فرهنگ و هنر

تدریس خصوصی زبان | مزایا + معرفی بهترین کلاس خصوصی زبان با انگلیشدان

صرف نظر از شهریه آموزش خصوصی زبان و آموزش‌های گروهی، در این مقاله می‌خواهیم شما را با مزیت کلاس‌های تدریس خصوصی زبان در مقایسه با کلاس‌های عمومی آشنا نماییم.

aتدریس خصوصی زبان | مزایا + معرفی بهترین کلاس خصوصی زبان با انگلیشدان
تدریس خصوصی زبان | مزایا + معرفی بهترین کلاس خصوصی زبان با انگلیشدان

تدریس خصوصی زبان انگلیسی یا کلاس‌های عمومی؟ و یا تقویت زبان انگلیسی به صورت خودخوان؛ انتخاب شما برای یادگیری زبان انگلیسی کدام است؟

تا به حال به مزایا و معایب هر کدام از این روش‌ها فکر کرده‌اید؟! کدام یکی از این روش‌ها موثرتر است؟ کدام یک هزینه کمتری در بلندمدت خواهد داشت؟ و در نهایت کدام یک انتخاب بهتری برای تسلط هرچه سریع‌تر به زبان انگلیسی است؟

زبان انگلیسی و اهمیت فراوان آن در زندگی ما می‌تواند هر کسی را برای یادگیری آن ترغیب نماید.

کمتر کسی می‌تواند بگوید که به زبان انگلیسی و یادگیری آن در زندگی خود نیازی ندارد. به طبع آن نیز، کمتر کسی را می‌توان یافت که تا به حال به روش‌های بهینه برای یادگیری زبان فکر نکرده باشد.

فرقی نمی‌کند که چند سال دارید، شغلتان چیست و یا وضعیت مالی شما چگونه است؛ به عنوان فردی که در هر جای این کره خاکی زندگی می‌کنید، این روزها به شدت به زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت؛ برای ارتقای شغلی، مهاجرت، سفر تفریحی یا کاری و بسیاری موارد دیگر.

اولین اقدام در آموختن هر مهارتی از جمله زبان انگلیسی این است که با تحقیق و بررسی بتوانیم مسیر صحیح انجام آن را برای خودمان مشخص کنیم.

البته قبل از آن نیز باید برای خودمان اهدافی تعیین کنیم و با ایجاد انگیزه یادگیری در خود، خود را مجاب به طی مسیر آموزش زبان انگلیسی نمائیم.

روش‌های فراگیری زبان انگلیسی را می توان در سه طبقه کلی زیر دسته‌بندی نمود:

  • شرکت در یک کلاس آموزش خصوصی زبان
  • شرکت در کلاس‌های گروهی آموزش زبان
  • یادگیری و تقویت زبان به صورت خودخوان

بسیار واضح و روشن است که دو روش اول می‌تواند بازدهی و سرعت یادگیری بسیار بیشتری را نسبت به روش دوم ایجاد نماید.

از طرفی برای به‌کارگیری روش سوم باید حداقل به سطح پیش از متوسط در زبان انگلیسی رسیده باشید تا بتوانید به صورت خودخوان مطالعه نمایید و احتمالا با اشکالات مختلفی نیز طی مسیر فراگیری زبان مواجه خواهید شد.

دو روش اول یعنی شرکت در کلاس خصوصی زبان انگلیسی و یا کلاس‌های گروهی را می توان رایج ترین راه برای پیمودن مسیر آموزش معرفی نمود.

احتمالا اولین چیزی که بعد از شنیدن نام کلاس‌های خصوصی، مثلا کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی، به یادمان می‌آید هزینه بالا تر آنها نسبت به کلاس‌های گروهی است.

ولی معمولا این نکته را فراموش می‌کنیم که شرکت در دوره‌های خصوصی زبان انگلیسی، به علت حضور فقط یک زبان‌آموز و معطوف شدن نظر استاد خصوصی زبان به ایشان، راندمان و سرعت یادگیری بسیار بیشتری را ایجاد نموده که می‌تواند باعث شود کل فر،یند آموزشی شما، سریع‌تر پایان یابد.

نتیجه آن نیز صرفه‌جویی در هزینه‌های شما برای فراگیری زبان انگلیسی در نگاه بلند مدت تر است.

صرف نظر از شهریه آموزش خصوصی زبان و آموزش‌های گروهی، در این مقاله می‌خواهیم شما را با مزیت کلاس‌های تدریس خصوصی زبان در مقایسه با کلاس‌های عمومی آشنا نماییم.

بعد از آن نیز مهم‌ترین نکاتی که باید در انتخاب یک کلاس خصوصی خوب به آنها توجه کنید را با شما در میان می‌گذاریم.

مزیت‌های کلاس خصوصی زبان

در اینجا می‌خواهیم ۷ ویژگی اصلی یک کلاس زبان خصوصی که موجب تمایز کامل فضای آن با کلاس‌های گروهی و افزایش چشمگیر کیفیت آموزش می‌شود را مورد بررسی قرار دهیم.

در میان این ۷ ویژگی، تقریبا می‌توان گفت که دو ویژگی اول را می‌توانید در هر کلاس خصوصی بیابید. اما، ویژگی‌های بعدی را می‌توان جزو خصوصیت‌های یک کلاس تدریس خصوصی زبان با کیفیت و تراز اول دانست.

تمام وقت کلاس زبان برای شماست

خب این ویژگی بسیار واضح و روشن است. چرا که در یک کلاس آموزش زبان خصوصی، فقط شما هستید و استادتان.

در اصل، تمام زمان کلاس و به دنبال آن، تمام انرژی و حواس مدرس دوره معطوف به شما بوده که می‌تواند به راحتی بازدهی بسیاری را برای شما در طی فرایند آموزش ایجاد گرداند.

تصور کنید در تمام زمان کلاس، تنها کسی که از استاد سوال می‌پرسد شما هستید و معلم خصوصی زبان نیز تنها موظف به پاسخ دادن به سوالات شماست.

علاوه بر آن، یکی از مشکلات رایج در کلاس‌های گروهی که اغلب برای زبان آموزان کودک و نوجوان و البته در ابتدای دوره‌ها رخ می‌هد این است که دانش‌پذیر از طرح ایرادات و ابهامات خود سر کلاس درس ترس دارد و فکر می‌کند ممکن است با پرسش یک سوال آسان یا نداستن چیزی مورد تمسخر سایر همکلاسی‌های خود قرار گیرد.

در اغلب موارد افراد در چنین شرایطی ترجیح می‌دهند از خیر پرسیدن سوال خود گذشته و آنرا به بعد از کلاس موکول کنند که احتمالا هم به طور کلی فراموششان می‌شود و همین امر به سادگی موجب افت کیفیت آموزش خواهد شد.

در یک کلاس زبان خصوصی، افراد بدون هیچ‌گونه واهمه‌ای می توانند با استاد خود گفتگو نموده و سوالات خود را مطرح نمایند.

از عدم هماهنگی میان سطح و اهداف زبان‌آموزان خبری نیست

یکی از الزامات هر کلاس آموزشی نه فقط زبان انگلیسی این است که به بیان ساده، یک دست باشد. منظور از یکدست بودن این است که همه افراد حاضر در کلاس، سطح اولیه و اهداف یکسانی داشته باشند.

در غیر این صورت مسیر آموزش و یادگیری در کلاس نمی تواند به خوبی منعطف بر نیاز زبان آموزان گردد و مدرس دوره مجبور است که نحوه تدریس را به گونه‌ای برقرار کند که هیچ از یک از دانشجویان صدمه نخورده و کلاس دارای یک بازدهی نسبی برای همه نفرات باشد.

در عین حال رخ دادن همچین اتفاقی در کلاس‌های گروهی تقریبا غیر ممکن است! یعنی بسیار سخت پیش می‌آید که عده‌ای از افراد در کنار هم، دانش و اهداف یکسانی داشته باشند.

در نتیجه استاد زبان نمی‌داند دقیقا باید بر روی چه موضوعات و شیوه‌هایی برای تدریس زبان تمرکز نماید.

این را هم می‌توان دومین موردی دانست که به سادگی و به طور کامل در یک کلاس تدریس خصوصی زبان انگلیسی که فقط شامل یک نفر زبان‌آموز است، حل شده و موجب پیشرفت محسوس کیفیت کلاس می‌گردد.

aتدریس خصوصی زبان | مزایا + معرفی بهترین کلاس خصوصی زبان با انگلیشدان
تدریس خصوصی زبان | مزایا + معرفی بهترین کلاس خصوصی زبان با انگلیشدان

آموزش زبان انگلیسی خصوصی، بر محوریت نیازهای زبان‌آموز است

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک کلاس آموزش زبان انگلیسی تضمینی خصوصی این است که بر محوریت نیازهای شما باشد. در واقع نمی‌توان از متدها و شیوه‌های یکسان در کلاس‌های مختلف استفاده نمود.

به بیان دیگر در یک دوره خوب استاد باید با توجه به نیازهای زبان‌آموز، کلاس را برنامه ریزی نموده تا بتواند بیشترین میزان انطباق را با نیازها و اهداف زبان‌آموز خود داشته باشد.

به عنوان مثال روند پیشبرد کلاس در یک دوره تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی با کلاسی که هدف آن تقویت گرامر یا آمادگی برای آزمون آیلتس است باید کاملا متفاوت باشد.

این مورد به خوبی می‌تواند در یک کورس آموزش خصوصی زبان محقق شود چرا که تنها فرد حاضر در کلاس شما هستید و استاد می‌تواند منطبق بر نیازهای شما برنامه‌ریزی نماید.

برای مشاهده ادامه این مقاله کاربردی به صفحه  کلاس خصوصی زبان انگلیسی در وبسایت  تجارت نیوز بروید.

دکمه بازگشت به بالا