فرهنگ و هنر

۵ عنوان کتاب خاطرات فرماندهان نیروی انتظامی رونمایی شد

مراسم رونمایی از 5 کتاب خاطرات فرماندهان پلیس امشب (یکشنبه) در مقر پلیس برگزار شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، در این مراسم ، سرلشکر سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور ارشد فرمانده کل نیروهای مسلح ، تأکید کرد که رهبر معظم انقلاب اسلامی بیش از سه برابر خاطرات مربوط به من تأکید کرده اند. دفاع مقدس باید گفته شود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از تأکید ، حرکت یادآوری را آغاز کرده اند و امروز باید حرکت یادآوری در پلیس فعال شود.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی ادامه داد: خاطرات و خاطرات یک موفقیت و یک هنر است و با آغاز گام دوم انقلاب اسلامی وظیفه ماست که خاطرات خود را بازگو کنیم در این فضای فرهنگی آلوده “

سرلشکر صفوی با تأکید بر اینکه نگاه به حافظه باید یک ضرورت تاریخی باشد ، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که اگر بگوییم 50 سال دفاع مقدس ، این هنوز کافی نیست. در خاطرات ، مطالب باید دقیق ، مستند و همراه با استدلال باشد و نام شهدا و یارانشان و زمان و مکان واقعه ذکر شود.

وی تأکید کرد: حافظه نباید به امنیت ملی و وحدت ملی آسیب برساند.

سردار صفوی در پاسخ به این س ifال که آیا می توان از تجربیات دفاع مقدس برای حل مشکلات امروز استفاده کرد ، گفت: ما می توانیم مانند همه چالش های بزرگ جنگ ، از همه مشکلات و چالش های کنونی کشورمان ، ایران عبور کنیم و به گشودگی دست یابیم.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات کشور به عزم جهادی مسئولان و وحدت همه نیروها نیاز داریم ، افزود: امروز پلیس قهرمانانه ، هوشمندانه و مظلوم در برابر دشمن ایستاده است.

سرلشکر صفوی همچنین از برگزار کنندگان برنامه تشکر کرد و گفت که امروز آمریکایی ها مجبور به فرار از افغانستان ، عراق و سوریه شدند ، گفت: آنها در خاورمیانه شکست استراتژیک متحمل شده اند.

خط مرتدم ، نویسنده ، محقق و مشاور انتشارات ، “مرتضی سرهنگی” در این مراسم گفت که دو واقعه جنگ و انقلاب هر جا که باشند دست نویسندگان را پر می کنند و ادبیات هرگز فراموش نمی شوند. برای حل مشکلات اجتماعی است. وی در ادامه از انتشار خاطره ای از سردار صفوی از کودکی تا عملیات بیت المقدس خبر داد و گفت: منطقه هنری آماده همکاری و ادامه حرکت حافظه در پلیس است.

سرتیپ حسین اشتری ، فرمانده نیروی انتظامی نیز در این مراسم گفت: “کسانی که امروز در زمینه دفاع مقدس می نویسند ، سربازان هشت سال دفاع مقدس هستند. هر جا فرهنگ دفاع مقدس مطرح باشد ، ما موفق خواهیم شد. و هر پیروزی که اکنون به دست آوردیم نتیجه استقرار شهدا و یاد و خاطره شهدا بود. امروز جوانان در زمینه دفاع هستند که سن دفاع مقدس را درک نکرده اند ، اما به یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس ، آنها هزاران مایل در صورت لزوم حضور دارند.

وی تاکید کرد: امروز برای مقابله با ایالات متحده و تهدیدات دشمن ، باید روحیه دفاع مقدس را تقویت کنیم.

فرمانده ناجا گفت که وی روحیه دفاع مقدس خواهد داشت تا بسیاری از شورش ها را خنثی کند و پلیس (ژاندارمری ، پلیس و کمیته انقلاب اسلامی) نقش اساسی در دفاع مقدس ، مقابله با منافقین و مخالفان نظام داشت.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: قصاص توسط هشت هزار شهید در دوران دفاع مقدس و پنج هزار شهید پس از دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم شد و امروز افسران ناجا جان خود را فدای امنیت در جامعه به عنوان مبارزان هشت سال مقدس می کنند. دفاع

در این مراسم کتاب های “شاهین زوبیدات” از احمدعلی گودرزی ، تالیف مهدی زارع ، “خانه امن” بهرام نوروزی و “پسر سید مصطفی” نوشته سید مجتب عبدالهی ساسان ناطق ، “حبیب مرزا” اثر روحامبخشا حبیبی مهدی باتقاجاوی وجود دارد. میامال »حیدر حیدری سید محمود مهدوی ، یکی از خاطرات فرمانده ناجا در طول هشت سال دفاع مقدس.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا