بین الملل

جدیدترین اخبار کرونایی در ایران/ سیلی کرونا چهره شهرها را سرخ‌تر کرد/ سوغات عید نوروز بر ریه‌های مردم ریشه دواند + نمودار و نقشه

گروه خبری آنا استان حسین بوذری؛ هشدار مقامات ارشد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در اواخر مارس سال گذشته ، به ویژه سعید نمکی وزیر بهداشت ، مبنی بر عدم سفر در ایام نوروز و جلوگیری از اجتماعات خانوادگی ، هرگز از ذهن پاک نخواهد شد.

اگر نگاهی کوتاه به هفت روز آخر مارس 2017 بیندازیم ، در می یابیم که نقشه کرونا در آن دوره پر از لکه های کم خطر و آبی بود و فقط 9 شهر قرمز بودند.


بیشتر بخوانید:

انتقال شهرهای قرمز به سیاه

فاجعه در کرونا توسط دورهمی ها تکمیل شد

چرا موج چهارم را گرفتیم؟

تاج برزیل رسیده است؟

آغاز رسمی موج چهارم تاج در برخی از مناطق کشور

سیم پیچ تاج پیچیده تر شد + نقشه ها و نمودارها

طعم رستوران ها مانند تاج است

موج خطرناک چهارم زمین

میز با تاج در شهرها گسترده تر شد

Rebellion Covid – 19 این بار بیش از هر زمان دیگری ناخوشایند است

جوانان هدف اصلی تاج انگلیس هستند

تاج انگلیس برافراشته شد

توفان کوید – 19 به رهبری کرونا انگلیس


با عادی سازی و عدم توجه برخی از هموطنان به هشدار کارشناسان ، در سه هفته 9 شهر سرخ 295 شهر و نقشه ایران قرمز شد.

آخرین اخبار کرونا در ایران / سیلی زدن کرونا به صورت قرمز شهرها / سوغات نوروز در ریه های مردم زنده شد + نقشه و نقشه

البته هنوز نتایج بسیاری از سفرهای نوروزی فاش نشده است و مطمئناً باید در روزهای آینده منتظر اتفاقات ناگوار بیشتری باشیم و این نتیجه نادیده گرفتن برخی از افراد به هشدارهای التماس آمیز وزیر بهداشت است و سایر مقامات این وزارتخانه.

برخلاف برخی دیگر از مقامات مدیریت بحران ، مقامات بهداشتی کشور این روزها به فکر دور ماندن از مسافرت ، مسافرت و گشت و گذار بوده اند و مسئولان هشدارهای کارشناسان وزارت بهداشت و سیاست های کنترل زنجیره تاج را نادیده می گیرند. آنها تصویب نکرده اند ، اکنون آنها باید پاسخگوی مردم باشند.

با شروع تعطیلات نوروز و هجوم مردم به دیدار خانواده و بستگان در شهرها و استان های دیگر ، زنگ هشدار به صدا درآمد ، گویی که تاج در کشور حرکت می کند و هدف آن گرفتن جان انسان ها است.

از اواسط ماه مارس ، وزارت بهداشت برنامه هایی را برای كنترل اپیدمی كوید -19 تهیه كرده است و افزایش تعداد تخت های بیمارستانی یكی از آنها بود.

آغاز روز تاج سیاه تنها به هشدارهای کارشناسان و مقامات وزارت بهداشت محدود نبود. پزشکان بیماری های عفونی و روسای دانشگاه های علوم پزشکی نیز چنین روزهایی را پیش بینی کرده اند ، اما همانطور که می گویند ، گوش دهید.

آخرین اخبار کرونا در ایران / سیلی زدن کرونا به صورت قرمز شهرها / یادگاری نوروز در ریه های مردم زنده شد + نقشه و نقشه

وزیر بهداشت بیشتر نگران شیوع ویروس کرونا در انگلیس در میان هموطنان خود بود ، ویروسی که باعث شیوع و کشته شدن بسیاری از افراد شده است.

موج چهارم تاج از سه موج قبلی پرانرژی تر و قوی تر است و تعداد بیماران روز به روز در حال افزایش است و تنها راه غلبه بر وضعیت فعلی رعایت روش های بهداشتی ، جلوگیری از قاعدگی و ماندن در خانه است.

