ورزشی

یزدانی و نخودی فینالیست شدند/ زارع به رده‌بندی رسید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، مرحله نیمه نهایی چهار دسته نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در بلگراد صربستان برگزار شد.

در دسته 79 محمد نخودی در دور نخست در دیداری نفس گیر یعقوب شیخ جمال کشتی گیر روس الاصل اهل رومانی را با نتیجه 7 بر 6 شکست داد. وی در دور بعد دولگون آلتانزول از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله بکزاد عبدالرحمنف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان را با نتیجه 10 بر 5 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناهدی در این مرحله با نتیجه 5 بر 4 از سد واسیل میخائیلوف از اوکراین گذشت و راهی فینال شد. جردن باروز قهرمان المپیک و جهان از آمریکا در این دیدار منتظر اوست.

در وزن 86 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، حسن یزدانی در دور دوم مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید. وی در دور سوم و یک چهارم نهایی سباستین جزیرزنسکی از لهستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در این مرحله بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از اسلواکی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. او در دیدار پایانی به احتمال زیاد با دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا دیدار خواهد کرد.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع در دور دوم پس از استراحت در دور نخست با نتیجه 3 بر صفر مقابل ژی وی دنگ دارنده نقره و برنز جهان از چین جشن گرفت. وی در دور سوم و یک چهارم نهایی الکساندر خوتسیانفسکی دارنده مدال برنز جهان از اوکراین را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. زارع در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک از ترکیه را شکست داد و برای جانشینی راهی دیدار رفت.

دکمه بازگشت به بالا