ورزشی

۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز ایران در ۵ وزن نخست کشتی آزاد نظامیان جهان

به گزارش شفاف، در پایان پنج وزن نخست کشتی آزاد نظامیان جهان در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران، مرتضی قیاسی و محمدحسین محمدیان در وزن 65 و 97 کیلوگرم مدال طلا، احمد محمدنژاد جوان و فریبور در وزن 57 و فریبور به مدال طلا دست یافتند. به ترتیب 74 کیلوگرم. . در وزن 86 کیلوگرم مدال نقره و هادی وفایی پور به مدال برنز رسید.

در وزن تا 57 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه 4 بر 3 مغلوب عظمت توسکایف کشتی گیر مطرح روسیه شد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 مقابل مانوئل خانزردزیان از ارمنستان پیروز شد و در دور سوم محمد امیر پاکستانی را 10 بر صفر شکست داد. محمدنژاد جوان در دور آخر نیز با نتیجه 11 بر صفر مقابل آمجی کاتورانگا از سریلانکا به برتری رسید و به مدال نقره دست یافت.

در وزن تا 65 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، مرتضی قیاسی در دور اول به دلیل غیبت کامارای نامدار اهل گینه قهرمان شد.

وی در دور دوم 9 بر 5 آرتور بادتف از روسیه را شکست داد و در دور سوم فرناندو سی دی از سریلانکا را 10 بر صفر شکست داد. مرتضی قیاسی در دور آخر با نتیجه ۱۱ بر صفر احمد درکی از سوریه را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 74 کیلوگرم فریبرز بابایی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر جلال المردین از سوریه را شکست داد. وی در دور بعد کامیل ریبسکی قطبی را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد خرالدین بن تیلی از تونس گذشت و راهی فینال شد. بابایی در فینال مقابل ماگومد قربان علی اف قهرمان جهان از روسیه با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم هادی وفایی پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آرتور نایفونف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از روسیه با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد. وی در این گروه سادوویک کریستوف از لهستان را 9 بر 5 شکست داد و به مرحله مقدماتی صعود کرد. وفایی پور با نتیجه 10 بر صفر نصیره از تونس را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در دسته تا 97 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات به صورت دوره ای در گروه های سه و چهار نفره برگزار می شود که محمدحسین محمدیان در گروه B در دور اول مقابل سلیا توماس از گینه با نتیجه 12 بر صفر پیروز شد. دور بعد با نتیجه 10 بر صفر اریک ژیزووا از روسیه است و به عنوان نفر اول این گروه راهی نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله محمد فرج از الجزایر دوم گروه A را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و در دیدار فینال پیروز شد. محمدیان در دیدار پایانی با نتیجه 10 بر صفر اریک ژیف از روسیه را که موفق شد در گروه B به مقام نخست دست یابد و به فینال راه پیدا کند با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی پنج وزن اول این مسابقات به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: 1- عظمت توسکایف (روسیه) 2- احمد محمدنژاد جوان (ایران) 3- مانوئل خانزردزیان (ارمنستان)
65 کیلوگرم: 1- مرتضی قیاسی (ایران) 2- آرتور بادتف (روسیه) 3- احمد دارکی (سوریه)
74 کیلوگرم: 1- ماگومد قربان علی اف (روسیه) 2- فریبرز بابایی (ایران) 3- منو یاریبکیان (ارمنستان) و کمیل ریبیسکی (لهستان)
86 کیلوگرم: 1- آرتور نایفونوف (روسیه) 2- آنلاین مارکوسیان (ارمنستان) 3- هادی وفایی پور (ایران) و مهدفلالدین آلوستا (سوریه)
97 کیلوگرم: 1- محمدحسین محمدیان (ایران) 2- اریک ژیوف (روسیه) 3- رادوسلاو باران (لهستان)

در پایان پنج وزن اول، تیم ملی روسیه با 115 امتیاز در رده اول و تیم ایران با 105 امتیاز در رده دوم قرار دارند.

دکمه بازگشت به بالا