بین الملل

اعراب منطقه به درخواست بلینکن دست رد زدند

 آمریکا اخیرا یک ائتلاف دریایی را با معدودی از متحدانش ایجاد کرده تا جلوی حملات ارتش یمن به کشتی‌هایی که در دریای سرخ به مقصد سرزمین‌های اشغالی در حرکتند، بگیرد.  

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیرخارجه آمریکا در روزهای گذشته به منطقه آمد تا کشورهای عربی را برای پیوستن به این ائتلاف ترغیب کند. با این حال او در طول تور خود در خاورمیانه نتوانست قدرت‌های منطقه‌ای مانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر یا مصر را برای پیوستن به این ائتلاف علیه یمن متقاعد کند.

منابع مطلع گفتند، عربستان سعودی و امارات علاقه‌ای به ارائه پشتیبانی از این عملیات نظامی غرب ندارند، در حالی که کشورهایی مانند قطر یا مصر هم برای اینکه همدست جنایات رژیم صهیونیستی در غزه دیده نشوند از پیوستن به عملیات تحت رهبری ایالات متحده خودداری می‌کنند.

تنها کشور عربی که به ائتلاف آمریکا پیوسته بحرین است که میزبان واحد نیروی دریایی ایالات متحده در خلیج فارس است.

به گزارش منابع آگاه عدم حمایت منطقه‌ای می‌تواند حملات تحت رهبری ایالات متحده علیه یمن را تضعیف کند.

بلینکن روز پنجشنبه سفر خود به غرب آسیا را که طی آن در ۱۰ منطقه توقف کرد، به پایان رساند.

311311

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا