ورزشی

کیانوش رستمی: بعضی‌ها فکر کردند من تمام شدم اما این آرزو را به گور می‌برند

کیانوش رستمی در مورد وضعیت فعلی خود گفت: “من در حال حاضر سعی می کنم حقی را که از آن محروم بودم به دست آورم ؛ سعی می کنم فراموش کنم ، اما متأسفانه این کار بسیار دشوار است زیرا به راحتی می توانستم سومین مدال المپیک خود را کسب کنم. می گویم ما در تلاش هستیم تا حقیقت را برگردانیم و این گویی من اصلاً ایرانی نیستم. من با افتخار دو بازی المپیک برای کشورم برنده شدم و خوشحالم که موفق شدم پرچم ایران را به اهتزاز درآورم و این را وظیفه خود می دانم. به عنوان یک ایرانی

وی افزود: فکر نمی کنم بتوانم سالها این موضوع را فراموش کنم و تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که تا پیر و سالم ورزش کنم. من در خودم توانایی کسب دوباره عناوین زیبا را می بینم و تلاش اصلی من کسب حداقل یک مدال المپیک دیگر است. بسیاری تصور می کردند کیانوش رستمی با این رویدادها به پایان رسیده است ، اما من می خواهم بگویم که آنها این رویا را دفن می کنند زیرا من با تمام توانم ورزش می کنم و این توانایی را دارم که مانند گذشته نتایج خوبی کسب کنم. قهرمان 37 ساله چین طلای المپیک را کسب کرد. من جوانتر هستم. ما امکانات نداریم و با آگاهی که داشتم می توانستم جلسات تمرینی خود را طراحی کنم تا بتوانم همچنان برای قهرمانی های بزرگ بجنگم ، اما متأسفانه آنها باعث می شوند مردم احساس کنند تقصیر من است.

نمی دانم نامه من به کسی رسیده است یا نه!

قهرمان المپیک در ریو ادامه داد: چه کسی در ریو طلا گرفت؟ کیانوش رستمی با همان سیستمی که اتخاذ کرد. پس چرا من نتوانستم در این المپیک شرکت کنم؟ زیرا آنها نام من را در لیست مسابقات سوئیس قرار ندادند و به مردم نگفتند که کیانوش خود نمی خواهد در این مسابقات شرکت کند. من نمی خواستم با تمام سختی به سوئیس بروم ، اما آنها امتیازات را حساب نکردند. من از کلی از فدراسیون جهانی و اسناد موجود خواستم که چقدر تلاش کرده ام ، حتی برای محاسبه نمره ام ، برای شرکت در انتخابات بعدی. آنها دیگر نامه ای در این زمینه ننوشتند و در آخرین دقایق برای تعیین شانس من نمی دانستم که آیا آنها نامه ای ارسال کرده اند یا نه. ما متن را دیدیم ، اما ندیدیم که به کسی برسد.

من می خواهم صدای من به رهبر معظم انقلاب برسد

رستمی درباره اظهارات فدراسیون وزنه برداران مبنی بر اینکه غایبان اردو در مسابقات جهانی شرکت نخواهند کرد ، گفت: اکنون آنها گفته اند چون کیانوش رستمی دیگر به اردوی تیم ملی نیامده است ، به مسابقات جهانی اعزام نمی شود. ” اگر امسال به مسابقات جهانی بروم ، مدال طلا را کسب خواهم کرد و همچنان برای این مسابقات سخت تمرین می کنم. اگر من به جام جهانی و المپیک نمی روم ، پس آنها می خواهند چه کسانی را بفرستند؟ من می خواهم رهبر کشورم صدای من را بشنود و حتی می خواهم در صورت لزوم آن را از نزدیک ببینم و بگویم “آیا من در این کشور ایرانی نیستم؟” رهبر معظم انقلاب همیشه به من تبریک می گفتند ، اما امروز برخی از آقایان مانع از بزرگداشت من می شوند. به این ترتیب ما نمی توانیم در وزنه برداری جهان موفق شویم.

