عمومیکسب و کار ایرانی

دزدگیر های سنتی چه معایبی دارند؟

دزدگیر اماکن و انواع آن

همانطور که از نام آن پیدا است وسیله ای برای کنترل و حفظ امنیت محیط می باشد. این دزدگیرها متشکل از چندین سنسور یا حسگر به عنوان مثال برای تشخیص عبور مجاز و غیر مجاز، سنسور دود برای تشخیص دود و پیشگیری از آتش سوزی، مگنت های درب و پنجره و غیره می باشند. این سنسورها بنا به نیاز کاربر قابل تغییر هستند.

معمولا این سنسورها مقابل ورودی هایی مثل درب و پنجره و یا هر قسمتی که امکان تخریب و ورود غیر مجاز باشد نصب می شوند و در زمان فعال بودن هر گونه حرکتی که در محیط به تشخیص این چشمی ها برسد به دستگاه دزگیر اعلام شده و سیستم هشدار خطر را به دو روش مرسوم یعنی آژیر در محل و تماس تلفنی با تلفن همراه کاربر برقرار می‌کند.

از کار انداختن دزدگیر منزل |تاثیر دزدگیر در سرقت منزل

امروزه از دزدگیر اماکن که به عنوان نیز از آن یاد می شود در منازل، دفاتر کار و مغازه ها و … به طور گسترده استفاده می شود. از عمده دلایل استفاده از این سیستم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پیش گیری از آتش سوزی
  • امنیت محیط
  • کنترل و دریافت گزارش از عبور و مرور در محیط
  • محافظت از اموال خانه و محیط کار …
  • اطلاع از قطعی برق و کنترل تجهیزات برقی

انواع دزدگیرهای اماکن عبارتند از:

  • دزدگیرهای ساده مبتنی بر آژیر و هشدار محلی
  • دزدگیرهای اماکن با سیستم آلارم راه دور مبتنی بر تلفن کننده خطوط تلفن ثابت
  • انواع با تلفن کننده سیم کارتی

تلفن کننده دزدگیرهای اماکن در دو نوع سیم کارتی و خط ثابت هستند که هر کدام مزایا و معایبی دارند. در ادامه به توضیح دزدگیرهای سیم کارتی که به آن دزدگیر نیز گفته می شود می پردازیم.

سیستم های اعلام سرقت قدیمی متشکل از یک مدار ساده برای اعلام هشدار و تماس تلفنی بوده اند. امروزه سیستم های پیشرفته تری وارد این عرصه شده است که به مراتب قابلیت های بالاتری نسبت به سیستم های سنتی دارد. دزدگیر اماکن سیم کارتی از نظر ضریب امنیت، کارایی و امکانات سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده است.

مزایای استفاده از دزدگیر سیم کارتی

دزدگیرهای سیم کارتی یکی از جدیدترین و به روزترین سیستم های امنیتی ضد سرقت می باشند. یکی از قابلیت های مهم این نوع دزدگیرها امکان نصب سیم کارت و برقراری تماس تلفنی با کاربر بدون نیاز به سیم تلفن ثابت شهری است که بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا سارقان با آگاهی از روش کار دزدگیرهای قدیمی و غیر سیم کارتی با قطع سیم تلفن به راحتی به محیط وارد می شدند.

این دزدگیرها به واسطه نصب سیم کارت امکان ارسال SMS و اعلام قطع برق، همچنین امکان فعال و غیر فعال کردن دزدگیر از طریق SMS و یا نرم افزار گوشی هوشمند را دارا می باشند. قابلیت نصب آسانتری دارند ولی باید توجه داشت که محل نصب باید از آنتن دهی مناسبی برخوردار باشد. قابل ذکر است این آنتن دهی می تواند توسط آنتن های GSM مجزا نیز تقویت شود.

کنترل از راه دور وسایل برقی

یکی از امکانات ویژه‌ برای هر خانه هوشمند کنترل از راه دور می باشد که به واسطه آن می توان بسیاری از اقدامات را از راه دور بدون نیاز به حضور در محل انجام داد. عملکرد سیستم کنترل از راه دور به این صورت است که در هر منطقه و فاصله ای که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، وسایل برقی را از راه دور به وسیله ی تماس یا SMS می توان تحت کنترل قرار داد. با استفاده از یک سیم کارت و ارسال پیام به خط مورد نظر شما به راحتی می توانید فرمان خاموش یا روشن شدن وسیله برقی را ارسال نمایید.

شرکت  به عنوان یک شرکت دانش بنیان طراحی و ساخت کلیه قسمت های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه رو توسط تیم متخصص و جوان خود بر پایه جدیدترین تکنولوژی های روز در حوزه IOT طراحی و تولید کرده است که تمامی نیازهای گفته شده در حوزه امنیت و هوشمند سامروزه با پیشرفت تکنولوژی تقاضا برای نصب وخرید دزدگیر اماکن افزایش پیدا کرده است. اما سیستم‌های نظارت بصری نیز مانند هر تکنولوژی مزایا و معایبی دارند. آگاهی از مزایا و معایب دزدگیر اماکن به ما کمک می‌کند تا با اطلاعات کاملتری، سیستم امنیتی مورد نظر خود را انتخاب نماییم.

مزایای خرید انواع دزدگیر اماکن

تأمین امنیت ساختمان تنها مزیت دزدگیر اماکن نیست. ویژگی‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است دلیل محبوبیت سیستم‌های نظارتی و امنیتی ساختمان می‌باشد. که این موارد تاثیر بسزایی در   دارد.

دزدگیر اماکن عملکرد ساده‌ای دارد

دزدگیر اماکن سیستم پیچیده‌ای ندارد. بیشتر سیستم‌های نظارتی و امنیتی ساختمان به صورت خودکار عمل می‌کنند. چشمی‌ها و حسگر‌های الکترونیکی در انواع دزدگیر‌های اماکن به محض شناسایی عامل ناشناس، از طریق پیامک به مخاطب یا مخاطبین هشدار می‌دهد. این سیستم‌های نظارت تصویری همچنین، در صورت فعال شدن، اقدام به کشیدن آژیر یا دادن هشدار صوتی یا نوری می‌کند.

احتمال وقوع سرعت را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد

طبق تحقیقات انجام شده، نصب دزدگیر اماکن امنیت ساختمان را تا سه برابر افزایش می‌دهد. از آن جایی که نصب دزدگیر اماکن امکان شناسایی عاملان سرقت را بسیار افزایش می‌دهد، سارقان معمولاً وارد ساختمان‌هایی که مجهز به دوربین مدار بسته یا دزدگیر هستند، نمی‌شوند. شما می‌توانید علاوه بر نصب دزدگیر، یک تابلوی هشدار در بیرون ساختمان و معرض دید افراد قرار دهید و به این شکل دیگران را از تحت پوشش قرار داشتن ساختمان توسط دزدگیر با خبر سازید.

از وقوع آتش سوزی پیشگیری می‌کند

پیشگیری از وقوع آتش سوزی یکی دیگر از مزیت‌های قابل توجه خرید دزدگیر اماکن است. با اضافه کردن دتکتور‌های حریق یا دود می‌توان بدون نیاز به ارسال داده‌ها و اطلاعات به مرکز کنترل، هشدار صوتی را به راحتی فعال کرد. به این ترتیب، از بروز خسارت‌های بیشتر جلوگیری می‌شود.

نصب دزدگیر اماکن شرط لازم برای بیمه ساختمان است

برخی از شرکت‌های معتبر بیمه تنها در صورت نصب دزدگیر اماکن در محل، ساختمان شما را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد. این در حالی است که برخی دیگر از شرکت‌های بیمه تخفیفات ویژه‌ای برای ساختمان‌ها و مکان‌هایی که از سیستم امنیتی استفاده می‌کنند، در نظر می‌گیرند.

دزدگیر اماکن امکان کنترل از راه دور را دارد

مدل‌های امروزی دزدگیر اماکن به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که امکان کنترل و مدیریت آن‌ها از راه دور وجود دارد. این مدل‌ها بی‌سیم و سیم کارت‌دار هستند. شما می‌توانید سیم کارت را داخل تلفن همراه هوشمند خود قرار دهید و از راه دور ساختمان خود را کنترل کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید به هنگام سفر، سیستم امنیتی دفتر کار خود را فعال یا غیرفعال کنید. یا رفت و آمد افراد در اطراف منزل خود را مشاهده کنید.

معایب خرید انواع دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن در کنار مزایای فراوانی که دارد، از معایبی نیز برخوردار است. مهم‌ترین معایب خرید سیستم‌های نظارتی و امنیتی ساختمان را در ادامه به آن اشاره کردیم.

هشدار‌های اشتباه

هشدار کاذب شایع‌ترین ایراد دزدگیر اماکن است. چشمی‌ها و سنسور‌های دزدگیر حساسیت بالایی در برابر نور دارند. برخی مواقع تابش نور خورشید یا حتی بازتاب آن، نور اتومبیل یا هر نور دیگری ممکن است آژیر دزدگیر را فعال کند. برای پیشگیری از این مورد بهتر است از نصب دزدگیر در مکان‌هایی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند، خودداری کنید.

تحریک سنسور دزدگیر با‌اشیاء

حرکت‌اشیاء نیز ممکن است موجب تحریک سنسور‌ها و هشدار کاذب شود. چنانچه در ساختمان خود حیوان خانگی دارید، بهتر است از پرسه زدن دائم او در برابر دستگاه خودداری کنید. برای پیشگیری از این مشکل توصیه می‌کنیم دزدگیر را در جایی نصب کنید که حیوان خانگی شما در آنجا تردد نمی‌کند. اگر امکان انجام این کار برای شما وجود ندارد، از سنسور‌های مخصوص حیوانات خانگی (سنسور چشمی حرکتی) استفاده کنید. این سنسور‌ها با اشعه مادون قرمز کار می‌کنند و قابلیت تنظیم شدن دارند. با مشخص کردن وزن و محدوده مشخصی از پرسه زدن حیوان خانگی خود برای سنسور دیگر شاهد الارم‌های اشتباهی نخواهید بود.

ایجاد آلارم بعد از فعال شدن دزدگیر

خراب شدن باتری

باتری یکی از قطعات مهم در سیستم دزدگیر خانه هوشمند است. طول عمر باتری دزدگیر معمولاً بین 1 تا 5 سال است. این طول عمر بسته به برند باتری و کیفیت ساخت محصول متغیر می‌باشد. باتری سیستم اعلان سرقت نیز مانند سایر باتری‌ها بعد از گذشت مدتی خراب می‌شود. خرابی باتری جریان کشی بیش از حد از سیستم را به دنبال خواهد داشت. این موضوع در بسیاری از مواقع هشدار‌های اشتباهی و مزاحمی را ایجاد می‌کند. برای تست سلامت باتری، ابتدا برق را قطع کنید. سپس بعد از گذشت چند دقیقه، تست ولتاژ باتری را انجام دهید. در باتری‌های 12 ولت، تست ولتاژی بدون قطع برق به هیچ عنوان پاسخگو نیست.

خرید دزدگیر اماکن

خرید دزدگیر اماکن در مقایسه با سایر لوازم الکترونیکی، از حساسیت بالایی برخوردار است. بنابراین به هنگام انتخاب دزدگیر باید به برند و نوع دستگاه توجه داشته باشید. دزدگیر اماکن فایروال، سایلکس، آی تی آر، گپ، پارادوکس، بتا و… همگی جزء برند‌های معتبر تولید‌کننده سیستم اعلان سرقت می‌‎باشند.

دکمه بازگشت به بالا