ورزشی

یادواره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیریند، سید حسن هاشمی اظهار کرد: مراسم استقبال از شهید ناشناس یادواره شهدای تازه تفحص شده دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند سه شنبه 16 آذرماه برگزار می شود.


بیشتر بخوانید:

دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند میزبان خانواده شهید گمنام است


وی با بیان اینکه هویت یکی از شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیریند شناسایی شد، گفت: این شهید علیرضا حسینی و از ارتش جمهوری اسلامی ایران است و خانواده اش ساکن استان تهران به مقصد جنوب هستند. خراسان برای حضور در این مراسم».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: مراسم استقبال از خانواده گرانقدر این شهید و یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند همزمان با روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند.

یک مدرس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با دعوت از همه اقشار امت حزب الله برای شرکت در این مراسم معنوی و آسمانی گفت: انتهای خیابان آیت الله غفاری دانشگاه اسلامی بیرجند مزار شهدای گمنام است.

هاشمی از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بنیاد شهید و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما، استانداری خراسان جنوبی، فرمانداری بیرجند و شهرداری بریج تشکر کرد. و کلیه ارگان ها و همکاری شهرداری بیرجند سرویس حمل و نقل روز سه شنبه ساعت 8:30 صبح در میدان ابوذر آماده انتقال اقشار مختلف مردم به محل برگزاری مراسم می باشد.

وی خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و گرامیداشت مجاهدت ها و رشادت های آنان را یک وظیفه دینی ملی و انقلابی دانست و گفت: سال های دفاع مقدس نقطه عطفی برای حفظ آرمان های تمامیت ارضی و مبارزه با دشمنان و متجاوزان بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خراسان جنوبی و بیرجند گفت: صلح و اقتدار بین المللی کشور اسلامی ما در سایه رهبری امام انقلاب و شجاعت و جانفشانی جوانان غیور و رزمندگان مقتدر به دست آمده است. و ایثار شهدا و ایثارگران گرانقدر.» لذا ادای احترام به مقام والای آنان گامی در جهت ارتقای روحیه فداکاری و حفظ فرهنگ پهلوانی و شهادت است.

هاشمی افزود: امیدواریم تلاش و خدماتی که ارائه می کنیم در جهت رضایت شهدا و سفر آخرت ما باشد.

وی گفت: ادای احترام به پدران و مادران معزز شهدا که عزتمندانه فراق و گرمای جگرگوشه خود را تحمل کردند یک وظیفه شرعی و انقلابی و وظیفه ای است که در راستای احیای ارزش ها بر عهده همه ماست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال های اخیر توجه ویژه ای به تعمیق و ترویج آموزه های فرهنگی و معنوی داشته است و اخیرا سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی توسط این دانشگاه منتشر شده است. دکتر طهرانچی درباره گام دوم انقلاب گفت: در تقویم دانشگاه آزاد اسلامی استان این مراسم از رویدادهای فرهنگی بسیار بزرگ سال 1400 محسوب می شود.

هاشمی افزود: حفظ یادواره شهدا در واقع ادامه راه شهداست. زیرا شهدا مشعل های نورانی هستند که راه حقیقت و سعادت را نشان می دهند.

انتهای پیام/4117/4062/

دکمه بازگشت به بالا