استان ها

۱۶۴ راه روستایی در استان لرستان مسدود است

وی افزود: در مناطق برف‌گیر، گردنه‌ها و مناطق صعب‌العبور استان با توجه به مه‌گرفتگی شدید و لغزنده بودن جاده‌ها تردد به کندی انجام می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به مسدود بودن ۱۶۴ محور مواصلاتی روستایی در استان گفت: از این تعداد ۱۰۰ روستا در شهرستان دلفان، ۳۰ روستا شهرستان سلسله، ۳۰ روستا در شهرستان بروجرد و ۴ روستا نیزبه دلیل رانش زمین و سنگ‌افتادن در شهرستان معمولان مسدود شدند که راهداران در حال بازگشایی راه‌های روستایی هستند.

پازوکی افزود: در برخی شهرستان‌ها مانند دلفان با توجه ادامه‌دار بودن روند بارش برف محورها به صورت مرتب بازگشایی و مسدود می شوند و با توجه به اینکه در برخی محورها تا مساعد شدن هوا امکان عملیات بازگشایی مسیر وود ندارد، باید منتظر مساعد شدن هوا برای بازگشایی این محورها شد.

وی بر همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد در محورهای کوهستانی، مناطق سردسیر و برفگیر استان تاکید کرد و عنوان داشت: با توجه به بارندگی‌ها و لغزندگی جاده‌ها به رانندگان توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در صورت ضرورت تجهیزات ایمنی را به همراه داشته باشند و به توصیه‌های راهداری و اداره کل مدیریت بحران استان توجه کنند.

46

دکمه بازگشت به بالا