بین الملل

ماکرون: غرب به دنبال جنگ با روسیه نیست

رئیس‌جمهور فرانسه با بیان اینکه غرب به دنبال جنگ با مردم روسیه نیست، گفت این بلوک قدرت می‌کوشد از تشدید درگیری‌ها در اوکراین خودداری کند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز (دوشنبه) گفت: ما همه با این موافقیم که خواستار جنگ با مردم روسیه نیستیم.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس‌جمهور فرانسه در سخنانی در افتتاحیه یک نشست با موضوع حمایت از اوکراین در پاریس، گفت: ما مصمم هستیم که به مهار مناقشه پایبند باشیم و از آغاز این مناقشه هم همین کار را کرده‌ایم.

به گزارش گاردین، ماکرون میزبان کنفرانس کوتاهی در پاریس است که هدف آن به نمایش گذاشتن «عزم سیاسی» و قدرت نظامی اروپا و آمریکا برای شکست «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در اوکراین است.

این کنفرانس امروز با حضور ۲۰ رهبر اروپایی از جمله «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان و «دیوید کامرون» وزیر امور خارجه انگلیس آغاز شد و این در حالی است که بسیاری از رهبران غربی ارزش گردهمایی‌هایی از این قبیل را زیر سوال برده‌اند. آن‌ها باور دارند اگر ماکرون پیشنهاد ملموسی برای افزایش تحویل مهمات به اوکراین نداشته باشد، این نشست‌ها بی‌فایده است.

این کنفرانس در حالی برگزار می‌شود که در ماه میلادی جاری نیروهای نظامی اوکراین از منطقه‌ای استراتژیک به نام «آودیوکا» عقب‌نشینی کرده و کمبود مهمات و نیروی نظامی را دلیل اصلی آن عنوان کردند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا