عمومی

۴۰۰ عنوان مجرمانه با اصلاح قانون حذف می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام نورالله گودری عصر شنبه در جمع اعضای شورای قضایی استان خوزستان کاهش جمعیت کیفری را یکی از سیاست های اصلی قوه قضائیه اعلام کرد و افزود: این موضوع همچنین در سیاست کلی پیشنهادی مقام معظم رهبری نیز گنجانده شده است.

وی به وجود 2500 عنوان مجرمانه در کشور اشاره کرد و افزود: با اصلاح قانون 400 عنوان آن از جمله مواردی که جریمه نقدی یا حبس تا یک سال برای آنها پیش بینی شده است، تخلف محسوب می شود.

حجت الاسلام گودری توضیح داد: به عنوان مثال پس از تصویب قانون جدید مواردی مانند بدهیرانندگی که باعث جراحت می شود، بسیاری از پرونده های مربوط به ثبت اسناد و املاک دیگر جرم محسوب نمی شود و از ورود بسیاری از پرونده ها به دادگاه ها جلوگیری می شود.

وی با اشاره به هماهنگی قوه قضائیه و مجلس ادامه داد: با اشرافی که قوه قضاییه نسبت به مشکلات و اقدامات انجام شده در سال گذشته دارد، امیدوار است با تصویب این لایحه جرم زدایی اتفاقات خوب خوزستان را ببینیم.

نماینده حقوقی قوه قضاییه در خصوص کاهش عقب انداختن خلاصه همراه با دقت و تسلط آرا بر احترام به مددجویان و سرپیچی از زندان و رفع مشکلات مددجویان تاکید کرد.

دکمه بازگشت به بالا