تیم وزنه برداری ایران افزود: من این همه زحمت کشیده و با تمام توان تمرین کرده ام ، پس چگونه چنین فردی می تواند کاری انجام دهد که به المپیک نرود. یعنی ما دیگر جایی برای زندگی در ایران نداریم؟ برای رقابت به چه کسی پناه ببریم؟ من می خواهم رهبر کلمات و مشکلات من را از طریق مکالمه بشنود ، زیرا اگر این اتفاق بیفتد ، آنها قطعاً ناراحت می شوند که این افراد نمی خواهند من موفق شوم. وزیر ورزش نیز تغییر کرد و من نتوانستم به دلیل کار اولیه و روزهای شلوغ دکتر سجادی به آنجا بروم ، اما من همچنین انتظار دارم که او به درخواست من رسیدگی کند و اگر آنها این را نخواهند ، یا مرا به طور کامل از ایران اخراج کنند یا واقعاً تکالیف خود را بیان کنم

من بعد از ریو هیچ حمایتی نکردم

کیانوش رستمی در پاسخ به این سوال که آیا عدم موافقت صرف فدراسیون باعث شد موفقیت ها بعد از المپیک ریو علیرغم ادامه تمرین مشابه تکرار نشود یا دلایل دیگری نیز وجود داشت ، توضیح داد: من به هیچ وجه از المپیک ریو حمایت نکردم و این تمام آنها بود. هدف این است که به مردم ثابت کنم رستمی بدون مربی و بدون ارتش نمی تواند کاری انجام دهد و تمام تلاش آنها این بود که با شهرت من بازی کنند. مسئله دوم این است که وزن من در جهان تغییر کرده است و وزن 85 کیلوگرم در المپیک به 96 کیلوگرم تغییر کرده است ، بنابراین من مجبور شدم 11 کیلوگرم اضافه کنم و عضله بسازم. به محض افزایش وزن ، شاهد کاهش بی سابقه ای بودم و طبیعی است که یک انسان با افزایش وزن کند شود.

وی همچنین در پاسخ به این س whetherال که آیا به المپیک 81 کیلوگرم فکر می کردید و به نظر شما وزن مناسب تر نیست: اگر من به وزن 81 کیلوگرم رسیده بودم ، مجبور بودم در آن سال وزنه برداری را کنار بگذارم. وزنه ها بسیار سنگین هستند و وقتی وزن خود را کاهش می دهیم ، آسیب بسیار افزایش می یابد. یکی از دلایل مصدومیت های سهراب مرادی این کاهش وزن است ، بنابراین وزن 81 کیلوگرم مناسب من نبود.

به هر حال ، من به جام جهانی می روم

وزنه بردار ملی وزن 96 کیلوگرم با اشاره به برنامه ها و مشکلات تمرینی خود گفت: “من در حال حاضر برای مسابقات جهانی تمرین می کنم و به هر حال به آن مسابقات خواهم رفت.” من یک ریال هزینه آموزش نمی دهم ؛ رژیم غذایی ، ویتامین و شرایط استراحت من با یک فرد معمولی متفاوت است. می دانید ، امروز اگر بخواهیم به یک رستوران معمولی برویم ، 200 هزار تومان هزینه دارد و به دلیل وزن و عضله سازی مجبوریم روزانه 3-4 وعده غذا بخوریم.

رستمی ادامه داد: می دانم که مانند آب آشامیدنی طلای المپیک را کسب خواهم کرد زیرا رکورد من طلای المپیک است و وزنه بردار قطری یک پوند کمتر از رکورد من طلا گرفت. می توانستم بدون آمادگی در توکیو طلا بگیرم. اگر آمادگی داشته باشم چه رکوردی می زنم؟ برای بازیهای المپیک توکیو ، استرس زیادی برای کسب امتیاز داشتم ، اما امروز استرس کسب امتیاز را ندارم و تمام تلاشم را می کنم. این بار ، هدف من فقط افزایش وزن است ، اگر در مورد توکیو صادق نیست ، بلکه جمع آوری امتیاز است. اگر فدراسیون بخواهد نام من را در لیست مسابقات قرار دهد ، کسب سهمیه المپیک بسیار آسان است.

نمی دانم چند مدال فروخته شد؟

قهرمان المپیک ریو در پایان صحبت های خود گفت: “آنها فقط می گویند این کار را کیانوش رستمی انجام داده است ، رستمی ورزشکار است و فقط برای من حاشیه ایجاد کردند ؛ آنها نمی خواستند من مدال المپیک بگیرم ، اما آنها به هدف خود رسیدند ، که البته هدف هم بود ، و در هدف بعدی آنها مشخص نیست که آنها چند میلیون دلار مدال من را فروختند و چقدر به دست آوردند. به هر حال ، هدف من فقط تمرین و کسب افتخار است و رسیدن به آن ، من فقط به حمایت و راحتی نیاز دارم.

256 41

دکمه بازگشت به بالا