ورزشی

لزوم رعایت نکات بهداشتی مرتبط با بیماری‌های تنفسی در اماکن ورزشی

معاون مرکز سلامت محیط کار معاونت بهداشت وزارت بهداشت نحوه رعایت نکات بهداشتی مرتبط با بیماری‌های تنفسی در مکان های ورزشی را تشریح و بر ضرورت استفاده از ماسک در محیط‌های بسته و تجمعات تاکید کرد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز به نقل از وبدا، مهندس فرهادی گفت: با توجه به سردی هوا لازم است ورزشکاران و یا کسانی که به باشگاههای ورزشی، سالن های  بدنسازی، استخرها و مراکز تفریحی، آبی و حتی استادیوم برای تماشای فوتبال یا والیبال یا ورزشهای تیمی دیگر می روند در فضاهای بسته مراقب بیماریهای تنفسی باشند.

وی افزود: اگر خودشان مبتلا به بیماری هستند یا افراد های ریسکی هستند، یعنی سن‌شان بالاست یا بیماری زمینه ای دارند، کماکان توصیه می‌شود در فضاهای عمومی خصوصا” جاهایی که تراکم جمعیت وجود دارد، از ماسک استفاده کنند.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: رعایت بهداشت فردی در هنگام غذا خوردن یا استفاده از سرویس‌های بهداشتی الزامیست. شستن دستها و اگر به هر حال آب در دسترس نبود یا امکان شستشو نبود، استفاده از ضد عفونی کننده های دست که در زمان کرونا هم خیلی مرسوم شده بود کماکان مورد استفاده قرار گیرد. 

فرهادی یادآور شد: اجسامی که پر استفاده هستند، مثل دستگیره های درب و شیرهای آبی که در سرویسهای بهداشتی استفاده می‌شود، لازم است حتما” قبل از استفاده شستشو شوند یا از متولیان درخواست کنیم که آنها را خوب نظافت کنند و گندزدایی به موقع را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه از زمان شیوع کرونا، همکاریهای خوبی با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی، ورزشی داشته‌ایم و با فدراسیونهای مختلف جلسات‌مان ادامه دارد و هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهیم.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: همکاریهای خیلی خوبی با افسران پزشک  که به نوعی مورد تائید AFC (فدراسیون فوتبال آسیا) هستند، داریم و نکات مرتبط با بهداشت محیط را به بازیکنان تیم ملی فوتبال که در قطر حضور دارند و تماشاگران اعلام می کنند.

مهندس فرهادی در پایان تاکید کرد: باز هم توصیه می کنم در این فصل سال امکان سرایت بیماریهای تنفسی وجود دارد و ورزشکاران و تماشاگران حتما باید در مراکز و مکانهای ورزشی توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا