عمومی

اصول ست کردن شال و روسری طرحدار با لباس های مختلف

شال و روسری از مهم ترین پوشش ها برای خانم ها و بانوان جوان محسوب می شوند که می توانند زیبایی و جذابیت ظاهر و استایل را تکمیل کنند. از این رو بهتر است شما در هنگام انتخاب طرح شال حساسیت لازم را به خرج دهید. استفاده از شال طرح دار یکی از موارد پرطرف‌ دار در بین خانم‌ها است. و همه خانم‌ها حتما یک شال طرح‌ دار در کمد خود دارند. برای خرید شال از حراجی ویژه روسری شاپ باید ابتدا به ست کردن شال با دیگر اجزای استایل دقت کنیم.

تعریف شال طرح دار

از جدیدترین شال های طرح دار شال های دیجیتالی می باشند که عمدتاً از جنس های نخی، سوپرنخ ، و نخی حریر می باشند عمدتاً اکثر این طرح ها در بازار بصورت اسپرت هستند و دارای کیفیت های مختلفی می باشند. دقت بالای طراحی و سبک سه بعدی باعث جذابیت هرچه بیشتر این طرح از شال ها شده است.

انواع طرح شال

ست کردن شال طرح دار با مانتو، انتخاب درست رنگ و طرح شال یکی از موارد مهم در انتخاب شال است. یکی از مواردی که باید در انتخاب رنگ شال باید دقت کرد توجه به رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ مو است. مجموعه روسری شاپ با تنوع طرح های بسیار سعی داشته تا همه سلیقه ها را تامین کند. برخی از این طرح ها شامل موارد زیر می باشد.

 • فانتزی
 • طرح گل
 • حیوانات
 • پلنگی
 • چهارخانه
 • اشکال هندسی

نکته مهم

طرح و رنگ شال اگر بدرستی انتخاب شود باعث ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر شما می شود از این رو بهتر است در هنگام انتخاب شال وسواس لازم را به خرج دهید. توجه داشته باشید که اگر سایر لباس های شما ساده می باشند بهتر است شال طرح دار یا گلدار را برای پوشیدن انتخاب نمایید تا در ظاهر و استایل شما تغییرات مثبتی ایجاد شود همچنین اگر از لباس های طرح دار استفاده می کنید، خرید شال ساده می توانند برایتان انتخابی مناسب و ایده آل محسوب شوند.

اصول ست کردن شال طرح دار با مانتو ساده

 1. استفاده رنگ تیره و مشکی: راحت‌ترین و بهترین گزینه به ویژه برای شال‌های طرح شلوغ، ست کردن شال‌ طرح‌ دار با مانتوی مشکی است. هر زمان که گزینه‌ای برای انتخاب نداشته باشید، مانتوهای مشکی و تیره به شما کمک می‌کنند.
 2. استفاده از رنگ‌­های خنثی: راه دیگر برای ست کردن شال طرح دار ساده و شلوغ ست کردن شال با دیگر رنگ های خنثی است. شما می توانید از رنگ هایی مانند طوسی، سفید، سورمه ای، زیتونی، قهوه ای، کرم و حتی بژ استفاده کنید.
 3. استایل مونوکروم: شما می‌توانید شال‌های طرح‌دار را در استایل‌های مونوکروم خود استفاده کنید. به‌طوری‌که رنگ شاخص شال هم طیف با رنگ استایلتان باشد. به‌عنوان‌ مثال استفاده از شال طرح بربری و یا پلنگی در استایل‌های کرم و شتری.
 4. ست کردن با رنگ‌های مشابه: در دایره رنگ‌ها هر رنگ با رنگ مجاور خود به راحتی ست می‌شود که به این رنگ‌ها تن رنگی مشابه می‌گویند. مانند ترکیب رنگ‌های سبز و زرد که مناسب هستند.
 5. ست کردن رنگ‌های مکمل یا متضاد: در دایره رنگ‌ها هر رنگ با رنگ روبروی خود ست می‌شود. به آن رنگ مکمل یا متضاد می‌گویند. ترکیباتی مانند زرد و بنفش یا آبی و نارنجی در این دسته جای می‌‍­گیرند.
 6. بهره گرفتن از مد روز و علایق شخصی: گاهی برای داشتن ایده‌های متنوع و خاص مد و ترندهای روز را در نظر داشته باشید.

اصول ست کردن شال طرح دار با مانتو طرح دار

در حالت کلی نباید شال‌های طرح‌دار را به‌خصوص شال‌هایی که طرح شلوغ دارند را با مانتوهای طرح‌دار ست کرد. اما گاهی استثناهایی وجود دارد. اگر شما هم می‌خواهید شال طرح‌ دار را با مانتوی طرح‌دار ست کنید باید یک سری اصول را یاد بگیرید و در استایل سازی خود رعایت کنید:

 1. یکسان بودن طرح مانتو و شال: ست کردن مانتوهای چهارخانه با شال مجلسی به طرح چهارخانه و با رنگ سفید و مشکی.
 2. دقت به ترکیب رنگ‌ها: حتماً نباید طرح مانتو شال یک‌شکل باشد، شما باید در انتخاب رنگ‌ها دقت کنید. برای یک مانتوی سبز ارتشی از یک شال طرح‌ دار با تناژ سبز روشن و فسفری یا کرم استفاده کنید.
 3. ست کردن دو طرح متفاوت با هم: ست کردن شال و شال پلنگی با مانتوهای راه‌ راه و ترکیب شال مجلسی طرح هندسی با مانتوهای چهارخانه.

ست کردن رنگ شال و روسری با مانتو

برای استفاده از هر لباس و اکسسوری رنگی ، طرح‌­دار یا گل‌­دار ، از جمله شال و روسری ، ابتدا به ست کردن آن با سایر لباس­‌هایمان می‌­اندیشیم.

برای رسیدن به جواب این سوال ” چطور شال و روسریمو با مانتوم ست کنم؟” یا :چه نکاتی را برای خرید روسری بهاره رعایت کنم؟” ابتدا باید در مورد رنگ‌­ها و نحوه ی ترکیب آن‌­ها در لباس­‌هایمان مقداری اطلاعات کسب کنیم.

1.     مشکی

همه­ لباس‌ها و اکسسوری­‌های رنگی با مشکی ست می‌شوند.

اولین، راحت­ ترین و به اعتقاد بسیاری شیک­ ترین گزینه ، ست کردن شال و روسری رنگی با مانتو ی مشکی است.
چنانچه گزینه‌­های زیادی برای انتخاب ندارید، لباس­‌های مشکی به دادتان خواهند رسید.
دقیقا به همین دلیل است که رنگ مشکی طرفداران زیادی دارد و قسمت بزرگی از کمد­های لباس همه‌­ی ما را از آن خود کرده ­است.

حالا که خیالمان راحت شد، بیایید قبل از اینکه یک تصمیم ساده و تکراری بگیریم، کمی بازی با رنگ‌­ها را امتحان کنید.
تا تنوع چشمگیری به استایل خود بدهید.

2.     دیگر رنگ‌­های خنثی

مشکی تنها رنگ خنثی و محبوب برای مواقع حساس نیست.
راه دیگر برای ست کردن شال و روسری با مانتو، استفاده از دیگر رنگ‌های خنثی است.
با کمی دقت در لباس‌­هایتان حتما رنگ‌­های دیگری مانند طوسی، سفید، سرم‌ه­ای، زیتونی، قهوه‌­ای و حتی بژ پیدا می‌­شوند.
از آن ها استفاده کنید !

3.     تک ­رنگ با غلظت‌های متفاوت

اگر از عاقبت ترکیب رنگ‌­ها می‌­ترسید، برای شروع فقط یک گام فراتر بگذارید و از یک رنگ غالب اما در غلظت‌­های متفاوت استفاده کنید.
این می‌‍­تواند شروع خوبی برای شما باشد.

4.     تن­‌های رنگی مشابه

دایره­ رنگ‌­ها را به خاطر دارید؟
در این دایره، هر رنگ با رنگ مجاور خود ست می‌شود که به آن­ها “تن های رنگی مشابه” می گویند.

در مورد اکسسوری با طرح‌های شلوغ و رنگی که شال و روسری­‌های رنگی جزء این دسته­ اند، بهتر است ابتدا یک یا دو رنگ با توجه به دایره­ رنگ‌ها، از داخل طرح‌های آن انتخاب کرده و در بقیه ی لباس­‌هایمان با آن­ها بازی کنیم.
ترکیب رنگ‌­هایی مانند سبز و زرد یا قرمز ، پرتقالی و طلایی از این دسته ­اند.

5.     رنگ‌­های متضاد

اجازه دهید مجددا به همان دایره­ رنگ‌­ها برگردیم، اما این بار با جسارتی بیشتر!

هر رنگ با رنگ مقابل خود ست می‌شود که به “رنگ­های متضاد” شناخته می­‌شوند و می‌­توانیم ۲ یا چند مورد از آن­ها را با توجه به دایره­ رنگ‌­ها در طرح­‌های لباس یا شال مورد نظر پیدا کرده و در استایلمان استفاده کنیم.
ترکیباتی مانند زرد و بنفش یا آبی و نارنجی در این دسته جای می‌‍­گیرند.

6.     مد روز در ترکیب رنگ­‌ها

به همین­‌ها بسنده نکنید.

برای ایده های متنوع‌­تر و خلاقانه‌­تر، همیشه مد و ترند روز را در نظر داشته باشید.

 

دفتر توزیع : گلستان – مینودشت

تلفن پشتیبانی: 09117070701

ایمیل پشتیبانی: info@rosarishop.com

دکمه بازگشت به بالا