اوربان: اگر ترامپ بار دیگر انتخاب شود، آتش بس در اوکراین به دست می‌آید

آتش بس در اوکراین

نخست وزیر مجارستان در مصاحبه‌ای گفت، اگر ترامپ موفق شود بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز و وارد کاخ سفید شود، آتش بس در اوکراین و مذاکرات بین روسیه و آمریکا آغاز خواهد شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده گرفته است،‌ در مصاحبه‌ای با شبکه خبری M۱ گفت: «اگر دونالد ترامپ در انتخابات پیش روی آمریکا پیروز شود، حداقل آتش بس در اوکراین برقرار خواهد شد. این که آیا این منجر به صلحی پایدار خواهد شد، برای آینده است، اما مطمئنا مثل الان نخواهد بود. به همین دلیل است که اروپا باید به سرعت برای شرایطی آماده شود که دیر یا زود آمریکایی‌ها و روس‌ها مذاکرات را با یکدیگر آغاز کنند.»

وی افزود: «اروپا باید از خودش بپرسد که جایگاهش در این صورت کجا خواهد بود؟ چه کسی منافعش را نشان می‌دهد و این منافع چه هستند؟»

ترامپ و اوربان متحدان قدیمی هستند که دیدگاه‌های سیاسی محافظه کارانه مشترکی دارند و علنا ​​احترام و حمایت متقابل را ابراز کرده‌اند. اوربان هم در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و هم در چالش‌های حقوقی که ترامپ با آن مواجه است، از وی حمایت کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا