ورزشی

دعوت اسپیس‌ایکس از نخستین فرمانده مأموریت‌ سرنشین‌دار ماه

دعوت اسپیس‌ایکس از نخستین فرمانده مأموریت‌ سرنشین‌دار ماه

فرمانده و اعضای تیم مأموریت آرتمیس‌ به شرکت فضایی اسپیس‌ایکس دعوت شده‌اند تا درباره پروژه استارشیپ و آرتمیس صحبت کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از یاهو، اعضای تیم مأموریت آرتمیس‌ به شرکت فضایی اسپیس‌ایکس دعوت شده‌اند تا درباره پروژه استارشیپ صحبت کنند. این دعوت نشان از اهمیت و توجهی است که شرکت اسپیس‌ایکس به همکاری با ناسا و تیم آرتمیس دارد.

تیم آرتمیس‌۲ متشکل از فضانوردانی است که قرار است به تنها قمر کره زمین سفر کنند. این مأموریت نقش مهمی در پیشبرد برنامه آرتمیس ناسا دارد که بازگشت به سطح ماه را هدف قرار داده است.

استارشیپ یک فضاپیمای فعال است که توسط شرکت فضایی اسپیس‌ایکس توسعه داده شده و قرار است در آینده به عنوان سامانه اصلی ترابری انسان به سیارات مختلف، اعم از ماه و مریخ، استفاده شود.

برنامه آرتمیس ناسا که با هدف قرار دادن انسان روی ماه در ماموریت آرتمیس ۳ در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ انجام می‌شود، براساس مجموعه‌ای از تجربیات فضایی طراحی شده است که برای خدمه حرفه‌ای آپولو در دسترس نبود وقصد دارد با ایجاد شرایط حضور دائمی روی ماه، ملت‌ها، جنسیت‌ها و قومیت‌های بیشتری را به ماموریت‌ها وارد کند.

دعوت از اعضای آرتمیس‌۲ به مقر اسپیس‌ایکس به دلیل ارزیابی و نقد این تکنولوژی جدید است. در این جلسه، توضیحاتی در مورد قابلیت‌ها، امکانات و توانمندی‌های این فضاپیما ارائه خواهد شد و تیم ماموریت به ماه ناسا نیز می‌تواند سوالات و نیازهای خود را مطرح کند.

این گفتگوها و همکاری‌ها به نظر می‌رسد در جهت افزایش هماهنگی و ارتباط بین ناسا و اسپیس‌ایکس برگزار می‌شود و به دنبال تسهیل بیشتر تحقق برنامه آرتمیس هستند.

همه این فعالیت‌ها همچنین نشان می‌دهند شرکت فضایی ایلان ماسک علاقه‌مند است تا در نقش اصلی برگزاری مأموریت‌های انسانی به ماه و سیارات دیگر حضور داشته باشد.

در نهایت، این دعوت نشان می‌دهد اسپیس‌ایکس به تیم آرتمیس‌۲ و همچنین برنامه ناسا اعتماد دارد و کوشش‌های آن‌ها را تشویق می‌کند. بر این اساس، باید انتظار داشت که با توجه به همکاری و تبادل نظر بین دو سازمان، استفاده از استارشیپ در مأموریت‌های آینده  ناسا محقق شود.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا