ورزشی

۱۰۰ بازیکن برتر فوتبال ایران در سالی که گذشت/ بخش نهم

در پایان سال 1399 ، نگاهی به بهترین فوتبالیست های ایران در یک سال گذشته داریم.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، انتخاب بهترین ها در فوتبال ایران در یک سال که به دلیل شیوع ویروس کرونا تا چند ماه بسته شده کار ساده ای نیست. بسیاری از بازیکنان با استعداد امسال نمایش های خوب خود را در کشور و خارج از کشور نشان داده اند ، بنابراین می توان به آینده فوتبال کشور امیدوار بود.

قهرمانی پرسپولیس در لیگ و تراکتور در جام حذفی مهمترین اتفاقات باشگاه فوتبال ایران در سال جاری بود. قرار بود امسال تیم ملی فوتبال ایران مسابقات مهمی داشته باشد که به دلیل شیوع ویروس کرونا این مسابقات به تعویق افتاد.

انتخاب بهترین ها بر اساس عوامل خاص همیشه دارای نقص و پر از کلمات و حدیث بوده است. در قسمت دوم ، 100 بازیکن برتر فوتبال ایران در سال 1399 را ارائه می دهیم و در ادامه این مجموعه گزارش ها ، بازیکنانی را بررسی می کنیم که بدون دستور خاصی در لیست 100 بازیکن برتر 99 نفر قرار دارند.

انتخاب بهترین ها همیشه پر از کلمات و گفته ها بوده است ، اما ما سعی کرده ایم به عملکرد کلی بازیکنان و موفقیت و نفوذ آنها در نمایندگی 100 فوتبالیست برتر ایرانی در سال 1399 توجه کنیم.

در بخش نهم این مجموعه گزارش ها ، بازیکنانی را مرور می کنیم که بدون ترتیب خاصی در لیست 100 بازیکن برتر سال 1999 قرار گرفتند.

مهدی طارمی (پورتو)

بدون شک بهترین فوتبالیست ایران در سال 1399 مهدی طارمی استعدادی ناب از مناطق جنوبی کشور بود که توانست پرتغال را به خود جلب کند. در اولین فصل حضور خود در ریو آو ، طارمی به دلیل چندین دقیقه تنها گلزن نبود و توانست 18 گل به ثمر برساند. با همین تعداد گل و دقیقه کمتر ، کارلوس وینیسیوس گلزن شد و به تاتنهام پیوست. مهاجم بوشهری فوتبال ایران کار خود را در پورتو با نیمکت آغاز کرد ، اما در این چند دقیقه توانست خود را به کانسیسا تحمیل کند و 15 گل به ثمر برساند ، از جمله یک گل در دقیقه اول به یوونتوس ، نشان داد که توانایی های بالایی دارد. بلکه یکی از بهترین ها در فوتبال اروپا است.

سردار آزمون (اوج)

سردار آزمون اکنون اولین امید تیم زنیت روسیه است. آقای گل فصل گذشته بازیکن مهمی برای تیم سرگئی ساماک در لیگ روسیه بود ، اگرچه مصدومیت او باعث حضور کمرنگ او در لیگ قهرمانان شد. وی که تاکنون در مقدماتی جام جهانی چهار گل به ثمر رسانده است ، در یک بازی دوستانه برابر ازبکستان نیز یک گل برای تیم ملی به ثمر رساند. او همچنین در نیمه اول فصل لیگ روسیه عملکرد خوب گلزنی داشت و با آرتم زیوب زوج خوبی ایجاد کرد و در 15 بازی 11 گل به ثمر رساند. او فصل گذشته در لیگ روسیه 17 گل به ثمر رساند و باید دید آیا او می تواند عملکرد خوب گلزنی خود را در سال جاری ادامه دهد و دوباره گلزن لیگ روسیه شود.

سید جلال حسینی (پرسپولیس)

با 39 سال سن ، بنجامین دکمه فوتبال ایران بهترین سال فوتبالی خود را تجربه می کند. مدافع با کوله باری از تجربه که نه تنها ستون دفاعی تیم در قلب خط دفاع پرسپولیس است ، بلکه در گلزنی نیز بهترین نتایج را دارد ، باعث شده پرسپولیس کمتر از الکاتیرا محروم باشد. سید جلال حسینی فصل گذشته توانست برای چهارمین بار متوالی یک قهرمانی در لیگ ایران را تجربه کند و به عنوان پرافتخارترین بازیکن تاریخ لیگ شناخته شود. او فصل گذشته 17 بار در لیگ بازی کرد و گاهی نیمکت نشین بود. حسینی شش بار در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده و برای دومین بار نایب قهرمان آسیا را تجربه کرده است ، اما این یکی از بهترین فصل های جلال حسینی در این فصل بود. او نه تنها در کارهای دفاعی بلکه در خط حمله نیز برجسته بود و در این فصل 4 گل در لیگ به ثمر رساند که دو گل آنها 3 امتیاز برابر تراکتور و مسا رفسنجانی کسب کرد. او به دنبال پنجمین قهرمانی متوالی و یک رکورد دست نیافتنی است.

شجاع خلیل زاده (الریان)

مدافع قدرتمند سابق پرسپولیس هم سال خوبی داشت. او در لیگ برتر ابتدا قهرمانی دیگری را با پرسپولیس تجربه کرد. این هوادار محبوب فصل گذشته موفق شد در 23 بازی گلزنی کند. وی سپس با قرمزها در لیگ قهرمانان به فینال رسید. او در تیمش با زدن دو گل در قطر و انجام کارهای دفاعی چهره اصلی بود و وب سایت AFC او را به عنوان بهترین مدافع میانی انتخاب كرد. با این حال ، هیچ کس تصور نمی کرد که شجاع قبل از فینال لیگ قهرمانان اروپا پرسپولیس را ترک کند و به الریان قطر برود و به راحتی یکی از بازیکنان کارآمد پرسپولیس مهمترین بازی این تیم در فصول گذشته را از دست داد و به قطر رفت. شجاع که در دوران اسکوچیچ نیز برای اولین بار در تیم ملی فوتبال ایران بازی کرد ، نمی خواهد پیراهن تیم ملی را به راحتی از دست بدهد. 7 بازی و دو گل در قطر باعث شده تا شجاع در تیم جدیدش موثر باشد. این تیم در حال حاضر توسط لورن بلان فرانسوی هدایت می شود.

احمد نوراللهی (پرسپولیس)

احمد نوراللهی ستون تیم پرسپولیس است و پس از جدایی بشار رسن و مهدی ترابی ، کار او دشوارتر از قبل شد. نوراللهی در یکی دو فصل اخیر عملکرد خوبی در پرسپولیس داشته است و فصل گذشته توانست برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر شود تا در بین پرافتخارترین بازیکنان لیگ برتر قرار بگیرد. فصل گذشته او توانست در 30 بازی یعنی همه بازی های لیگ برتر پرسپولیس به میدان برود و 4 گل به ثمر برساند. او با پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافت ، اما پنالتی ای که در بدترین بازی برای اولسان در نظر گرفت ، یکی از نقاط تاریک این هافبک محبوب قرمزها در این فصل است.

احمد که اکنون به تدریج در تیم ملی تثبیت می شود و در بازی با عراق تنها گل ایران را به ثمر رساند ، تاکنون 5 گل در لیگ به ثمر رسانده است. او می توانست با گلزنی در دربی این تعداد را افزایش دهد اما شانس با او نبود.

احسان حاج صفی (تراکتور)

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در تابستان از یونان پیشنهاد جدی داشت اما تبریزی در این تیم ماند. ویلموتس و اسكوچیچ هم در مدت كوتاهی از حضور در تیم ملی حساب ویژه ای برای او باز كردند. او اکنون یک بازیکن باتجربه است که دو دوره جام جهانی دیده و می تواند در پیشرفت سایر بازیکنان تیم ملی بسیار کمک کند. احسان در این فصل یک گل برای تیمش به ثمر رساند ، اما فصل گذشته اوج مهارت خود در گلزنی را نشان داد. جایی که او یک خط جلوتر بازی کرد و می توانست یکی از بهترین های لیگ باشد که 6 گل و 3 پاس گل داده است.

محمد حسین کنعانی زادگان (پرسپولیس)

محمد حسین کنعانی زادگان در یکی دو فصل اخیر یکی از بهترین های پرسپولیس بوده است. حضور او در زمین و جفت عالی که با سید جلال حسینی ایجاد کرد مانع از دریافت گل تیم در لیگ قهرمانان در جریان مسابقه شد. وی در دیدار برابر نفت آبادان موفق شد 3 امتیاز پنالتی بگیرد. کنعانی همچنین در لیگ قهرمانان اروپا 9 بازی انجام داد و عملکرد خوبی در خط دفاعی داشت و وب سایت اتحادیه فوتبال آسیا او را به عنوان بهترین مدافع میانی انتخاب کرد. فصل گذشته ، او 30 بازی در لیگ و جام حذفی برای تیمش انجام داد و یک گل به ثمر رساند.

سامان قدوس (برنتفورد)

سامان قدوس پس از 4 ماه محرومیت فیفا و تغییر تیم ، مدتی فوتبال بازی نکرد ، سپس تصمیم گرفت برای برنتفورد در لیگ برتر انگلیس بازی کند. لیگی که به نظر بسیاری از کارشناسان هم سطح با سایر لیگ های معتبر اروپا است. قدوس که در لیگ یک فرانسه با آمیان خوب بازی کرد ، خیلی زود با شرایط فوتبال انگلیس سازگار شد.

او در جام حذفی یک گل و یک پاس گل داد و در دو بازی در جام لیگ یک پاس گل داد. هافبک ایرانی همچنین 3 گل در لیگ برتر انگلیس به ثمر رسانده است و به نظر می رسد توانسته است به جایگاه خوب خود برگردد و یک دوره محرومیت کابوس را پشت سر بگذارد.

وحید امیری (پرسپولیس)

هافبک – مهاجم پرسپولیس پس از محرومیت الکثیر به خط حمله تیمش نقل مکان کرد. امیری که برای قرمزها بازی می کند ، معمولاً گلهای زیادی نمی زند ، اما همیشه در خدمت تیم است و بازی موثری را ارائه می دهد. او تاکنون 3 گل از جمله دربی برای تیمش به ثمر رسانده است.

وحید در لیگ قهرمانان نیز در 9 بازی گلزنی کرد و به دلیل دو اخطاره ، فینال را از دست داد. وحید امیری فصل گذشته با پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد. به این ترتیب او با به ثمر رساندن 6 گل در مسابقات قهرمانی تیمش نقش بسزایی داشت. همچنین می تواند مهره ای م effectiveثر برای تیم ملی در انتخابی جام جهانی باشد.

علی قلی زاده (شارلوا)

هافبک فنی تیم ملی فوتبال ایران کاملا در لیگ بلژیک مستقر است و شاهد توانایی های او در این لیگ هستیم. این بازیکن در این فصل موفق شده 7 گل در 25 بازی به ثمر برساند که برای بازیکن در پست خود آمار بسیار خوبی است. قلی زاده که در تیم ملی فوتبال ایران نیز عضویت دارد ، فصل گذشته 3 گل در 22 بازی برای تیمش به ثمر رساند. برای بازیکنی که به دلیل مصدومیت مصدومیت جام جهانی را از دست داده است ، این ممکن است بهترین روزها باشد تا اسکوچیچ درخشش خود را نشان دهد تا بتواند در مقدماتی حساس تیم ملی برای جام جهانی بازی کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا