بین الملل

ماکرون پیشنهاد ایجاد ائتلاف منطقه‌ای – بین‌المللی علیه حماس داد

ماکرون در دیدار با نتانیاهو پیشنهاد ایجاد یک ائتلاف منطقه‌ای و بین‌المللی برای مبارزه با حماس را دارد و گفت: پیشنهاد ما ایجاد یک ائتلاف منطقه‌ای و بین‌المللی برای مقابله با گروه‌هایی است که همه ما را تهدید می‌کنند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز به نقل از الجزیره، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تل‌آویو ضمن تاکید بر حمایت پاریس از او گفت: آمدم تا از اسرائیل برای دفاع از خود حمایت کنم. تو تنها نیستی(!). ما علیه داعش اقدام کردیم و این بار نیز با هم عمل خواهیم کرد.

ماکرون گفت: مایلم در چارچوبی که در عراق و سوریه (علیه داعش) عمل کردیم، بتوانیم با حماس نیز مبارزه کنیم. سازمانی که همه ما را تهدید می‌کند.

او همچنین به ایران، حزب‌الله و حوثی‌ها هشدار داد که جبهه‌های جدیدی را در درگیری‌های کنونی خاورمیانه باز نکنند. حزب‌الله، ایران و کسانی که اسرائیل را تهدید می‌کنند نباید تهدیدی ایجاد کنند که درصورت هرگونه درگیری همه بازنده خواهند بود.

نتانیاهو نیز گفت: حماس باید نابود شود اما ممکن است زمان ببرد. اگر حماس برنده شود همه شکست خواهیم خورد و ما، اروپا و تمدن در خطر خواهیم بود.

ماکرون افزود:  اولویت ما و اولویت همه دموکراسی‌ها و فرانسه شکست گروه‌های تروریستی است . ما باید برای مقابله با تروریسم و ​​امید دادن از هم اکنون اقدام کنیم

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا