عمومی

۱۸ پروژه بخش هیر به بهره برداری رسید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیدمحمد اعتماد اعجازی عصر سه‌شنبه در آئین افتتاح پروژه‌های بخش هیر شهرستان اردبیل ضمن گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: به مناسبت دهه فجر ۱۸ پروژه بخش هیر در حوزه‌های مختلف عمرانی و آسفالت راه‌ها و معابر و اجرای طرح هادی معابر و ساماندهی جاده‌ها و ورزشی و فرهنگی و اقتصادی با اعتبار ۶۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه عمران و آبادانی و رونق اقتصادی در شهرستان اولویت اساسی است، گفت: به مناسبت دهه فجر در یکی از روستاهای محروم هیر کارگاه تولیدی راه اندازی شد که این کارگاه ظرفیت صادرت به استان‌های همجوار را داشته و برای ۸ نفر هم اشتغال ایجاد کرده است.

فرماندار شهرستان اردبیل با اشاره به آفاز عملیات اجرایی برخی پروژه‌ها در بخش هیر افزود: تکمیل این پروژه‌ها با جدیت پیگیری می‌شود.

اعتماد اعجازی بیان کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای نسل امروزی به ویژه جوانان و نوجوانان تبیبن شود که در این زمینه لازم است دستگاه‌های مربوطه پیشگام باشند.

وی تصریح کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف عمرانی و اقتصادی و فرهنگی و ورزشی در شهرستان اردبیل اقدامات خوبی انجام شده است.

فرماندار شهرستان اردبیل گفت: به مناسبت دهه فجر ۸ پروژه جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل به بهره برداری رسید که برای این پروژه‌ها ۵۹۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

سید محمد اعتماد اعجازی بیان کرد: این پروژه‌ها در بخش‌های سد و سردخانه و انبار سرد و بسته‌بندی و سورتینگ سیب زمینی و پرواربندی بره و دامداری است که با راه اندازی این پروژه‌ها برای ۳۴ نفر در شهرستان اشتغال ایجاد شد.

وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی تعدادی از پروژه‌های جهاد کشاورزی هم در شهرستان شروع شده و با تأمین اعتبارات و تسهیل عملیات اجرایی این پروژه‌ها تکمیل می‌شود.

فرماندار اردبیل از اجرای طرح کشت قراردادی در شهرستان خبر داد و گفت: روند صدور سند تک برگی اراضی کشاورزان هم با همکاری کشاورزان و دستگاه‌های مربوطه شتاب گرفته است.

اعتماد اعجازی گفت: به مناسبت دهه فجر ۳۴ پروژه بخش مرکزی شهرستان اردبیل با اعتبار ۷۸۱ میلیون ریال در روستای خیارک به بهره برداری رسید و این پروژه‌ها در بخش دهیاری‌ها و بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب، حمل و نقل جاده‌ای و راه و شهرسازی بوده که در عرصه‌های مختلف انجام می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا