فرهنگ و هنر

گهواره دانشگاه هنر را به مکانی نامشخص بردند!

این مجسمه ساز که روز پنجشنبه به مجله تفریحی زیباروز از انتقال اثر “جای به جای” از دانشگاه هنر به برج میلاد تهران بدون اجازه وی به عنوان صاحب مادی و معنوی اثر خبر داده بود، اکنون از انتقال این اثر به برج میلاد تهران خبر می دهد. مکان نامعلوم

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، اثر «جی به جای» محسن رافعی، تنه درختی است وسط گهواره ای فلزی و دانش آموزان می توانستند روی آن بنشینند و به نوعی تاب بخورند.

اکنون با وجود اینکه محسن رافعی مالک مادی و معنوی آن است و برای دانشگاه هنر ساخته شده، بدون اجازه مالک به برج میلاد منتقل شده و پس از مدت کوتاهی اکنون به مکان نامعلومی منتقل شده است. محل.

خبرنگار پس از تماس با مسئولان برج میلاد تهران متوجه شد که مسئولان برج میلاد از انتقال این اثر به آنجا اطلاعی نداشته و هیچ هماهنگی در خصوص نصب این اثر در محوطه برج میلاد صورت نگرفته است و هنوز هم نمی دانند کجاست. کار انجام خواهد شد.

حالا رافعی درباره انتقال اثرش به مجله تفریحی زیباروز می گوید: حوالی ظهر با خبر شدم قطعه «جی به جای» به مکان نامعلومی منتقل شده است. طی توضیحاتی که به اینجانب داده شد، به نظر می رسد با توجه به پوشش گسترده این اثر غیرمنطقی دانشگاه هنر، مسئولان برج میلاد با اطلاع از این مشکل، از مسئولین دانشگاه درخواست کردند تا اثر را از محوطه برج خارج کنند. به همین دلیل کار من بدون اطلاع و هماهنگی و رضایت من به عنوان صاحب اثر مجدداً به مکان نامعلومی در حاشیه بلوار منتهی به برج میلاد منتقل شد.

او ادامه می دهد: واقعاً نمی دانم چه بگویم! دانشگاهی که بارها اعلام کرده صاحب اثر نیست، چگونه می تواند بدون رضایت صاحب اثر و خالق اثر، آن را به مکان نامعلومی منتقل کند؟

پس از اعتراض این مجسمه ساز، دانشکده هنر توضیحاتی ارائه کرد که می توانید اینجا بخوانید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا