده از گونه های گیاهی تولید شده برای توسعه مناطق سبز و جنگلی ، افزود: امیدواریم با استفاده از گونه های گیاهی تولید شده در دانشکده کشاورزی دشتان شاهد ارتقا both سطح سبز و نشاط در طبیعت استان باشیم.

فرماندار بوشهرا با اشاره به ظرفیت بالای دانشگاه خلیج فارس برای ایجاد مشاغل جدید ادامه داد: با تلاش محققان دانشگاه خلیج فارس ، گونه های گیاهی با آب و هوای منطقه ای و سازگار با شهر دشتان تهیه و تولید شده و تلاش های آنها قابل تقدیر است “

دکمه بازگشت به بالا