اقتصادی

قالیباف: گزارش نظارتی مجلس درباره جو قرائت می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه علنی سه‌شنبه هفته جاری گزارش نظارتی مجلس درباره تنظیم رابطه بین واردات و تولید داخل به‌خصوص جو قرائت می‌شود.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد کتول در تذکری از رئیس مجلس شورای اسلامی به دلیل اشاره نکردن به موضوع خرید تضمینی جو در نطق خود و پرداختن صرف به موضوع سیل مشهد انتقاد کرد که محمدباقر قالیباف در پاسخ به وی گفت: در روزهای آخر کاری مجلس یازدهم قرار داریم؛ در خراسان رضوی و شهر مشهد تعدادی از هموطنان به رحمت خدا رفتند و سیل آمده است. اگر بنده مانند سایرین نامی از مشهد مقدس آوردم، شما ناراحت نشوید.

وی اضافه کرد: موضوع اقلام اساسی و خرید، تهیه، تامین و قیمت گذاری آن ها از موضوعات مهمی است که مجلس یازدهم به ویژه کمیسیون کشاورزی روی آن تلاش بسیاری کردند. قانون مربوط به قیمت گذاری برای همین بحث ها بود تا اتفاقی به این شکل نیفتد.

رئیس مجلس بیان کرد: گزارش کمیسیون کشاورزی در این رابطه تنظیم شده و در سه‌شنبه نظارتی قرائت می شود. حتما باید رابطه بین واردات و تولیدات داخل به ویژه جو به عنوان اقلام اساسی تنظیم شود. این موضوع را پیگیری می کنیم و گزارش نیز در جلسه روز سه‌شنبه هفته جاری مجلس قرائت خواهد شد.

رحمت الله نوروزی عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در تذکر خود گفت: قرار بود دولت برای گندم ۳۴ هزار میلیارد تومان تامین کند منتها الان جو روی دست کشاورزان مانده است.

وی افزود: در شرایط سخت فعلی به جای اینکه از کشاورز خرید شود، چند دلال و سلطان اقدام به واردات می کنند. اکنون در فصل برداشت قرار داریم و باید با هزینه های کاشت، داشت و برداشت به کشاورز کمک شود.

نوروزی گفت: انتظار داریم اکنون که در فصل برداشت جو قرار داریم برای این مساله جلسه گذاشته شود. همدردی با مردم سیل زده مردم مشهد کار خوبی است و ما نیز همدرد مردم مشهد هستیم اما شما به استان خودتان توجه می کنید.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا