عمومیکسب و کار ایرانی

تینر چه چیزهایی را پاک میکند؟

برای رقیق کردن رنگ از تینر رنگ استفاده می شود. اما آیا تینر رنگ می تواند رنگ را از بین ببرد؟تینر رنگ می تواند رنگ را پاک کند. تینر رنگ در پوشش رنگ خیس می شود و ذرات رنگ را جدا می کند و رنگ را از حالت خشک به مایع تبدیل می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، می توانید رنگ حل شده را از سطح پاک کنید. بنابراین از بین بردن رنگ با تینر امکان پذیر است.با این حال، سطوح خاصی در صورت قرار گرفتن در معرض تینر رنگ آسیب می بینند. چنین سطوحی معمولاً متخلخل و به مواد شیمیایی حساس هستند.

از بین بردن رنگ با تینر | بهترین پاک کننده رنگ روغن | از بین بردن رنگ با تینر از لباس، چوب، بتن، پلاستیک

بنابراین، روی چه نوع سطحی می توان از تینر رنگ استفاده کرد؟ همچنین، چقدر طول می کشد تا رنگ را با استفاده از تینر رنگ پاک کنید؟ بهترین پاک کننده رنگ روغن چیست؟ آیا تینر بهترین پاک کننده رنگ روغن از روی برس ها و لباس رنگی است؟ خرید تینر روغنی با کیفیت را با ما تجربه کنید.

آیا تینر رنگ، رنگ خشک شده را از بین می برد؟

تینر رنگ به اندازه کافی قوی است که رنگ خشک شده را پاک کند. تینر رنگ، رنگ خشک شده را خیس می کند و ذرات رنگ را حل می کند و رنگ را از جامد به مایع تبدیل می کند. رنگ را می توان در حالت مایع با پارچه پاک کرد.اما، همه انواع تینر رنگ نمی توانند رنگ خشک شده را پاک کنند، به خصوص رنگ های روغنی خشک شده! برای پاک کردن رنگ خشک شده با روغن، به تینر رنگ یا لاک بر پایه استون نیاز دارید.

حذف رنگ خشک شده سخت است زیرا رنگ خشک شده سخت است و حلال آن کاملاً تبخیر شده است. اگر بخواهید رنگ خشک شده را بدون تینر رنگ خراش دهید یا پاک کنید، می توانید به سطح زیرین آن آسیب بزنید.تینر لاک یا تینر رنگ بر پایه استون بهترین انتخاب شما برای حذف رنگ خشک شده است. این دو محصول نسبت به سایر انواع رقیق کننده رنگ قدرتمندتر هستند.

رقیق کننده رنگ چقدر طول می کشد تا کار کند؟

رقیق کننده رنگ 15-30 دقیقه طول می کشد تا رنگ پاک شود. به طور متوسط، تینر رنگ در حدود 20 دقیقه حل شده و رنگ را از روی سطح پاک می کند. مدت زمانی که طول می کشد تا تینر رنگ را پاک کند به نوع تینر رنگ، نوع رنگ و تعداد لایه ها بستگی دارد.

نوع رنگی که پاک می‌کنید تعیین می‌کند که تینر رنگ چقدر طول می‌کشد تا رنگ را پاک کنید. به عنوان مثال، تینر رنگ 30 دقیقه طول می کشد تا رنگ های روغنی را پاک کنید. این به این دلیل است که رنگ های روغنی دارای لایه ای ضخیم و مقاوم در برابر رطوبت هستند. بنابراین، زمان بیشتری طول می کشد تا رنگ نازک به لایه مقاوم در برابر رطوبت نفوذ کند و رنگ روغنی را حل کند.

از سوی دیگر، تینر رنگ، رنگ های پایه آب را در کمتر از 15 دقیقه پاک می کند. این به این دلیل است که رنگ های پایه آب مانند رنگ های روغنی، سطح ضخیم یا سختی ندارند.

آیا تینر رنگ لکه چوب را از بین می برد؟

تینر رنگ می تواند لکه چوب را از بین ببرد. لکه های چوب فرمول مشابهی با رنگ های معمولی دارند، بنابراین تینر رنگ می تواند لکه چوب را نیز حل کند.با این حال، از بین بردن لکه چوب با تینر رنگ با از بین بردن رنگ متفاوت است. این به این دلیل است که لکه چوب به عمق چوب نفوذ می کند، در حالی که رنگ ها این کار را نمی کنند. بنابراین برای از بین بردن لکه چوب با تینر رنگ باید تینر رنگ داخل چوب تهیه کنید تا بتواند لکه داخل چوب را حل کند.

برای انجام این کار، یک پارچه را به تینر رنگ خیس کنید، سپس با استفاده از پارچه خیس شده، سطح را با حرکات دایره ای مکرر پاک کنید. در حین انجام این کار، تینر رنگ به تدریج به سطح خیس می شود و لکه چوب را از بین می برد. 20 دقیقه طول می کشد تا لکه چوب از روی سطح پاک شود.

انواع سطوحی که می توانید رنگ را با تینر رنگ پاک کنید؟

در این قسمت می خواهیم برای از بین بردن رنگ با تینر در انواع سطوح را بررسی کنیم.تینر رنگ می تواند رنگ را از روی لباس پاک کند. اما، هر نوع پارچه ای نمی تواند تینر رنگ را بپذیرد.

به عنوان مثال، اگر از تینر رنگ استفاده کنید، می توانید به لباس های ساخته شده از ابریشم و پشم آسیب بزنید. به این دلیل که این مواد حساس هستند. بنابراین، همیشه باید نوع پارچه را بررسی کنید تا بدانید آیا می توانید از تینر رنگ استفاده کنید یا خیر. این به جلوگیری از تغییر رنگ و آسیب به پارچه کمک می کند.

برای پاک کردن رنگ از روی لباس با استفاده از تینر رنگ، تا حد امکان رنگ را خراش دهید. برای این کار از یک چاقوی پلاستیکی بتونه برای این کار استفاده کنید. با این حال، لازم نیست کل رنگ را بتراشید، فقط رنگ شل را از بین ببرید.

برای پاک کردن رنگ از روی چوب می توانید از تینر رنگ استفاده کنید. اما، استفاده از رقیق کننده های رنگ روی چوب های بسیار متخلخل توصیه نمی شود. این به این دلیل است که سطوح چوبی تینر رنگ را بیش از حد خیس کرده و جذب می کنند. این می تواند باعث پوسیدگی و تغییر رنگ در چوب شود.همچنین فقط باید از الکل معدنی (نوعی تینر رنگ) روی چوب استفاده کنید. انواع دیگر رقیق کننده رنگ می تواند به چوب آسیب برساند.

فرش

می توانید با استفاده از تینر رنگ برخی از انواع فرش ها را پاک کنید.فرش های ساخته شده از خز، پشم و پنبه در صورت قرار گرفتن در معرض مقدار زیادی تینر رنگ ممکن است آسیب ببینند. بنابراین قبل از استفاده کامل باید تینر رنگ را روی قسمت کوچکی از فرش تست کنید.

برای انجام این کار، یک پارچه تمیز را به تینر رنگ آغشته کنید و سپس از قسمت مرطوب پارچه استفاده کنید تا به آرامی محل آسیب دیده (یا رنگ شده) فرش را بمالید یا لمس کنید. این به جلوگیری از نازک شدن بیش از حد روی فرش کمک می کند. در کارخانه فاتح فام سپاهان تولید کننده انواع تینر وایت اسپریت (آلکیدی) در بسته بندی های: نیم لیتری، یک لیتری و … تولید میشود.

تینر رنگ می تواند رنگ را از بتن پاک کند. استفاده از تینر رنگ روی بتن بی خطر است زیرا سطوح بتنی به اندازه کافی سخت هستند که بتوانند تینر رنگ را تحمل کنند.با این حال، پس از پاک کردن رنگ، بتن را تمیز کنید تا بقایای رقیق کننده رنگ از بین برود.

قلم موی رنگ آمیزی

تینرهای رنگ می توانند رنگ را از برس پاک کنند. این یکی از بهترین روش ها برای پاک کردن رنگ از برس است. بهترین پاک کننده رنگ روغن از برس ها انواع حلال ها و تینر است.برای انجام این کار، برس ها را در یک سطل پر از تینر رنگ خیس کنید. این رنگ باقیمانده را از بین می برد.

تینر رنگ می تواند رنگ را از پلاستیک پاک کند، اما فقط برای پلاستیک های سخت مانند صندلی و میز.پلاستیک نرم یا پلاستیک با بافت لاستیکی مانند نباید در معرض تینر رنگ قرار گیرد زیرا تینر رنگ می تواند به آن آسیب برساند. همچنین، بهتر است از تینر رنگ مواد معدنی روی پلاستیک استفاده کنید.

تمیز کردن برس های کثیف روغنی

فرآیند پاکسازی بعد از رنگ روغن کاری است که باید فورا انجام دهید. و اگرچه خوشایندترین جنبه نقاشی نیست، ضروری است که برای انجام صحیح آن وقت بگذارید.همانطور که حدس زده اید راه های درست و غلطی برای تمیز کردن برس ها وجود دارد. اگر می خواهید برس های شما عمر طولانی داشته باشند، باید مطمئن شوید که آن را به درستی انجام می دهید. White spirit یا اسپریت معدنی مانند حلال ۴۰۲ و ۴۰۳ مایعی شفاف هستند که به عنوان یک حلال ارگانیک رایج در نقاشی و تزئینات استفاده می شود.

از حلال ها گرفته تا صابون ها، انواع چیزهایی وجود دارد که می توانید برای تمیز کردن برس های روغن استفاده کنید. و انواع مختلف برس ها می توانند از محصولات و تکنیک های پاک کننده منحصر به فرد بهره مند شوند.فرقی نمی‌کند از برس‌های پرزدار، سمور یا مصنوعی استفاده می‌کنید، در اینجا نحوه صحیح تمیز کردن برس‌های روغنی و افزایش طول عمر آنها آورده شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا