علمی و پزشکی

دلار بخریم یا نه؟ – مجله تفریحی زیباروز

امیرحسین کریم زاده با اشاره به اینکه بازارهای بزرگی مانند طلا ، سکه ، دلار و مسکن به بالاترین حد قیمت رسیده اند ، گفت: قیمت دلار می تواند تا مرز 23 هزار تومان سقوط کند. نرخ واقعی دلار 20 هزار تومان بود که نوسانات آن می تواند بین 17 هزار تومان تا 23 هزار تومان باشد.

وی ادامه داد: بودجه بسته سال آینده 11 هزار و 500 تن است و بازار آزاد وی حدود 20 درصد بیشتر از این میزان است. دلار زیر 15000 تومان توجیهی ندارد.

وی گفت: “با نزدیک شدن به پایان سال مالی چین در اواخر دسامبر و اوایل ژانویه و نزدیک شدن به سال نو ، تقاضا برای دلار افزایش می یابد و دلار نوسان می کند.” در هر صورت ، ماهیت کلی قیمت دلار در حال کاهش است. همچنین ، اگر دلار سقوط کند ، سکه و طلا نیز سقوط می کنند.

کریم زاده افزود: باید منتظر سقوط قیمت طلا ، سکه و دلار تا پایان امسال باشیم. به نظر می رسد انتخابات امسال در ایران از افزایش دلار تا پایان سال جلوگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت آپارتمان بالا است و مردم قدرت خرید خود را از دست داده اند.

این اقتصاددان در مورد وضعیت مثبت بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه به پایان اصلاحات خود رسیده است ، انتظار داریم روند خوبی برای بازار سرمایه در ماه های دسامبر و ژانویه داشته باشیم. البته نباید این واقعیت را نادیده بگیریم که روند کلیه سهام بازار سرمایه را نمی توان پیش بینی کرد.

کریم زاده در پایان اظهار داشت: خرید دلار تا پایان سال اصلاً توصیه نمی شود. زیرا در حال حاضر ثبات در این بازار وجود ندارد. کالاهایی که 4200 ارز به آنها تعلق دارد در حال حاضر حذف می شوند. تنها محصول نفتی که گران نشده است ، گازوئیل است. اگر قیمت این فرآورده نفتی نیز افزایش یابد ، حمل و نقل و بازار سهام بسیار بهتر خواهد شد. بنابراین شاهد تورم خواهیم بود.

223224

دکمه بازگشت به بالا