علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

ماسک جوانه گندم برای سفت کردن پوست

همانطور که می دانید خواص بسیار زیادی برای بدن به ویژه برای پوست دارد. با استفاده از جوانه گندم می توان به طور طبیعی پوست را لایه برداری کردمقدار ۲۰۰ گرم گندم را بعد از تمیز کردن خیس کرده و به مدت ۲ روز و هر روز آب آن را عوض کنید سپس داخل یک ظرف مانند آبکش ریخته و یک پارچه نمدار روی آن قرار دهید در گوشه از آشپزخانه قرار داده و تا زمانی که تمام گندم ها جوانه بزنند به پارچه با آب بپاشید تا نمدار بماند بعد از اینکه حدود ۵ میلیمتر جوانه زدند داخل یخچال نگهداری کنید.

ماسک جوانه گندم برای سفید شدن پوست (ترفندهای شفاف کردن پوست با جوانه گندم) - کمدا

طرز تهیه چند نوع ماسک جوانه گندم :

ماسک جوانه گندم برای شادابی و طراوت پوست

گندم جوانه زده را بعد از خشک کردن پودر کرده و به مصرف ماسک برسانید به این صورت که پودر جوانه گندم را با ماست تازه خمیر کرده و روی پوست صورت بگذارید و پس از گذشت ۵ الی ۱۰ دقیقه پوست را کاملا شستشو کنید. قیمت پودر جوانه گندم دکتر بیز برای چاقی صورت از برندهای دیگر مناسب تر است.

ماسک سفت کننده و مغذی پوست

۱ قاشق چایخوری پودر جوانه گندم را با ۲ قاشق سوپ خوری عرق گل بهار مخلوط کنید تا خمیری یکدست به دست آید سپس ۱ قاشق چایخوری عسل را به آن اضافه نمائید و به مدت نیمساعت بر روی پوست تمیز قرار دهید و سپس با آب ملایم بشوئید این ماسک هفتهای ۲ بار قابل استفاده است. ماسک ذکر شده جهت انواع پوستها قابل استفاده است.

ماسک جوانه گندم برای لایه برداری پوست

جوانه گندم را آسیاب کنید و با شیر یا ماست آرامآرام مخلوط کنید. پس ازُبخور دادن، این ماسک را با حرکات دورانی از پایین به بالا روی پوستتان بمالید. پس از ۱۰ دقیقه، قطعات خشک آن را از روی پوست بردارید و پوستتان را بشویید.

ماسک جوانه گندم برای نرمی و لطافت پوست

۱قاشق غذاخوری جوانه گندم آسیاب شده را با یک عدد زرده تخم مرغ به خوبی مخلوط کنید تا حالتی خمیری شکل به دست آید. این ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست قرار دهید.در این مدت باید به هیچ عنوان عضلات صورت را تکان ندهید. سپس صورت را پاک کرده و با آب ولرم بشویید.

دو نوع ماسک جوانه گندم برای سفت کردن و رفع چین و چروک پوست

۱ ­ماسک جوانه گندم و آووکادو

ابتدا ۴ قاشق غذاخوری جوانه گندم تازه را کاملا له کنید. نصف ۱ عدد میوه آووکادو را نیز رنده کرده و با جوانه گندم مخلوط نمایید. سپس ۳ قاشق غذاخوری آرد و ۱ عدد سفیده تخم مرغ را نیز به آن اضافه کنید. نهایتا شیر را به آن مخلوط بیافزایید. مایع به دست آمده را روی پوست کاملا تمیز قرار دهید و بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

۲ ­ماسک جوانه گندم و گل همیشه بهار

برای تهیه این ماسک عالی می توانید از جوانه گندم همراه گل همیشه بهار استفاده کنید. ۱ قاشق پودر جوانه گندم را با مقداری عرق گلهمیشه بهار مخلوط نمایید تا خمیری یکدست به دست آید؛ سپس کمی عسل به آن اضافه کنید. این ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست تمیز قرار دهید و سپس با آب ملایم بشویید.

ماسک جوانه گندم و عسل برای رفع لکه های روشن پوست

برای تهیه این ماسک کافی است دو قاشق جوانه گندم را با مخلوط کن آسیاب کنید و سپس آن را با دو قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده و خمیری تهیه کنید.این خمیر را روی صورت بکشید و اجازه دهید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی بماند سپس این ماسک را از صورت خود برداشته و آن را بشویید.

ماسک جوانه گندم همراه با تخم مرغ

ماسک جوانه گندم و تخم مرغ برای لطافت و لایه برداری پوست شما بسیار مفید است قبل از زدن این نوع ماسک بر روی صورت خود حتما صورتتان را بشویید و به خوبی تمیز کنید.

مواد لازم

جوانه گندم آسیاب شده : ۱ قاشق غذاخوری

زرده تخم مرغ : ۱ عدد

طرز تهیه ماسک

ابتدا جوانه گندم را به خوب آسیاب کنید سپس آن را در ظرف مناسبی بریزید و زرده تخم مرغ را از تخم مرغ جدا کنید و با جوانه گندم آسیاب شده به خوبی مخلوط کنید بعد از اینکه این نوع ماسک به صورت خمیر شکل در آمد آن را بر روی پوست تمیز صورت خود به مدت نیم ساعت قرار دهید.

در مدتی که ماسک تخم مرغ و جوانه گندم بر روی صورت شما قرار دارد نباید به هیچ عنوان عضلات صورت خود را حرکت دهید بعد از مدت زمان ذکر شده ماسک را از روی سرعت خود بردارید و صورتتان را با آب سرد شستشو دهید.

ماسک جوانه گندم همراه با شیر

این نوع ماسک خاصیت شاداب کنندگی و لطافت پوست را به همراه دارد.

مواد لازم

پودر جوانه گندم : ۱ قاشق غذاخوری

شیر : به میزان لازم

دستور استفاده

مقداری جوانه گندم آسیاب شده را در ظرفی بریزید و شیر را به تدریج به جوانه گندم اضافه کنید تا مخلوط شیر و جوانه گنم به شکل خمیری شکل در آید سپس پوست خود را بشویید و به خوبی بخور دهید و ماسک را از قسمت پایین صورت خود به سمت بالای صورت بمالید و با حرکت های چرخشی پوشت خود را ماساژ دهید و بعد از ۱۵ دقیق صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک جوانه گندم همراه با ماست

این نوع ماسک برای شفافیت و طراوت پوست شما مناسب است. اگر پوست شما چرب است از ماست کم چرب در طرز تهیه ماسک جوانه گندم و ماست استفاده کنید.

مواد لازم

پودر جوانه گندم : ۱ قاشق غذاخوری

ماست : به میزان لازم

دستور استفاده

جوانه گندم اسیاب شده را در ظرف مناسبی بریزید و آن را با مقداری ماست مخلوط کنید و بر کمک قلم مو و انگشت ماسک را بر وری صورت خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را با اب ولرم به خوبی بشویید. برای دریافت لیست محصولات شرکت بیز تماس بگیرید.

ماسک جوانه گندم با  عسل

ماسک جوانه گندم و عسل خاصیت تقویت کنندگی و پاک کنندگی صورت را به همراه دارد. و برای درمان جوش های سر سیاه و لک های صورت بسیار مفید است.

مواد لازم

پودر جوانه گندم : ۲ قاشق غذاخوری

عسل : دو قاشق غذاخوری

دستور استفاده

جوانه گندم را به خوبی آسیاب کنید سپس آن را در ظرفی بریزید و دو قاشق عسل به جوانه گندم اضافه کنید و آنقدر آن ها را هم بزنید تا به شکل مخلوطی خمیری شکل در آیند سپس ماسک عسل و جوانه گمدم را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست تمیز صورت خود قرار دهید و عضلات صورت خود را حرکت ندهید بعد از مدت زمان ذکر شده صورت خود را با آب شستشو دهید.

حتما در هنگام و محصولات مراقبتی پوست نام جوانه گندم را در فهرست ترکیبات آن ها مشاهده کرده اید. این به خاطر خواص زیادی است که جوانه گندم دارد. جوانه گندم ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز سلامتی بدن، مو و پوست شما را دارد. یکی از بیشترین استفاده ها از آن، تهیه ماسک است. اگر می خواهید با طرز تهیه چند ماسک جوانه گندم آشنا شوید ما را همراهی کنید.

خواص جوانه گندم برای پوست

جوانه گندم منبع خوبی برای ویتامین های C و E می باشد و به همین دلیل می تواند به عنوان یک ضد لک قوی عمل کند. در صورتی که از ماسک های جوانه گندم استفاده کنید، می تواند از لکه های ناشی از نور خورشید جلوگیری نماید. همچنین جوانه گندم خاصیت نرم کنندگی دارد و در درمان خشکی پوست و بیماری های پوستی مانند اگزما مفید است. به همین دلیل مثل یک ضد چروک عالی عمل خواهد کرد. جوانه گندم می تواند در موثر باشد.

به خاطر خواص فوق العاده جوانه گندم برای پوست، طرز تهیه چند ماسک با آن را به شما آموزش می دهیم.

ماسک جوانه گندم و شیر

یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم را به همراه مقداری شیر تهیه کرده و با یکدیگر ترکیب نمایید. توجه داشته باشید که شیر را باید به آرامی با پودر جوانه گندم ترکیب کنید تا جایی که ترکیب به شکل خمیر درآید. ابتدا پوست خود را تمیز نمایید سپس ماسک به دست آمده را به آرامی بر روی پوست خود بمالید و ماساژ بدهید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید. این ماسک در شادابی و لطافت پوست شما موثر است.

ماسک جوانه گندم و ماست

یک قاشق غذا خوری پودر جوانه گندم را با مقدار مناسبی از ماست مثلا ۳ قاشق غذا خوری، ترکیب نمایید. به نوع پوست خود توجه داشته باشید مثلا اگر پوستتان چرب است از ماست کم چرب استفاده کنید. این ماسک را بر روی صورت تمیز خوب بمالید و بعداز گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صورتتان را با آب ولرم بشویید. این ماسک می تواند در طراوت، شفافیت و پر شدن صورتتان مفید باشد.

ماسک جوانه گندم و عسل

۲ قاشق غذا خوری پودر جوانه گندم به اضافه ۲ قاشق غذا خوری عسل را تهیه کرده و با یکدیگر ترکیب کنید. این ترکیب را باید خیلی به هم بزنید تا حالت خمیری شکل به خود بگیرد. ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست تمیز خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. این ماسک برای تقویت صورت و از بین رفتن لک ها مفید است.

ماسک جوانه گندم و سیب زمینی

۲ قاشق غذا خوری پودر جوانه گندم، یک قاشق غذا خوری ماست، یک قاشق غذا خوری سیب زمینی رنده شده، یک قاشق چای خوری عسل و چند قطره آب لیمو را تهیه نمایید. ابتدا بر روی پودر جوانه گندم مقداری ماست بریزید و سپس هم بزنید تا خمیری شکل شوند سپس چند قطره آب لیمو تازه بریزید و سپس نوبت اضافه کردن عسل است.

اکنون باید مخلوط را خوب با یکدیگر ترکیب کرده و سپس سیب زمینی رنده شده را اضافه نمایید و خیلی خوب همه چیز را با هم ترکیب کنید. ماسک را بر روی پوست تمیز خود به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بگذارید تا مقداری خشک شود سپس صورتتان را بشویید. این ماسک گزینه خوبی برای صورت های لاغر است تا بتوانند بعد از مدتی صورت پر داشته باشند.

ماسک جوانه گندم و گلاب

۲ قاشق غذا خوری پودر جوانه گندم را به همراه ۲ قاشق غذا خوری گلاب ترکیب نمایید. این ماسک را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید. سپس صورتتان را بشویید. این ماسک در جوانسازی، درخشندگی و لطافت پوست شما موثر است. سبوس برنج برای لاغری در طولانی مدت تاثیر خود را میگذارد.

ماسک جوانه گندم و تخم مرغ

یک قاشق غذا خوری پودر جوانه گندم را به همراه یک عدد زرده تخم مرغ به خوبی ترکیب نمایید تا ماده خمیری شکل به دست آید. صورت خود را تمیز کنید و سپس این ماسک را بر روی صورتتان بمالید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید. توجه داشته باشید در این مدت عضلات صورت خود را حرکت ندهید. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید. این ماسک برای لایه برداری و لطافت پوستتان می تواند اثر بخش باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا