اقتصادی

جزئیات توافق منطقه آزاد چابهار و سازمان بنادر در الحاق بنادر کلانتری و بهشتی

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه جزئیات تفاهم نامه بین منطقه و بندر و سازمان دریانوردی در رابطه با الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه توضیح داده شده است ، مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: قطعاً حرکت در این مسیر می تواند باعث ایجاد رقابت و جذابیت بیشتر در بنادر چابهار شود. ”

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، در پایان سال گذشته ، اعضای مجلس لایحه ای برای اضافه کردن بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار تصویب کردند که در حدود 67 هزار هکتار به منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار اضافه می شود. .

در اجرای این قانون ، دو منطقه آزاد چابهار و سازمان بندر و دریانوردی در صدر اجرا هستند. بنابراین در جلسه ای که امروز (سه‌شنبه) در بنادر و سازمان دریانوردی برگزار شد ، تفاهم بین این سازمان و منطقه آزاد چابهار حاصل شد.

تحقیق در مورد جزئیات تفاهم نامه با عبدالرحیم کردی ، مدیر اجرایی منطقه آزاد چابهار ، با توضیحی همراه بود.

مدیر اجرایی منطقه آزاد چابهار گفت: پس از انتشار قانون توسعه منطقه آزاد چابهار و دو بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه اضافه شد ، لازم بود این بنادر مطابق با قوانین قانون منطقه آزاد ادامه پیدا کنند. و باید بین آژانسهای ذیربط همکاری وجود داشته باشد که مهمترین آنها بنادر و سازمان دریایی است. بنابراین در طی تفاهم نامه موضوعاتی مورد بحث و توافق قرار گرفت تا دو طرف بتوانند با افزایش مشکلات در هنگام انجام وظایف خود ، تقویت بندر و پاسخگویی به نظارتی و سهام و گسترش همکاری ، در راستای اجرای قانون با افزایش مشکلات حرکت کنند. در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر اجرایی منطقه آزاد چابهار یادآور شد: در این تفاهم نامه بخشی از اختیارات و وظایف مطابق قانون مسئول منطقه آزاد چابهار و سایر وظایف تخصصی و وظایف بندری به بنادر و سازمان دریانوردی واگذار شده است.

کردی اظهار داشت: براساس این توافق نامه کلیه پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری در بنادر بهشتی و كلانتری براساس برنامه جامع منطقه چابهار كه به تصویب شورای عالی مناطق آزاد انجام می شود ، انجام می شود.

وی همچنین از تشکیل کارگروه خبر داد و افزود: بر این اساس ، کارگروهی مشترک تشکیل خواهد شد که متشکل از نمایندگان سازمان های بندری و دریانوردی ، منطقه آزاد چابهار و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تا زمانی که پرونده و پرونده ای در کار نباشد. یک مسئله.” در این کارگروه نیاز به راه حل وجود دارد که مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل منطقه آزاد چابهار شهید بهشتی به پیشنهاد مدیر اجرایی منطقه آزاد چابهار در حین توافق منصوب می شود و مدیرکل بنادر و سازمان های دریایی به عنوان عضو هیئت مدیره منطقه آزاد فعالیت می کند.

کردی همچنین توافق اخیر با اداره بندر را راهی برای رقابتی تر شدن فعالیت های دریایی و بندری برشمرد و افزود: رویکرد اصلی افزایش هماهنگی و همکاری بین سازمان ها برای تسهیل فعالیت های اقتصادی توسط سرمایه گذاران و شرکت هایی که از بندر و منطقه آزاد استفاده می کنند. در عین حال با در نظر گرفتن شرایط ویژه چابهار ، می تواند در رقابت با رقبا از منطقه موثر باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که با افزایش همکاری میان دستگاههای ذیربط و افزایش همگرایی و همگرایی شرایط در بنادر شهید بهشتی و کلانتری بهتر از گذشته شده و محیطی مساعد برای تجارت و مردم و سایر ذینفعان ایجاد شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا