بین الملل

عقب‌نشینی پنجمین تیپ ارتش رژیم صهیونیستی از غزه

منابع رسانه‌ای عبری امروز (چهارشنبه) از عقب‌نشینی پنجمین تیپ ارتش رژیم صهیونیستی از نوار غزه خبر دادند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد پنجمین تیپ این رژیم از نوار غزه خارج شد.

طبق این گزارش، این اقدام در چارچوب تصمیم کاهش نیروها در غزه انجام شده است. پیش از این نیز ارتش رژیم صهیونیستی تیپ «۴ کریاتی»، «۵۵»، گردان «۷۱۰۷ مهندسی رزمی» و گردان «۱۳ گولانی» را در پی تلفات سنگین از غزه خارج کرده بود.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

طی این مدت و به‌رغم تمامی حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به ویژه زنان و کودکان در نوار غزه، اما ارتش به اصطلاح افسانه‌ای رژیم صهیونیستی متحمل خسارات و ضربات بی‌سابقه‌ای شده است، تا جایی که خود صهیونیست‌ها ناگزیر به اعتراف به شکست در مقابل مقاومت فلسطین شده‌اند.

به‌رغم سانسور شدید نظامی، رسانه‌های عبری هر از چند گاهی گزارش‌هایی درباره میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی منتشر می‌کنند که با آمار و ارقام مقاومت مغایرت دارد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا