اقتصادی

بستر رشد صادرات کالاهای ایرانی به آسیای میانه فراهم شود

مجله تفریحی زیباروز/گیلان نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: از آنجا که کالاهای ایرانی در اکثر شهرهای آسیای میانه طرفدار دارد، باید از این ظرفیت استفاده و بستر صادرات کالاهای ایرانی فراهم شود؛ به طوری‌که در داخل مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با بیان اینکه جمهوری اسلامی بر اساس سه رکن اساسی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی شکل گرفت و در این عرصه تاکنون هیچ مشکلی نداشته است، اظهار کرد: بعد از ۴۴ سال، دنیا به حقانیت پیام و حرف ایرانیان درباره فلسطین رسید و به حمایت از فلسطین به‌پاخاسته است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز همه‌جا مقتدرانه حضور دارد، افزود: جمهوری اسلامی با سه مولفه دیگر عزت، حکمت و مصلحت و بر اساس مصالح ملت و امت اسلامی حرکت می‌کند.

امام جمعه رشت با اشاره به تاثیرات برخورد حکیمانه و مصلحانه بیان کرد: حدود ۱۵ کشور گرداگرد کشورمان هستند و باید با مصلحت‌اندیشی کاری کنیم که این کشورها نسبت به ایران نگاه منفی نداشته باشند و جبهه نگیرند.

وی ایرانیان را بسیار خوش فکر، تیزبین، آینده‌نگر و نجیب دانست و خطاب به سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: سفرا رسالت انتقال پیام جمهوری اسلامی به ملت‌ها را برعهده دارند و باید پیام جمهوری اسلامی را زیبا، منطقی و هوشمندانه به مردم آن منطقه برسانید.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به ضرورت تلاش برای تبدیل تهدیدات به ظرفیت عنوان کرد: آبراه‌ها از تنگه هرمز تا باب‌المندب و دریای سرخ و اقیانوس هند از اهمیت خاصی برخوردار هستند از طرفی حدود ۳۰ درصد تولیدات نفتی جهان و سالیانه بیش از ۱۲ هزار کشتی تجاری و نظامی از دریای سرخ عبور می‌کند که نشان از اهمیت و حساسیت این آبراه دارد.

آیت‌الله فلاحتی بیان کرد: دریاهای ما بهترین بستر برای رشد مبادلات تجاری و دریایی هستند و از سفیران ایران انتظار می‌رود که در این زمینه نیز تلاش‌های لازم را به‌عمل آورند و از آنجا که کالاهای ایرانی در اکثر شهرهای آسیای میانه طرفدار دارد، باید از این ظرفیت استفاده و بستر صادرات کالاهای ایرانی فراهم شود به طوری‌که در داخل مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

امام جمعه رشت با اشاره به فعال بودن ایران در حوزه صادرات محصولات فنی مهندسی است، افزود: سفیران جمهوری اسلامی باید سعی کنند حافظ منافع کشور و مردم آن منطقه باشند تا جایی‌که مردم احساس کنند، ایران پناهگاه است و در عین حال به حاکمیت آن کشور توجه داشته باشند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا