ورزشی

کولاک ساخت‌وساز در فضا به وسیله این ربات

محققان رباتیک اعلام کردند؛

محققان از یک سیستم روباتیک خلاقانه رونمایی کرده اند که می تواند برای ماموریت های مونتاژ در مدار زمین مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، به نقل از وب سایت Tech Xplore، محققان دانشگاه لینکلن انگلیس ربات راه رفتن پیشرفته ای طراحی کرده اند که احتمالاً پروژه های ساختمانی بزرگ در فضا را متحول خواهد کرد. آنها توانایی ربات را برای مونتاژ یک تلسکوپ فضایی با دیافراگم بزرگ 25 متری آزمایش کردند. نمونه اولیه کوچک شده این ربات نیز کاربردهای فراوان آن را در ساخت و سازهای زمینی نوید می داد.

نگهداری از ساختمان های بزرگ در هیچ کجا به اندازه فضا ضروری نیست. زیرا شرایط آنجا غیرعادی است و تکنولوژی بشر عمر کوتاهی دارد. فعالیت‌های فضانوردی فرا فضاپیما، روباتیک و راه‌حل‌های سیستم‌های خودکار برای مأموریت‌های خدماتی و تعمیر و نگهداری مفید بوده و به جامعه فضایی کمک کرده است تا تحقیقات اساسی در مورد مأموریت‌های فضایی مختلف انجام دهد. پیشرفت‌ها در رباتیک و سیستم‌های خودکار عملکرد بسیاری از خدمات را در فضا تسهیل می‌کند، از جمله ساخت، مونتاژ، نگهداری، نجوم، رصد زمین و حذف زباله. اما محدود به آنها نیست.

افزایش تعداد ماموریت های فضایی و نیاز به زیرساخت های گسترده تر در مدار

یکی از محققان گفت: برای حمایت از اکوسیستم مداری کنونی و رو به رشد نیاز به معرفی فناوری پایدار و پیشرفته داریم. با افزایش ماموریت های فضایی، نیاز به زیرساخت های گسترده تری در مدار وجود دارد. یکی از مسئولیت های اصلی ماموریت های قرار ملاقات در فضا، انجام این الزام است.

این ربات سازه ای را در فضا واژگون می کند

مجموعه تلسکوپ در مدار

از زمان پرتاب تلسکوپ فضایی هابل و جانشین آن، تلسکوپ فضایی جیمز وب، جامعه فضایی به طور پیوسته به سمت استقرار تلسکوپ های جدیدتر و بزرگتر با دیافراگم بزرگتر (قطر ناحیه جمع آوری نور) حرکت کرده است.

مونتاژ تلسکوپ هایی مانند تلسکوپ فضایی با دیافراگم بزرگ 25 متری روی زمین با وسایل نقلیه پرتاب فعلی به دلیل اندازه محدود آنها امکان پذیر نیست. به همین دلیل است که تلسکوپ های بزرگتر در فضا (یا در مدار) جمع آوری شوند، ایده آل خواهد بود.

به گفته محققان، برای جمع آوری تلسکوپی با این اندازه در فضا، به ابزار مناسب نیاز داریم. اگرچه گزینه های روباتیک فضایی معمولی که می توانند راه بروند سریع هستند، اما آنها می گویند. اما قدرت مانور آنها محدود است.

ربات واکر

محققان روباتی با هفت درجه آزادی طراحی کرده اند که کاملاً چابک راه می رود. ربات iWalker یک سیستم روباتیک با اندام هایی است که می تواند در امتداد یک سطح به مکان های مختلف حرکت کند تا وظایفی را با هفت درجه تحرک انجام دهد.

محققان می گویند: تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که ابتکار پیشنهادی iWalker ثابت کرده است که یک گزینه همه کاره و ایده آل برای ماموریت های آینده در مدار است. ربات iWalker می تواند با انجام ماموریت های تعمیر و نگهداری معمول در فضا، عمر ماموریت را افزایش دهد.

تجزیه و تحلیل نمونه اولیه کاهش یافته این ربات نشان می دهد که می توان از آن به عنوان گزینه ای مناسب برای عملیات تعمیر، نگهداری و مونتاژ بر روی زمین استفاده کرد. به عنوان مثال، برای بررسی توربین های بادی.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا