بین الملل

مواضع جانبدارانه رسانه‌های باکو از اقدام پاکستان علیه ایران

به گزارش مجله تفریحی زیباروز پایگاه مینوال در تحلیلی حمله ایران به پاکستان را یک اشتباه مهلک تلقی کرد و نوشت: حالا “توپ” در نیمه زمین ایران است. وسوسه بزرگی برای تهران وجود دارد تا ضربه قوی تری به خاک پاکستان وارد کند و به طور کلی نشان دهد که چه کسی در منطقه رئیس است اما تشدید درگیری در این مورد بسیار خطرناک است.

این پایگاه خبری با ادعای برتری نظامی پاکستان به ایران مدعی شد که سکوت برای ایران جایز نیست و ایران با کشورهای زیادی روابط تیره دارد.

پایگاه «حقین» نیز نوشت: اسلام آباد به تهران نشان داد که بازی حمله موشکی به خاک همسایه را دو نفر می توانند انجام دهند.

«مادریتور» نیز نوشت: اسلام آباد رسمی علیرغم فشارهای آمریکا روابط خود را با ایران توسعه داده است. با این حال، نقاط زیادی وجود دارد که در آن منافع بین طرفین تضاد پیدا می کند. حدود یک سال پیش ایران تهدید کرده بود که پاکستان را به اتهام تأخیر در ساخت خط لوله گاز طبیعی به درخواست ۱۸ میلیارد دلار شکایت خواهد کرد. روزنامه «دیلی پاکستان» در فوریه سال گذشته نوشت که اگر پاکستان تا فوریه تا مارس ۲۰۲۴ بخشی از خط لوله را که از کشورش می گذرد، نسازد، تهران شکایت خود را علیه اسلام آباد به دادگاه ارسال می کند. لازم به یادآوری است که در شهریور ماه ۱۳۹۸، قرارداد به روز شده احداث خط لوله گاز بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی نفت و گاز پاکستان به امضا رسید.

مساوات نیز در مطلبی مدعی شد: ایران به دلیل رفتار جنجالی و تهاجمی خود در سیاست بین الملل برجسته است و نمی تواند در چینش منطقه ای جایی برای خود بیابد و قدرت تأثیرگذاری جدی بر روندهای قفقاز جنوبی را ندارد. این رسانه همچنین ایران را به حمایت از ارمنستان در جنگ قراباغ متهم کرد.

بازتاب حمله نظامی پاکستان به ایران در رسانه‌های غربی/ اسلام‌آباد از خطوط قرمز واشنگتن و تل‌آویو هم عبور کرد

پاکستان به ایران حمله نظامی کرد/ آمار کشته‌ها اعلام شد

پیشنهاد روزنامه پاکستانی برای پایان دادن به تنش‌های تهران ـ اسلام‌آباد

311311

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا