عمومی

۴۶ درصد مبتلایان در برخی استان‌ها زنان خانه دار بوده اند

با توجه به پایگاه اطلاعاتی شبکه اطلاعات ،

دکتر حریریچی امشب را در برنامه اصلی شبکه Khabar اعلام کرد و افزود: “علت بیماری زن خانه دار با حضور در مهمانی ها ، سمینارها و اجتماعات و یکی از همسران که حمل کننده بود ایجاد شده است.”

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه امروز 25 استان ما از لحاظ رنگ و آمادگی قرمز هستند ، اظهار داشت: 187 شهر به رنگ قرمز ، 91 شهر نارنجی ، 110 شهر زرد ، 59 شهر سفید و یک شهر سبز بود. .

حریرچی اظهار داشت: هنوز مشخص نیست که فردی که از بیماری Covid 19 رنج می برد بهبود می یابد و اگر این کار را انجام دهد ، ایمنی وی تا چه مدت ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به اظهارات رئیس سازمان بهداشت جهانی که گفت: “شرایط عادی به عنوان آینده قابل پیش بینی نیست و بسیاری از کشورها در جهت اشتباهی حرکت می کنند یا” اولین ویروس دشمن ما “اضافه می کنند:” ما سالانه 380،000 پا داریم که تعداد کشته شدگان ماست. از تاج حدود 20 درصد ، که در حدود 36000 کشته در سال است ، که بیشتر از زلزله بم است.

وی با اشاره به اینکه کشوری مانند ایالات متحده ظاهراً وارد اوج بیماری دیگری شده است ، افزود: ما مطمئناً تا سال آینده واکسن نخواهیم داشت و باید با خودمان زندگی مسالمت آمیز داشته باشیم و با ویروس زندگی تهاجمی داشته باشیم. متأسفانه با تغییر رفتار انسان و بازگشایی لازم برای زندگی بشر ، مردم تصور می کردند که اوضاع کاملاً عادی شده است و ما فقط با وحدت و همبستگی می توانیم ویروس Corona را از بین ببریم.

حریرچی گفت: “مهمترین کاری که اکنون می توانیم انجام دهیم استفاده از ماسک است. اگر 95٪ از مردم از زمان ترک خانه برای بازگشت به خانه ماسک می پوشند و فاصله اجتماعی را به همراه پروتکل های بهداشتی رعایت می کنند (می توانیم به تدریج شاهد کاهش بیماری باشیم).” و اپیدمی را کنترل کنید.)

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: وظیفه دولت فقط مشاوره نیست و شرکتهایی که از پروتکل پیروی نمی کنند باید با قاطعیت برخورد شود.

حریریچی با نشان دادن اسلایدها گفت: “در کشورهایی که پوشیدن ماسک را اجباری کرده اند ، ما شاهد کاهش شیوع این بیماری بوده ایم.”

وی با اشاره به اینکه کورونا داروی خاصی ندارد ، گفت: دارویی که در بازار سیاه فروخته می شود یا اصلاً دارو نیست یا دارو دیگری است که برچسب خود را تغییر داده است.

وی همچنین چهار گروه حرفه ای و محدودیت های آنها را در استان های مختلف توضیح داد:

حمیدرضا گودرزی رئیس هیئت مدیره اجتماعی و انضباطی دفتر مرکزی استان کرونا در تهران نیز در مورد اقدام قاطع علیه شرکت هایی که از پروتکل های بهداشتی در رابطه با تعطیلی و محدودیت های این هفته پیروی نمی کنند اظهار داشت:
محمد زهرائی ، رئیس بسیج سازندهگی نیز گفت: “در مرحله دوم ، یاری وفادار نهادهای استانی و کشوری با حضور نهادها و ادارات ذیربط تشکیل شد تا با مشارکت مردم بتوانیم نیازمندان را بهبود بخشیم.”

وی همچنین گفت: “در مرحله دوم ، هدایای وفادار نه تنها غذای تهیه شده و توزیع می شوند ، بلکه موارد دیگری مانند وسایل آشپزخانه ، پوشاک ، اجاره و غیره نیز تهیه می شود.”

دکمه بازگشت به بالا