عمومی

73 درصد سدهای خوزستان سیلاب شدند / ما سال موفقی داشتیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

در مصاحبه با آنلاین ، داریوش بهارلوئی اظهار داشت: “پس از پایان فروردین ماه و احتمال بروز سیل های بزرگ ، زهکشی نهایی مخازن در استان خوزستان آغاز شده و در دهه اول خردادماه با آغاز سال جاری به پایان می رسد. قتل های تابستانی و افزایش تقاضای آب. ” .

وی افزود: از ابتدای سال آبی 18 هزار و 528 میلیون متر مکعب آب وارد مخازن سدهای استان شده است که نسبت به شرایط عادی 1.340 میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

بهارلووی در ادامه گفت: کاهش اصلی ورود آب به حوضه است گارنت Y جره معلوم است که با رشد منفی 35 درصد ، آنها شرایط کمبود آب را تجربه می کنند.

مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و انرژی خوزستان اعلام کرد: در حوضه کارون با حجم ورودی 7.322 میلیون متر مکعب ، میزان کاهش 20 درصدی در نظر گرفته شده است. که این حوضه به دلیل کمبود آب در جایگاه دوم قرار دارد.

وی اضافه کرد: اما اما در حوضه کرخه با ورودی 4.918 میلیون متر مکعب ، شاهد افزایش 25 درصدی حجم ورودی آب در مقایسه با مقادیر عادی بوده ایم و در حوضه دز نیز جریان ورودی وارد شده است. از 5309 میلیون متر مکعب معادل شرایط ورود عادی است. “

بهارلوئی اظهار داشت: 73 درصد از حجم سدهای استان خوزستان تخلیه شده است و هنوز برای رسیدن به حداکثر ظرفیت مخازن ، به جز مصرف عادی در پایان دوره کم آبی ، کمبود 2.953 میلیون متر مکعب آب وجود دارد. .

مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و انرژی خوزستان گفت: پیش بینی ها و برآوردها نشان می دهد که حداکثر حجم کلیه سدها بعید به دست می آید اما در حوضه های کرخه و دز این هدف قابل دستیابی و ارزیابی است. “

وی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته ، حجم آب ورودی به خوزستان یک هزار و 334 مترمکعب در ثانیه بوده که این رقم در مقایسه با 617 متر مکعب در ثانیه است.

بهارلوئی گزارش داد: در سال جاری آب ، ضمن تأمین تمام نیازهای کشاورزی در دوره پاییز و زمستان ، سدهای استان اکنون آماده ورود به دوره کشت جدید هستند.

مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و انرژی خوزستان ادامه داد: خوب است بدانید در سال آب بیشترین تعداد ورودی های استان در یک روز 9،575 مترمکعب در ثانیه بود ، با یک جریان تقریباً 1300 متر مکعب در ثانیه ». اصلاح و به طور مساوی در رودخانه ها توزیع می شود بدون کوچکترین تأثیر محسوس در قسمت پایین.

وی اظهار داشت: یکی از موفق ترین دوره ها در زمینه مخزن و مدیریت منابع آب با تلاش ها ، تلاش ها و هماهنگی های همه جانبه کلیه کارکنان در سدها ، آب و برق و مسائل مربوط به آب در مناطق و ستادها انجام شده است.

مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و انرژی خوزستان خاطرنشان کرد: آرامش فعلی در رودخانه های استان هنگامی که می دانیم در مواقع بحران به دلیل بیماری گسترده ، دو برابر مهم است. ممکن است بیا.

بهارلوئی افزود: نیروگاه های برق آماده هستند تا با تولید برق کافی بار دیگر نقش غیرقابل جبران خود را در تامین برق و مصرف تابستان ایفا کنند.

وی در پایان گفت: حجم مصرف آب نوید ذخایر رونق کشاورزی و در دسترس بودن عناصر از سازمان آب و برق نشانگر این است که سال موفقی را در صنعت آب و برق کشور گذرانده است.

دکمه بازگشت به بالا