عمومی

گل بود به سبزه نیز آراسته شد!

اشتراک 6،700 اتومبیل از سایپا و توزیع 93٪ محصولات این شرکت در 15 آژانس وابسته به این باند ، فقط یکی از جنایات باند “وحید و نجاوا” است.
برخی اخبار فعالیت این زوج را به طرح های هرمی در دهه 1980 در شرکتی به نام Palinormi مرتبط کرده است. در حال حاضر مشخص نیست که چگونه این زوج از تصادف جان سالم به در بردند و صندلی ماشین و ملکه را به دست آوردند!

یکی دیگر از جرایم نجوا ، افتتاح 260 حساب بانکی به نام اشخاص حقیقی و حقوقی و 3 هزار و 200 میلیارد تومان از پولشویی است. همچنین کشف 24 هزار و 700 سکه بهار آزادی و 100 کیلوگرم طلا از خانه زوجین نیز یکی دیگر از جنایات آنها است.
انواع جرائم ، به ویژه پیش خرید هزاران اتومبیل ، تعدد حسابهای بانکی و کشف نزدیک به 25 هزار سکه از خانه های آنها نشانه های بارز فساد سیستمی در سیستم توزیع اتومبیل دولتی و شبکه بانکی است.

هرگز نمی توان مرتکب جرمی در این ابعاد و بدون ارتباط با عوامل موجود در آن سیستم ها شد. در ماه های اخیر ، رسانه ها بارها و بارها از اتمام چند دقیقه ثبت نام خودرو برای خرید خودرو و میلیون ها واسطه ثبت نام خبر داده اند ، اما متأسفانه اقدام جدی در این اتفاق نیفتاده است. مطمئناً ، دیگران که در این پرونده محکوم شده اند ، مدیران سایپا هستند که ارتباط شبکه را نشان می دهد. باندهای دارای فاکتورهای درون سیستم.

طرفداران انقلاب بارها از حضور عوامل فاسد در دستگاه های اجرایی و آلودگی برخی مسئولان و مراکز ثروت و قدرت هشدار داده اند. اثبات این واقعیت.
اقدام قاطع دستگاه قضایی در برابر افراد فاسد و اخلالگران اقتصادی مطمئناً چیز خوبی است ، اما هرگز ریشه کن کردن راه حل اساسی برای ریشه کن کردن فساد از جامعه نیست. همه مقامات و مقامات کشور در صورت عدم وجود یک سیستم نظارتی قدرتمند ، هوشمند و مصمم تهدید به شکست می کنند. از طرف دیگر ، قوانین و مقررات مختلف و ناپایدار ، تغییرات مکرر آنها و امضاهای طلایی ، زمینه را برای نفوذ باندهای جنایتکار و تجاوز به اموال مردم فراهم می کند.

مؤثرترین راه برای مقابله با فساد ، اصلاح قوانین ، مقررات و ساختار فساد ، شفافیت و شفافیت در فعالیت های اقتصادی افراد در جامعه بویژه مقامات و مقامات آنها با استفاده از فناوری های جدید و دولت الکترونیکی است.
اعدام و مجازات مجرمان اقتصادی کمک به رنج مردم است ، اما این درمانی نیست.

حفاظت از اعتماد عمومی به عنوان با ارزش ترین منافع اجتماعی نظام اسلامی با اصلاح ساختارهای فاسد و ایجاد شفافیت در فعالیت های اقتصادی امکان پذیر است. آیا مجلس یازدهم به این موضوع مهم توجه خواهد کرد؟

دکمه بازگشت به بالا