استان ها

۸۰۰ میلیارد تومان پروژه جهاد آبرسانی

مجله تفریحی زیباروز/بوشهر استاندار بوشهر گفت: ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه جهاد آبرسانی در استان بوشهر اجرایی و عملیاتی می‌شود.

احمد محمدی‌زاده سه‌شنبه در نشست با مدیران شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: اجرای طرح‌های حوزه آب از اولویت‌های مهم استان در دو سال اخیر بوده و اهتمام خاصی در این عرصه داریم.

وی افزود: اجرای ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه آبرسانی توسط قرارگاه امام حسن (ع) در قالب محرومیت‌زدایی از اقدامات مهمی است که تفاهم‌نامه این طرح منعقد و بخشی از اعتبارات نیز تزریق شده است.

 استاندار بوشهر از تزریق ۱۲۵ میلیارد تومان به پروژه‌های طرح جهاد آبرسانی در استان بوشهر خبر داد و گفت: با تکمیل طرح جهاد آبرسانی، وضعیت تامین آب شرب در روستاها بهبود می‌یابد.

ابوالحسن عالی مدیر عامل آب و فاضلاب استان بوشهر نیز بیان کرد: با پیگیری‌های استاندار و مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور و همچنین دستور ویژه وزیر نیرو، هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه‌های جهاد آبرسانی استان بوشهر تزریق شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خاطر نشان کرد: این اعتبارات به منظور تسریع در پروژه‌های جهاد آبرسانی استان به قرارگاه امام‌حسن‌مجتبی (ع) پرداخت شده است.

وی بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌های وزرات نیرو، بوشهر از استان‌های پیشگام در طرح جهاد آبرسانی است که این پیشرفت منجر شده تا وزارت نیرو اهتمام ویژه‌ای به تأمین اعتبار پروژه‌های جهاد آبرسانی استان داشته باشد.

عالی ادامه داد: طرح جهاد آبرسانی یکی از طرح‌های شاخص وزارت نیرو در چند دهه اخیر است که توانسته پاسخی شایسته به موضوع تأمین آب شرب روستاها و بویژه مناطق کم برخوردار داشته باشد.

وی اضافه کرد: این طرح در بوشهر با سرمایه‌گذاری حدود ۸۰۰ میلیارد تومان و در ۱۹۴ روستا با ۲۹ هزار و ۸۵۹ خانوار اجرایی شده که اکنون بیش از ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: با سرعت خوب طرح جهاد آبرسانی در استان بوشهر امید می‌رود این طرح شاخص تا پایان دولت سیزدهم به اتمام برسد.

وی گفت: با اتمام این طرح وضعیت تأمین آب شرب روستاهای استان بوشهر به میزان قابل قبولی خواهد رسید که این مهم در سال‌های خشکسالی یک دستاورد ارزشمند برای مردم استان بوشهر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا