عمومی

۲۸ مورد آتش سوزی در مراتع استان زنجان رخ داده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، صافی خداوند کرامتی یکشنبه شب در هفتمین جلسه ستاد مدیریت بحران استانداری زنجان با بیان اینکه امسال 28 مورد آتش سوزی مراتع در استان رخ داد، اظهار کرد: 5 مورد آتش سوزی در یک واحد تولیدی بزرگ منجر به تاسیسات و تجهیزات نفتی این شرکت شد. استان ها و خطوط لوله و کلیه تأسیسات آتش نشانی.

وی با بیان اینکه امسال 12 سیل در استان رخ داد، تصریح کرد: امسال در یک دقیقه 2 زمین لرزه به بزرگی 4 و 4.5 ریشتر در استان زنجان رخ داد و نیروها در کمترین زمان در مناطق کمک می کنند. چشمگیر از زلزله حضور داشتند.

مدیر مدیریت بحران زنجان با اشاره به رانش زمین در شهرستان طارم گفت: این رانش زمین وضعیت روستای گوهر طارم را که در حال بررسی است روستای خلج تغییر داد. ماشینشان ما هم شاهد نشستن روی زمین هستیم.

کرامت با توجه به ضرر ایجاد شده وی در سال جاری در حوزه کشاورزی و زیرساخت اظهار داشت: در حوزه کشاورزی 599 میلیون و 347 هزار ریال و در حوزه مسکن 28 هزار و 490 میلیون ریال و در حوزه زیرساخت 131 هزار و 260 میلیون ریال است. ایجاد شده امسال بیا 1400 او بود.

وی با بیان اینکه امسال کل کشور با خشکسالی مواجه بود، افزود: انتظار می رود استانداران محترم و سازمان جهاد کشاورزی با تمهیدات و اقدامات لازم به این نتیجه برسیم که در مواقع بحران با مشکل مواجه نشویم.

کرامتی خطاب به استانداران و روسای ادارات در خصوص اطلاع رسانی حوادث طبیعی در استان گفت: به محض وقوع حوادث سریعتر به اطلاع رسانی برسد.

دکمه بازگشت به بالا