اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانی

شارژ کنترلر خورشیدی چیست؟

کنترل کننده شارژ خورشیدی چیست؟

تنظیم کننده باتری خورشیدی شماست که از شارژ بیش از حد آن جلوگیری می کند. باتری ها برای ظرفیت ولتاژ رتبه بندی می شوند و بیش از این ولتاژ می تواند منجر به آسیب دائمی باتری و از بین رفتن عملکرد در طول زمان شود. کنترل کننده های شارژ خورشیدی به عنوان دروازه ای برای سیستم ذخیره باتری شما عمل می کنند ، و مطمئن می شوند که از اضافه بار آن خسارت وارد نمی شود.

انتخاب شارژ کنترلر خورشیدی: کنترلرهای شارژ فقط در موارد خاص فقط ضروری هستند. در بیشتر موارد ، اگر می خواهید یک سیستم خورشیدی جدا از شبکه را نصب کنید ، از سیستم های پشت بام گرفته تا تنظیمات کوچکتر روی قایق ها یا RV ها ، کنترل کننده های شارژ را بررسی کنید. اگر صاحب خانه هستید که به دنبال نصب یک آرایه خورشیدی با باتری متصل به شبکه الکتریکی هستید ، دیگر نیازی به کنترل کننده شارژ ندارید – پس از پر شدن باتری شما ، انرژی اضافی به جای آن به صورت خودکار به شبکه هدایت می شود و به شما کمک می کند. از اضافه بار باتری خودداری کنید.

 

انواع شارژ کنترلر خورشیدی |بهترین کنترل شارژ خورشیدی

انواع شارژ کنترلرهای خورشیدی

اگر می خواهید از خورشیدی برای خارج کردن کامل شبکه استفاده کنید ، دو نوع کنترل کننده شارژ در نظر بگیرید: کنترل کننده های پالس پهنای پالس و کنترل کننده های Maximum Power Point Tracking (MPPT).

کنترل کننده های شارژ خورشیدی مدولاسیون عرض پالس (PWM)

کنترل کننده های شارژ خورشیدی PWM نوع استاندارد کنترل شارژ در دسترس خریداران خورشیدی است. آنها ساده تر از کنترل کننده های هستند و بنابراین به طور کلی ارزان تر هستند. کنترل کننده های PWM با نزدیک شدن به ظرفیت ، مقدار کمتری از جریان وارد باتری شما را کاهش می دهند. هنگامی که باتری شما پر است ، کنترل کننده های PWM حالت “ترفند” را حفظ می کنند ، به این معنی که آنها مقدار کمی انرژی را به طور مداوم تأمین می کنند تا باتری را از بین نبرد.

با داشتن یک کنترلر PWM ، سیستم پنل خورشیدی و باتری خانگی شما باید ولتاژهای متناسب داشته باشند. در سیستم های پانل خورشیدی بزرگتر که به منظور برق رسانی به تمام خانه شما طراحی شده اند ، ولتاژ و ولتاژ باتری به طور معمول یکسان نیستند. در نتیجه ، کنترلرهای PWM برای سیستمهای خورشیدی DIY DIY با چند صفحه ولتاژ کم و یک باتری کوچک مناسب تر هستند.

کنترل کننده های شارژ خورشیدی حداکثر ردیابی نقطه نقطه (MPPT)

کنترل کننده های شارژ خورشیدی MPPT یک گزینه کنترل شارژ گران تر و پیچیده تر است. آنها همان محافظتی مانند سوئیچ را دارند که یک کنترلر PWM انجام می دهد ، و با نزدیک شدن به ظرفیت ، قدرت جریان باتری منزل شما کاهش می یابد.

برخلاف کنترلرهای PWM ، کنترلرهای شارژ MPPT می توانند ولتاژهای غیر همسان را از پانل ها و باتری ها جفت کنند. کنترلرهای MPPT ورودی خود را تنظیم می کنند تا حداکثر توان ممکن از آرایه خورشیدی شما را به دست آورد ، و همچنین می تواند قدرت خروجی آنها را برای مطابقت با باتری متصل تغییر دهد. این بدان معناست که کنترلرهای شارژ MPPT نسبت به کنترلرهای PWM کارآمدتر هستند و از برق کامل پنل های خورشیدی شما برای شارژ یک سیستم باتری منزل استفاده می کنند.

 آیا یک شارژ  کنترلر خورشیدی برای شما مناسب است؟

برای اکثر خریداران خورشیدی ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد کنترل کننده های بار نیست. تاسیسات خورشیدی پشت بام یا زمینی با پشتیبان باتری تقریباً همیشه به شبکه الکتریکی متصل می شوند و در شرایطی که باتری شما به طور کامل پر شود ، انرژی خورشیدی اضافی شما به طور خودکار در آنجا مجدداً مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر شما علاقه مند به نصب یک سیستم انرژی خورشیدی خارج از شبکه با پشتیبان گیری از باتری هستید ، ممکن است برای اطمینان از شارژ باتری خود ، به یک کنترلر شارژ مراجعه کنید. در مورد باتری های نسبتاً کوچک که با پانل های خورشیدی با قدرت 5-10 وات کم کار می شوند ، یک کنترلر شارژ PWM باید این کار را انجام دهد. برای پروژه های خورشیدی پیچیده تر با پانل های خروجی بالاتر ، ممکن است بخواهید یک کنترلر شارژ MPPT را در نظر بگیرید.

راهنما نصب شارژ کنترلر خورشیدی:

مرحله شارژ حداکثر : این مرحله به اندازه ی ولتاژ میان 14/6 و 14/2 اضافه می شود و بیش ترین جریان برای شارژ باتری به وجود می آید ولی نحوه نصب شارژ کنترلر خورشیدی جریان ثابت مانده و تا مقداری که ولتاژ باتری به بالای 90 درصد ادامه پیدا می کند و اکثرا شارژ باتری در این زمان است.
مرحله ی شارژ کامل : ولتاژ به شکل حداکثر می ماند و یک تا دو ساعت طول می کشد تا به پایین ترین میزان خود دست پیدا کند. جا به جایی مراحل شارژ کامل نحوه نصب شارژ کنترلر خورشیدی با شارژ حداکثر کم کم صورت می گیرد چون ولتاژهای این دو مرحله هماهنگ هستند.

نحوه سیم کشی شارژ کنترلر خورشیدی:
اتصال باتری ها :
شارژ کنترلر ها دارای 3 جفت نقطه اتصال خروجی / ورودی میباشند.
با استفاده از سیم های مناسب باتری را به ترمینال شارژ کنترلر متصل نمایید و توجه داشته باشید ولتاژ پنل ها با ولتاژ باتری ها یکی می باشد.
اتصال پنل ها:
قبل از اتصال پنل ها به شارژ کنترلر توجه داشته باشید که ولتاژ و جریان پنل ها متناسب با شارژ کنترلر انتخابی می باشد و با توجه به پلاریته های مثبت و منفی اقدام به اتصال پنل ها با شارژ کنترلر نمایید.

قیمت شارژ کنترلر خورشیدی:

قیمت شارژ کنترلر خورشیدی با بهترین برند EP SOLAR، در آمپرهای مختلف  با سری های متفاوت PWM و MPPT با توجه به ظرفیت تولید انرژی برق گوناگون است. با مراجعه به شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ می توانید لیست قیمت شارژ کنترلر خورشیدی را داشته باشید و یا اقلامی را که نیاز دارید خریداری نمایید. کیفیت بی نظیر آن ها در کنار قیمت مناسب کالا از نظرها پنهان نبوده و همین امر به خرید و فروش و تولید بالای این شارژ کنترلرها بسیار کمک کرده است. لیست قیمت تمامی شارژ کنترلرها با کاربرد و کارایی آن ها به بهترین شکل در سایت اینورتر گروپ موجود می باشد.  در اصل کاربرد اصلی شارژ کنترلر خورشیدی حفاظت از باتری در مقابل شارژ و دشارژ بیش از حد توسط پنل های خورشیدی است. اغلب شارژ کنترلرها به راحتی ولتاژ باطری را بررسی و کنترل کرده و زمانی که ولتاژ آن به سطح مشخصی رسید، مدار را باز کرده و عمل شارژ را متوقف می شود. شارژ کنترلر خورشیدی قطعه ای می باشد که ما بین پنل خورشیدی و باطری قرار میگیرد و جریان پنل های خورشیدی (صفحه خورشیدی) را که برای شارژ کردن باطری می آید را کنترل میکند.

فروش اینترنتی شارژ کنترلر خورشیدی:

شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه شارژ کنترلر خورشیدی با بهترین برند و با کیفیت ترین برند EP SOLAR در اختیار مصرف کنندگان قرار دارد. هم چنین جهت دریافت کاتالوگ شارژ کنترلر خورشیدی مورد نیاز خود با بهترین قیمت با ما در تماس باشید. جهت خرید اینترنتی شارژ کنترلر خورشیدی با آمپر های مختلف و دارای سری PWM وMPPT شما مشتریان عزیز می توانید به سایت رسمی اینورتر گروپ مراجعه نمایید. هم چنین جهت خرید شارژ کنترلر خورشیدی می توانید به صورت آنلاین محصول خود را خریداری نمایید.

آیا شارژ کنترلر خورشیدی ایرانی هم داریم؟

بله . شارژ کنترلر خورشیدی ایرانی در بازار موجود هست ولی از آن جایی که از تکنولوژی قدیمی و بی کیفیت در ساخت این نوع شارژ کنترلر ها استفاده میشود از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند و در اثر مواقع باعث شارژ شدن بیش از حد باتری و به جوش آمدن باتری می شود که این امر باعث باد کردن باتری و خراب شدن باتری در زمان کوتاهی می باشد.

دکمه بازگشت به بالا