بین الملل

بیش از یک‌سوم آمریکایی‌ها معتقدند رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها نسل‌کشی می‌کند

با تداوم حملات صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین، نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، بیش از یک‌سوم آمریکایی‌ها معتقدند که رژیم صهیونیستی مرتکب نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها می‌شود.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، براساس نظرسنجی اکونومیست – یوگاو که چهارشنبه منتشر شد، تعداد تقریبا مساوی از بزرگسالان آمریکایی‌ معتقدند که عملیات نظامی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها که تخمین‌ زده می‌شود جان بیش از ۲۵۰۰۰ تن را از ۷ اکتبر گرفته باشد، به حد نسل‌کشی رسیده است؛ ۳۵ درصد موافق هستند، ۳۶ آن را قبول ندارند، ۲۹ درصد هم نظری نداشتند.

در میان آمریکایی‌های جوان‌تر و در امتداد خطوط سیاسی، تقسیمات برجسته‌تر است. تقریبا نیمی از افراد مورد بررسی در رده سنی ۱۸ تا ۲۹ سال، معادل ۴۹ درصد، می‌گویند رژیم صهیونیستی مرتکب نسل‌کشی می‌شود، ۲۴ درصد مخالفت کردند و ۲۷ درصد مطمئن نبودند.

به گزارش گاردین، این ارقام به طور گسترده‌ای شبیه به نظرات افرادی است که خودشان را دموکرات معرفی کردند؛ ۴۹ درصد موافق و ۲۱ درصد مخالف این هستند که جنگ رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین خصوصیات نسل‌کشی را داشته باشد، ۳۰ درصد هم نظری نداشتند.

جمهوری‌خواهان آمریکایی به مراتب بیشتر از اقدامات رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند؛ ۵۷ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که هیچ نسل‌کشی وجود ندارد، ۱۸ درصد آمریکایی‌ها کار اسرائیلی‌ها را عین نسل‌کشی دانستند و دقیقا یک‌چهارم نظری نداشتند.

این نظرسنجی که بین ۲۱ تا ۲۳ ژانویه انجام شد، در حالی صورت می‌گیرد که دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه روز جمعه حکم موقتی در مورد شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی از بابت نسل‌کشی این رژیم صادر می‌کند. همچنین دادخواست جداگانه‌ای علیه دولت جو بایدن به دلیل «عدم موفقیت در جلوگیری از پیشرفت نسل‌کشی» در جریان است.

ایالات متحده که کلا هر نوع سوءرفتار رژیم صهیونیستی و هرگونه نقض کنوانسیون سازمان ملل که راجع به جلوگیری از جرم نسل‌کشی است، رد می‌کند و مدعی است که تلفات ایجاد شده در میان فلسطینیان از زمان آغاز جنگ در هفتم اکتبر، عمدی نبوده است. آفریقای جنوبی از قضات دیوان بین‌المللی دادگستری خواسته تا با صدور حکمی خواستار آتش‌بس فوری یا ترک خصومت‌ها شود.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا