فرهنگ و هنر

یادبودی برای اکبر نحوی – مجله تفریحی زیباروز

مراسم یادبودی در هفتمین روز درگذشت استاد زبان و ادبیات فارسی و کارشناس نسخ خطی اکبر نحوی برگزار می شود.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، مراسم عزاداری کوچ اکبر نحوی با حضور محمدجعفر یاحقی، ابوالفضل خطیبی، نجف جوکار و … ساعت 16 روز پنجشنبه (25 دی ماه 1400) برگزار می شود.

همچنین علاقه مندان به حضور در این مراسم می توانند از طریق صفحه اینستاگرام خود به نشانی anjomantarvijfars@ و سایت آپارات به آدرس https://www.aparat.com/farhangi.shirazu/live یادواره را دنبال کنند.

گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز، انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران (واحد فارس)، مرکز پژوهشی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز و مدیریت فرهنگی دانشگاه شیراز به عهده دارند. برگزاری این برنامه

اکبر نحوی، استاد دانشگاه شیراز، محقق، مدرس، شاهنامه پژوه و سعدی پژوه، در پنجم آبان ماه سال 1334 در قم به دنیا آمد. وی در سال 1365 در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه شیراز فارغ التحصیل شد. وی همچنین مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی را در همین دانشگاه به پایان رساند. وی همچنین دکترای خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی در سال 1379 از دانشگاه شیراز دریافت کرد. نحوی عضو دانشیار فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، استاد ادبیات دانشگاه شیراز و عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی بود.

اکبر نحوی بیش از 70 مقاله علمی در مجلات علمی و فرهنگی و دایره المعارف های تخصصی داشته است و از کتاب های او می توان «از ایران چه می دانیم؟ – رودکی «» یادداشت بر مؤلف فرهنگ شاهنامه، تصحیح «تاریخ و داستانهای جامع»، تصحیح و شرح» شیرازنامه «زرکوب شیرازی»، حیدر شیرازی در برخورد با خواجو «و …

اکبر نحوی در نیمه‌شب ۱۸ آذر در ۶۶ سالگی بر اثر سکته قلبی در منزلش در شیراز درگذشت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا