بین الملل

مردم آمریکا فریاد بزنند شرم بر توطئه گران کودتاچی/ اولین کودتا علیه قانون‌اساسی ایالات متحده

براساس گزارش گروه بین الملل آنا از نیویورک تایمز ، توماس فریدمن ، ستون نویس روزنامه آمریکایی ، اقدامات سن کروز ، جاش هالی و رون جانسون در سناتور جمهوری خواه در برنامه ریزی کودتا در سنا و ابطال آرا popular مردم و انتخابات را دست کم گرفت. رئیس جمهور منتخب بایدن جزئیات مهمی را در این زمینه ارائه می دهد و افکار عمومی را در مورد عواقب چنین اقدامات قهری هشدار می دهد.

تد کروز

از نظر فرقه ترامپ ، دموکراسی وسیله ای برای رسیدن به هدف است

در ادامه در آیه کتاب عهد جدید آمده است: اگر انسان تمام دنیا را بدست آورد و در عوض روح خود را از دست بدهد چه فایده ای دارد؟ واضح است که سناتورهای کروز ، هالی و جانسون و دیگر دوستانشان در مورد توطئه و کودتا در حزب جمهوری خواه این آیه را فراموش کردند. البته اگر آنها قبلاً اصلاً در مورد آن اطلاع داشتند. این افراد برای جلوگیری از انتقال سنتی و مسالمت آمیز قدرت به رئیس جمهور منتخب حاضرند جان خود ، حزب خود و ایالات متحده را فدا کنند ، بنابراین دونالد ترامپ رئیس جمهور می ماند و سرانجام روزی یکی از این افراد فروتن جای او را می گیرد.

فریدمن می افزاید که فلسفه حاکم بر این جمهوری خواهان بی رحم جمهوری ترامپ روشن است. دموکراسی تا زمانی مناسب است که بتواند مکانیزم کنترلی در اختیار داشته باشد. برای آنها مهم نیست که اگر قدرت نداشته باشند ، حتی اگر قوانین و سیستم دموکراتیک به جهنم برود.


بیشتر بخوانید:

درخواست تشکیل کمیسیون تحقیق سنا برای لغو پیروزی بایدن


وی می گوید بقیه جمهوری خواهان باید از فرقه ترامپ جدا شوند و در صورت لزوم حزب محافظه کار سنتی خود را تأسیس کنند. حتی اگر تعداد اعضای این ائتلاف جدید کم باشد ، یک حزب کوچک متحد می تواند به یک حزب با نفوذ در این زمان از هم پاشیدگی سنا تبدیل شود. علاوه بر این ، جناح مخالف ائتلاف ، از جمله فرقه ترامپ ، چنان بی اعتبار شده است که آنها فقط منتظرند ببینند ترامپ در توییت خود به آنها چه گفته و چگونه فکر کند.

فریدمن با اشاره به دشواری های تاسیس حزب ، جمهوری خواهان باید از خود بپرسند که آیا باید متحد شویم و به کار با کسانی که می خواهند اولین کودتای ضد قانون اساسی در تاریخ آمریکا را انجام دهند ، ادامه دهیم. سپس ، وقتی داستان تمام شد ، ترامپ بایدن را با سخنان زشت تحقیر خواهد کرد و همکاری را غیرممکن خواهد کرد ، و اشرار مانند کروز ، هالی و جانسون و رهبر اقلیت در مجلس کوین مک کارتی حزب را به دنبال منافع سیاسی خود فرا می خوانند. جمهوری خواهان مخالف را تنها بگذارید و سپس حزب هر هفته در یک تست وفاداری شرکت می کند.

کودتا علیه قانون اساسی در کنگره

وی افزود: “در آخر هفته دیدیم كه ترامپ با استفاده از یك مافیا از مقامات گرجستان خواست كه 11،780 رأی به وی را بدست آورند و وی را برنده در برابر بایدن اعلام كند و این را نیز در جلسه چهارشنبه 6 ژانویه در مراسمی كه فقط برای بایدن برتری 306 رأی انتخاباتی را تأیید کرد ، بایدن همچنان سرنگونی 232 رأی انتخاباتی ترامپ را که رأی کنگره ایالاتی را که ترامپ در آنها از دست داده است غیرفعال خواهد کرد.

وی ادامه می دهد: “اگر من سردبیر یک مجله بودم ، تصویری از کروز ، جانسون و هالی را روی جلد می نوشتم که عنوان آن” هرگز چهره این سه نفر را فراموش نکنید “را روی جلد خود قرار می دهم زیرا آنها بین احترام به قانون اساسی و ترامپ انتخاب کردند.”

فریدمن تأکید می کند که ما انسان ها باید با توسل به تاکتیک های “حقیقت بزرگ” با فرهنگ “دروغ های بزرگ” ترامپ مقابله کنیم. امیدوارم همه اخبار و مردم عادی کروز ، جانسون و هالی را به عنوان توطئه گران کودتا به یاد بیاورند. همه باید از این فرقه ترامپ بپرسند که آیا شما همان توطئه گران کودتا علیه قانون اساسی نیستید و فریاد بزنید “شرمنده شما”.

انتهای پیام / 4155 /

دکمه بازگشت به بالا