شهرهایی که از نارنجی به قرمز تغییر رنگ داده اند

اگرچه طی چند روز گذشته رنگ استانها تثبیت شده است و تعداد شهرهای سرخ 257 در روز بود ، در 24 ساعت گذشته وضعیت تاریک تر شده و اکنون Coveid-19 را تهدید می کند ، به ویژه زندگی تاج انگلیس شهروند

متأسفانه این قاعده دوباره شهرهایی با وضعیت نارنجی و زرد را به قرمز و نارنجی تبدیل کرده است و با این وضعیت باید منتظر روزهای سخت باشیم.

آخرین اخبار کرونا در ایران / سیلی زدن کرونا به صورت قرمز شهرها / سوغات نوروز در ریه های مردم زنده شد + نقشه و نقشه

طبق آخرین گزارش وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، 295 شهر سرخ و 99 شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند و طبق مصوبات ستاد ملی کرونا ، سفر “از” و “به” شهرهایی با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.

همچنین 45 شهر زرد و فقط 9 شهر آبی هستند.

شهرستان کالیبر و ملکان در آذربایجان شرقی ، چالدران و سردشت در آذربایجان غربی ، بیله سوار ، پارس آباد ، خلخال ، سرعین ، گرمی و مشگین شهر در اردبیل ، چادگان در اصفهان ، اشتهارد در استان البرز ، سیروان در ایزاهرو ایلام ، جامام چهارمحال و بختیاری ، طبس در استان خراسان جنوبی ، بستان ، بردسکن ، تربت جام ، تربت حیدریه و کاشمر در استان خراسان رضوی ، جاجرم و گرمه در استان خراسان شمالی ، سلطانیه در زنجان ، استهبان ، بوانات ، پاسارگاد و استان فارس ، بردسیر در کرمان ، دالاهو و قصر شیرین در استان کرمانشاه ، گالیکش در استان گلستان ، سیاهکل ، شفت و ماسال در استان گیلان ، جزیره کیش در استان هرمزگان و اسدآباد در استان همدان در 24 ساعت گذشته تغییر رنگ داده و در وضعیت خوبی قرار دارد قرمز ما واقع شده بودیم.

همچنین شهرهایی که از زرد به نارنجی تغییر رنگ داده اند عبارتند از: کوثر و نیر در اردبیل ، کشاورزان در اصفهان ، جوین و خلیل آباد در خراسان رضوی ، مانه و سملقان در خراسان شمالی ، ایجرود در استان زنجان ، علی آباد و کلاله در استان گلستان و بافق در استان یزد.

آخرین اخبار کرونا در ایران / سیلی زدن کرونا به صورت قرمز شهرها / سوغات نوروز در ریه های مردم زنده شد + نقشه و نقشه

از طرف دیگر ، شهرها شوش در استان خوزستان ، سپیدان در استان فارس و بم در استان کرمان آنها وضعیت خود را از قرمز به نارنجی تغییر دادند تا روند بستری شدن در بیمارستان را تثبیت کنند.

وضعیت در شهرستان شاهرود نگران کننده است

در 24 ساعت گذشته ، 105 مورد جدید از عفونت ویروس کرونا در شهرستانهای شاهرود و میامی شناسایی شده و 10 بیمار بهبود یافته از بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود مرخص شده اند.

مردم هدف اصلی هشدار هستند. اما مقامات همچنین باید از هرگونه گردهمایی ، گردهمایی ، جلسات اداری یا افتتاحیه خودداری کنند.

آخرین اخبار کرونا در ایران / سیلی زدن کرونا به صورت قرمز شهرها / سوغات نوروز در ریه های مردم زنده شد + نقشه و نقشه

اکنون بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود به معالجه بیماران مبتلا به ویروس کرونا اختصاص یافته است.

ثبت بالاترین رکورد بستری در عروق بیماری کرونا در استان اردبیل

میزان بروز و بستری شدن بیماران کرون در استان اردبیل فراتر از حد پیش بینی است و طی 24 ساعت گذشته به 528 نفر رسیده است.

متأسفانه سرعت و میزان شیوع کرونا چهارم در استان اردبیل در مقایسه با موج اول ، دوم و سوم بسیار افزایش یافته است و در هفته گذشته تعداد موارد جدید و تعداد بستری های همزمان بیماران بیماری کرونا در این استان افزایش یافته است. بیش از چهار برابر

افزایش مساحت تاج سرخ در استان خراسان رضوی به 11 شهر

استان خراسان رضوی اکنون دارای 17 شهر با وضعیت نارنجی و پنج شهر زرد است و هیچ شهر آبی در این استان وجود ندارد.

شهرهای مشهد ، نیشابور ، سبزوار ، طرقبه شاندیز ، گناباد ، تربت جام ، صالح آباد ، قوچان ، تربت حیدریه ، کاشمر و بیستان قرمز آنها در تاج هستند.

استان کرمانشاه سیاه می شود

طی 24 ساعت گذشته ، شهرهای دالاهو و قصر شیرین در وضعیت بی نظمی قرار داشته اند قرمز آنها تغییر رنگ دادند و تحت این شرایط تعداد شهرهای سرخ استان کرمانشاه به 11 شهر افزایش یافت.

اسلام آباد غرب ، کنگاور ، پاوه ، سرپل ذهاب ، گیلان غرب ، صحنه ، سنقر و کلیایی ، هرسین ، دالاهو و قصر شیرین به رنگ قرمز ، جوانرود و روانسر به رنگ نارنجی هستند و فقط با مرز مشترک هستند شهر تالاس باباجانی زرد است.

همچنین 630 بیمار مرتبط با Covid-19 در استان کرمانشاه بستری شدند که نسبت به روز گذشته 44 نفر افزایش داشته است.

اوضاع در ایلام خطرناک شده است

در حال حاضر شهرهای ایلام ، آبدانان ، درشهر ، چوار ، دهلران ، بدره ، چرداول ، مهران ، ایوان و سیروان به رنگ قرمز و شهرهای هلیان و ملکشاهی به رنگ نارنجی هستند.

با ادامه روند رو به رشد عفونت و بستری شدن در استان ایلام ، وضعیت قرمز و خطرناک خواهد شد.

ظرفیت بیمارستان توحید در سنندای و امام حسین (ع) در بیاریتز تکمیل شده است

به گفته مقامات دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، تعداد بستری ها و بیماران مبتلا به بیماری بیماری کرونا قلب در این استان در حال افزایش است ، بنابراین ظرفیت های بستری در بیمارستان توحید سنندای و بیمارستان امام حسین (ع) بیاریتس تکمیل شده است.

ظرفیت نمونه برداری از عروق بیماری کرونا مشکوک در استان کردستان از 700 آزمایش روزانه به 1500 آزمایش افزایش یافته و ممکن است به 3000 آزمایش در روز افزایش یابد.

با توجه به ستاد ملی کرونا در شهرهای سرخ ، بنا به صلاحدید مقام ارشد ، حضور کارکنان در خدمات اولیه 50٪ کاهش می یابد. همچنین حضور کارمندان در سایر ادارات و دفاتر نیز دو سوم کاهش می یابد.

مدارس ، دانشگاه ها ، حوزه های علمیه و م institutionsسسات آموزش عالی در شهرهای قرمز و نارنجی نیز کاملاً تعطیل هستند.

در شهرهایی که وضعیت قرمز و نارنجی دارند ، برگزاری جمعه ها ، مساجد ، نمازهای مساجد روزانه و مناسک مذهبی ممنوع است.

در شهرهای اورنج ، حضور کارمندان دستگاه ها و دفاتر ارائه دهنده خدمات اساسی به میزان یک سوم کاهش یافت. همچنین نیمی از کارمندان سایر دستگاه ها ممکن است در دفاتر حضور داشته باشند.

طبق آمار امروز (13 آوریل) ، تمام مراکز استانها در وضعیت قرمز قرار دارند و وضعیت اسفناک شده است.

نام شهرهایی با وضعیت قرمز و نارنجی که به این شهرها سفر می کنند ممنوع است و برای متخلفان به ترتیب یک میلیون و 500 هزار تومان جریمه نقدی در نظر گرفته می شود. اینجا بخوانید

انتهای پیام / 4078/4062 /

دکمه بازگشت به بالا