بین الملل

امیر قطر: جایز نیست مردم فلسطین اسیر خودسری‌های اشغالگری‌های اسرائیل بمانند

امیر قطر امروز (سه شنبه) سخنرانی خود را در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کرد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، به نقل از الجزیره، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر گفت: جایز نیست مردم فلسطین اسیر خودسری‌های اشغالگران اسرائیل بمانند.

وی تصریح کرد: اشغال در قرن بیست و یکم به شکل رژیم آپارتاید در آمده است.

امیر قطر گفت: پذیرفتن “ظلمی که بر مردم سوریه وارد می‌شود”، جایز نیست.

تمیم بن حمد آل ثانی عنوان داشت: مایه تاسف است که امسال شاهد وقوع خشونت در سودان هستیم. جنایات مرتکب شده علیه غیرنظامیان در خارطوم و دارفور را محکوم می‌کنیم و خواهان پاسخگویی عاملان آن هستیم.

امیر قطر عنوان داشت: نباید فراموش کنیم که افرادی در جهان هستند که درگیر فجایع هستند و وظیفه ماست که برای رفع ظلم علیه آنها تلاش کنیم.

وی درخصوص لبنان عنوان داشت: خطر بر نهادهای دولتی در لبنان چیره شده است و ما بر ضرورت یافتن راه حلی برای خلاء ریاست جمهوری تاکید می کنیم.

امیر قطر گفت: حمایت همیشگی خود را از تلاش‌های نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در لیبی اعلام کرده و تلاش‌های وی برای حل بحران را تأیید می‌کنیم.

وی افزود: ما به هماهنگی تلاش‌های بین المللی برای اطمینان از پایبندی به توافقنامه دوحه برای جلوگیری از سقوط افغانستان به سمت بحرانی که حل آن دشوار است، ادامه می‌دهیم.

امیر قطر عنوان داشت: ما مجدداً از همه طرف‌ها می‌خواهیم تا از منشور سازمان ملل برای احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها پیروی کنند.

وی گفت: حل و فصل مسالمت آمیز مناقشات طولانی و دشوار است، اما هزینه کمتری نسبت به جنگ دارد.

امیر قطر گفت: همبستگی خود را با مردم مراکش و لیبی به دلیل قربانیان زلزله و سیل اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا