علمی و پزشکی

افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت با حضور وزیر بهداشت

به گزارش شفاف، وزیر بهداشت گفت: در شهرستان هندودر کار بسیار جالبی انجام شده است، مرکز جامع سلامت بسیار مجهز با کمک خیرین راه اندازی شده و تجهیزات آن توسط وزارت تامین شده است. بهداشت و درمان در حال حاضر مرکزی در شازند وجود دارد که حدود 70 درصد در 2000 متر مربع تکمیل شده و از نظر خدمات بهداشتی و درمانی مجهز است.

عین اللهی ادامه داد: از آنجایی که طرح پزشک خانواده و تمدید این طرح جزو طرح های وزارت بهداشت است، در مراکز افتتاح شده امروز سطح یک پزشک خانواده در فایل الکترونیکی و به طور کامل در این مراکز انجام می شود. مراکز

وی افزود: مرکز شازند یکی از مراکزی خواهد بود که در اسفندماه سال جاری افتتاح می شود و یک مرکز 24 ساعته و 24 ساعته دارای خدمات کامل بهداشتی خواهد بود.

عین اللهی بیان کرد: بعد از شازند به اراک می رویم و از بیمارستان ولیعصر بازدید می کنیم. این بیمارستان یکی از بیمارستان های بسیار بزرگ اراک است که 400 تخت خواهد داشت و در سفر استانی ریاست جمهوری به استان مرکزی 400 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت که امیدواریم این مرکز یکی از پیشرفته ترین مراکز کشور باشد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: از ابتدای دولت تا امروز 850 پروژه بزرگ در حوزه بهداشت و درمان افتتاح کرده ایم و تا پایان امسال تعداد پروژه ها به 2 هزار پروژه می رسد که در تاریخ کشورمان بی سابقه است. 79 مرکز بهداشتی درمانی با حدود 10800 تخت داشتیم و تا پایان امسال 7700 تخت بیمارستانی دیگر اضافه می کنیم.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم خدمات بهتری به شهروندان کشورمان ارائه کنیم.

افتتاح دو پروژه بهداشتی در شهرستان توره شازند

پایگاه اورژانس 115 خیرساز شهرک توره به نام مرحوم مشهدی احمدی بقش و خانم زنگنه در مدت یک سال و نیم ساخته شد.

مساحت زمین این پایگاه 1.25 متر مربع و زیربنای آن 137 متر مربع است و در کنار این پایگاه پارکینگ اتوبوس آمبولانس در زمینی به مساحت 340 متر مربع در حال احداث است.

همچنین فرودگاه اورژانس شهر توره در مدت زمان 3 ماه و در زمینی به مساحت 2150 متر مربع ساخته شد و برای آن که یکی از 12 ایستگاه هوایی استان مرکزی است حدود 200 میلیون تومان سرمایه گذاری شد. . خرج شدند.

وزیر بهداشت همچنین از مرکز جامع سلامت شهری و روستایی توره بازدید کرد.

وی در حاشیه افتتاح این مرکز اورژانس گفت: شهر توره با توجه به موقعیت جغرافیایی و تردد بالای آن نیاز به ساخت این مرکز داشت که توسط خیرین سلامت ساخته شده است که از خیرین تشکر می کنیم. از این پایگاه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا