فرهنگ و هنر

۲۰ آبان تولد شهید جواد کاری؛ بزرگ مردی از قم

مجله تفریحی زیباروز/قم شهید جواد کاری در وصیت نامه خود نوشت: همه ما برای حق می جنگیم. فهمیدم که اگر کشته یا کشته شویم، در هر دو صورت، این بزرگترین پیروزی است که خداوند متعال به من داده است.

بیست روز از آبان ماه 1339 که شهید جواد کاری در شهر مقدس قم به دنیا آمد، می گذرد. شهید جواد کاری در خانواده ای پرجمعیت بزرگ شد و در سن هفت سالگی به دبستان رفت و با موفقیت پشت سر گذاشت.

در تعطیلات تابستان نجاری می کرد و از این کار بسیار لذت می برد و در فوتبال هم خوب بود.

شهید جواد کاری نیز مانند بسیاری از جوانان دوران انقلاب در تظاهرات حضور فعال داشت و پس از شروع جنگ تحمیلی برای دفاع از کشور و میهن خود عازم جبهه حق علیه باطل شد.

سرانجام شهید کاری در 8 اسفند 1360 بر اثر انفجار موج در شوش به شهادت رسید و در شیخان قم آرام گرفت.

شهید جواد کاری در وصیت نامه خود نوشته است:

و كسانى كه در راه خدا كشته مى‏شوند، مردگان، حسابى نيست و پروردگارشان آنان را روزى مى‏دهد.

سخنان خود را با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره)، ابراهیم زمان، قلب محرومان و درود بر شهدا و مردم شهیدپرور ایران آغاز می کنم.

اینجانب جواد کاری فرزند حسین با شناسنامه 323 از قم با میل و اشتیاق فراوان به محل جنگ خیر و شر وصیت کردم که همیشه نشان می داد حق پیروز است.

و همه ما برای حق مبارزه می کنیم. فهمیدم که اگر کشته یا کشته شویم، در هر دو صورت، این بزرگترین پیروزی است که خداوند متعال به من داده است.

پدر و مادر عزیزم همانطور که امام ما فرمودند چشم امید من به شما جوانان ادامه دهنده راه حسین است و بیش از 1400 سال است که این راه را ادامه داده اید او عزیزتر از ما است گوش دادم و به جبهه رفت و اکنون از شما می خواهم که از من حلال بخواهید و از طرف من سخنان حلال دوستان و اقوام را بخواهید و ادامه راه شهادت بر عهده شماست.

سلام

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا