تیپ چتربازان ارتش صهیونیستی هدف «آتش خودی»

چتر |صهیونیست

ارتش رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) اذعان کرد کشته شدن ۵ سرباز و زخمی شدن ۷ سرباز دیگر در شمال غزه به دلیل تیراندازی نیروهای خودی بوده. حال سه تن از مجروحان وخیم گزارش شده است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، این سربازان صهیونیست همگی در «گردان ۲۰۲» تیپ چتربازان خدمت می‌کردند که بخشی از یک گروهان فوق ارتدوکس بودند.

با هلاکت آنها، تعداد سربازان کشته شده در حمله زمینی نیروهای رژیم صهیونیستی به حماس در غزه و در عملیات مرزی به ۲۷۸ نفر رسید. یک پیمانکار وزارت جنگ رژیم صهیونیستی هم در نوار غزه کشته شده است.

بر اساس تحقیقات اولیه از حادثه چهارشنبه، یک تانک که در کنار چتربازان در اردوگاه جبالیا فعالیت می‌کرد، حدود ساعت ۷ بعد از ظهر به سمت ساختمانی که نیروها در آن جمع شده بودند، دو گلوله شلیک کرد.

نیروهای مسوول تانک از صبح به منطقه رسیده بودند و چند ساعت بعد چتربازان به منطقه رسیدند و در ساختمان پستی مستقر کردند. بعد از ظهر، گروه دیگری از چتربازان به همان منطقه رسیدند و به دو تانک مستقر در آنجا اطلاع دادند که در حال ورود به ساختمان هستند.

نیروهای مسوول تانک گفتند که لوله یک اسلحه را از یکی از پنجره‌های ساختمان شناسایی کردند و آنها را نیروهای دشمن فرض کرده و در نهایت دو شلیک انجام دادند. این حادثه همچنان در حال بررسی است.

براساس داده‌های ارتش رژیم صهیونیستی، از ۲۷۸ سرباز اسرائیلی که در جریان حمله زمینی این رژیم در غزه از اواخر اکتبر گذشته کشته‌ شدند، حداقل ۴۹ نفر بر اثر شلیک نیروهای خودی و در حوادث دیگر کشته شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی ارزیابی کرده که دلایل بی‌شماری منجر به حوادث مرگبار شده است، از جمله مشکلات ارتباطی بین نیروها و خستگی و عدم توجه سربازان به مقررات. همچنین ۱۷۱۲ نظامی صهیونیست دیگر در عملیات زمینی زخمی شده‌اند که بر اساس داده‌های ارتش اسرائیل، ۳۳۸ نفر به شدت، ۵۶۶ نفر در حد متوسط و ۸۰۸ نفر به صورت خفیف زخمی شده‌اند.

انتهای پیام  

دکمه بازگشت به بالا