اقتصادی

مدارس کشور درگیر پدیده‌ای به نام «هراس اجتماعی» شده‌اند

سردار جلالی:

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در کنار تلاش دشمن برای بر هم زدن امنیت مدارس باید بدانیم که امروز فضای عمومی و به ویژه مدارس کشور درگیر پدیده‌ای به نام هراس اجتماعی نیز شده‌اند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور طی یادداشتی در خصوص رخدادهای اخیر در مدارس نوشت: از روز نخستی که خبر مسمومیت برخی از دانش‌آموزان عزیزمان در قم اعلام شد علی رغم اینکه اساساً این رخداد در لایه ایمنی و امنیت زیستی روی داده بود تیم‌های ویژه سازمان پدافند غیرعامل کشور بر سر صحنه حاضر شدند و در همکاری با دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی نسبت به نمونه برداری از محیط و انجام تست‌های مختلف از دانش‌آموزان و… مبادرت کردند.

وی تاکید کرد: دانش آموزان علائم بالینی مثل سرگیجه و سردرد داشتند اما هیچیک از تیم‌ها نتوانستند در آن مقطع سرنخ قابل تأییدی از عامل مسمومیت پیدا کنند و چند نمونه‌هایی هم که به دست آمد قطعیت لازم را نداشت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه مطلب خود آورده است: اما جریان معاند به تدریج سوار بر این غائله شد و تلاش کرد تا با دامن زدن به هراس اجتماعی از طریق فضای رسانه‌ای و همچنین مشابه‌سازی مسمومیت‌ها در سایر شهرها از آب گل آلود ماهی بگیرد.

جلالی با بیان اینکه آنچه که امروز در برخی مدارس رخ می‌دهد ناشی از مداخله مستقیم جریان نفاق و معاندین کشور است که تلاش دارند با گشودن جبهه جدیدی از جنگ ترکیبی فشارها را علیه دولت و ملت با برچسب نقض حقوق بشر تشدید کنند،نوشت: سناریو خبیثانه‌ای است. مسموم کردن دختران دانش‌آموز فقط از دست همان گروهکی بر می‌آید که پیشتر دستش به خون هفده هزار نفر از مردم ایران آغشته است. البته که این گروهک بدون اجازه از اربابان آمریکایی خود قدم از قدم بر نمی‌دارند.

وی تاکید کرد: اما اکنون چه می‌شود و چه باید بکنیم؟ این اطمینان خاطر را به همه مردم عزیز ایران می‌دهیم که دستگیری و مقابله با عاملین حوادث اخیر در دستور کار نخست همه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور است و قطعاً شبکه نفاق به زودی رسوا می‌شود و به سزای عمل ننگین خود می‌رسد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه اما باید چند نکته را در نظر داشته باشیم، به تبیین نکته  اول پرداخت و گفت: در کنار تلاش دشمن برای بر هم زدن امنیت مدارس باید بدانیم که امروز فضای عمومی و به ویژه مدارس کشور درگیر پدیده‌ای به نام هراس اجتماعی نیز شده‌اند. این بدین معنا نیست که مسمومیت‌ها واقعی نیست بلکه نکته اینجاست که القای یک ترس عمومی می‌تواند با ضریب قابل توجهی تعداد نمونه‌ها را افزایش بدهد.

جلالی پیرامون نکته دوم، نوشت: همه با هر علاقه و گرایشی می‌بایست نسبت به تأمین امنیت مدارس احساس مسئولیت کنیم. اگر مشارکت مردم و همراهی آنها در مقابله با جریان نفاق در دهه ۶۰ نبود قطعاً نمی‌شد با آن حجم از شرارت و توطئه برخورد کرد. امروز هم همه باید آگاه و هوشیار باشیم. مردم می‌توانند هرگونه موارد مشکوک را به نهادهای اطلاعاتی اطلاع دهند.

وی پیرامون نکته سوم خانواده های دانش آموزان را خطاب قرار داد و با بیان اینکه در این شرایط خانواده‌ها باید بیشتر از گذشته با فرزندان به ویژه نوجوانان خود گفتگو داشته باشند،آورده است: فراموش نکنیم سرکردگان جریان نفاق تمرکز برنامه‌های رسانه‌ای و عملیات روانی را بر روی نسل جوان و نوجوان ما گذشته‌اند. قطعاً این زمستان به پایان می‌رساند و روسیاهی آن به چهره بدخواهان ملت خواهد نشست.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا