اقتصادی

۲۰ رتبه برتر جشنواره «کتابخوانی نیایش» تجلیل شدند

در دانشگاه آزاد کرج؛ ۲۰ رتبه برتر جشنواره «کتابخوانی نیایش» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با حضور مسئولان تجلیل شدند. به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از کرج، مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی نیایش (با منبع صحیفه سجادیه) از سری برنامه‌های دومین جشنواره فرهنگی و هنری امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار و از برگزیدگان جشنواره و فعالان فرهنگی با اهدای لوح و هدیه تجلیل شد.
**دلایل برگزاری جشنواره مهدویت و امامت با موضوع صحیفه سجادیه
حسین کلانتری خلیل‌آباد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج در این مراسم اظهار کرد: برگزاری یکی از برنامه‌های دومین جشنواره امامت و مهدویت با عنوان مسابقه کتابخوانی صحیفه سجادیه دارای اهمیت است به این دلیل که این کتاب به‌عنوان برادر قرآن مطرح بوده و در جایی دیگر نیز به‌عنوان انجیل اهل‌بیت و زبور آل محمد(ص) نیز مطرح است.
اختتامیه جشنواره فرهنگی، هنری امامت و مهدویت برگزار شد
وی افزود: در زمان امام حسین(ع) انحطاط‌هایی ایجاد شده و در نهایت موجب شهادت امام حسین(ع) و واقعه کربلا و عاشورا شد. آن کسی که توانست انحطاط‌های زمان این امام را جمع کند و به‌نوعی پوشش دهد و حکومت‌های آن زمان که هر کدام ادعایی داشتند را سر جایشان بنشاند، حضرت امام سجاد(ع) و حضرت زینب کبری(س) بودند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج ادامه داد: تلاش‌های حضرت امام سجاد(ع) برای ارتقای سطح جامعه که در قالب ۷۵ دعا و با عنوان صحیفه سجادیه بوده در بیانیه گام دوم انقلاب می‌تواند یکی از سرفصل‌های تمدن نوین اسلامی باشد که در دانشگاه بتوانیم به‌کارگیری کنیم.
**دانشجویان با آینده‌نگری از ناامیدی دور شوند
مشاور و دستیار امور فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: دانشجویان و قشر جوان با پندگیری از گذشتگان و بهره‌گیری از تجربیات افراد پا به سن گذاشته می‌توانند از بروز خطا و اشتباه جلوگیری و با آینده‌نگری از یأس و ناامیدی دور شوند تا از دوران جوانی خود نهایت استفاده را برده و در جامعه تأثیرگذار باشند.
حسن بنیانیان اضافه کرد: تمدن‌هایی در دنیا وجود دارد که نیاز‌های جنسی و جسمی در آنها اولویت پیدا کرده و به‌واسطه حکومت سرمایه‌داران و نبود نظام سیاسی صالح در جهان که بعضی از آثارش در کشور نیز وارد شده که همه چیز را در پول و مقام و… می‌بینند از تعادل خارج شده‌اند. انواع معضلات ایجادشده با تلفیق قانون با باور‌های درونی و عشق به خالق و انسانیت می‌توان از معضلات جلوگیری و به جامعه‌ای درست دست یافت.
اختتامیه جشنواره فرهنگی، هنری امامت و مهدویت برگزار شد
وی با اشاره به مزیت‌های کتابخوانی و خطاب به دانشجویان بیان کرد: کسب دانش، رشد مغز، تقویت حافظه، کاهش استرس، بهبود مهارت‌های ارتباطی، تقویت انگیزه، بهبود عواطف، اجتماعی شدن، آشنایی با جهان‌های دیگر، افزایش خلاقیت و آموختن از گذشتگان از مزایای کتاب‌خوانی است.
حجت‌الاسلام حسن یعقوبی مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج نیز عنوان کرد: بازه زمانی اجرای جشنواره کتابخوانی نیایش (با منبع صحیفه سجادیه) از ۱۳ رجب تا نیمه شعبان انتخاب و هفتم اسفند ۱۴۰۱ اختتامیه این جشنواره برگزار شد. با توجه به ابلاغ سازمان مرکزی، شیوه و روش تبلیغ، توزیع، تبیین در شهر، سازمان‌ها، نهاد‌ها و ارسال پوستر و فراخوان به همه ادارات و سازمان‌های تابعه در مرحله اول تعداد ۱۲۰ نفر و در مرحله دوم ۲۴۰ نفر و در نهایت تا آخرین روز کاری جشنواره ۳۸۰ نفر در چهار حوزه (استادان، کارکنان، دانشجویان و مخاطب آزاد) ثبت‌ نام کرده و در هر حوزه نیز پنج نفر به‌عنوان رتبه برتر شناخته شدند.
۲۰ رتبه برتر جشنواره «کتابخوانی نیایش» تجلیل شدند
به گزارش آنا، سال گذشته و در دوره نخست ۱۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های جشنواره سراسری امامت و مهدویت را برگزار کردند و موفقیت در برگزاری این دوره باعث شد که امسال تمام استان‌های کشور مجری برگزاری این جشنواره باشند؛ بنابراین امسال، علاوه بر ۳۱ واحد دانشگاهی در سراسر کشور، هفت واحد دانشگاهی استان تهران نیز میزبان برنامه‌های جشنواره امامت و مهدویت هستند که در مجموع ۳۸ جشنواره برگزار خواهد شد.افتتاحیه جشنواره امامت و مهدویت طبق سال گذشته همزمان با سالروز ولادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) در مشهد برگزار شد و اختتامیه آن همزمان با ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج) نیمه شعبان در شهر قم برگزار و از منتخبان جشنواره تجلیل می‌شود. انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا