ورزشی

هادی وفایی پور، کوه عضله ایران تیلور را به مبارزه طلبید

آفتاب‌‌نیوز :

کارشناسان کشتی از هادی وفایی‌پور قهرمان وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشتی آزاد کشور به عنوان یکی از آزادکارانی نام می‌برند که می‌تواند جادوگر آمریکایی را به چالش بکشید.

وفایی‌پور با بدن عضله‌ای به سبک آمریکایی‌ها کشتی می‌گیرد و خودش اعتقا دارد که می‌تواند چالش جدی را برای دیوید تیلور آمریکایی ایجاد کند. البته وی هیچگاه از شکست قهرمان جهان و المپیک سخن به میان نیاورد، اما اعلام کرد که دوست دارد پنجه در پنجه این قهرمان آمریکایی مبارزه کند.

وفایی‌پور پیش از سفر به مسابقات اوپن زاگرب در گفت‌گو با خبرنگار ایرنا گفت: من در کنار کشتی، پرورش اندام کار می‌کنم و آمادگی جسمانی خود را در بالاترین حد ممکن تقویت کردم. شاید به نسبت دیگر آزادکاران دیر به کشتی معرفی شدم، اما سودای بزرگی در سر دارم. دوست دارم مانند سایر گوش شکسته‌ها المپیک را تجربه کنم و با بزرگان کشتی جهان نیز مبارزه کنم. البته المپیک آوردگاه راحتی نیست بلکه در آن قهرمانان بزرگی حضور دارد.

وی در خصوص احتمال رویارویی خود با دیوید تیلور آمریکایی عنوان کرد: دوست دارم با این کشتی‌گیر روبرو شوم، اما وی بیشتر برای رقابت‌های جهانی و المپیک خواهد آمد و کمتر به دنبال حضور در تورنمنت‌های رنکینگ‌دار است. احساس می‌کنم کشتی من به تیلور بخورد و حتی روی فنون وی کار کردم. نمی‌توانم بگویم که تیلور را شکست می‌دهم، اما می‌توانم با استفاده از آمادگی جسمانی وی را به چالش بکشم.

وی در خصوص کسب عنوان قهرمانی کشور و اهدافش در سال ۱۴۰۳ نیز گفت: هدفم کسب عنوان قهرمانی آسیا و بعد از آن مبارزه نهایی در چرخه انتخابی تیم ملی است.

قهرمان وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد این را هم افزود: در مسیر رسیدن به المپیک قهرمان نامداری به اسم حسن یزدانی پیش رو دارم که الگوی همه ما کشتی‌گیران است. من رویای المپیک دارم و با او مبارزه می‌کند.

حسین وفایی‌پور یکی از آزادکاران اعزامی به رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام اوپن زاگرب و نخستین رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در سال ۲۰۲۴ بود که روز‌های ۲۰ و ۲۱ دی ماه در کشور کرواسی برگزار شد.

متاسفانه علیرغم آمادگی که این آزادکار کشورمان داشت به سر وزن نرسید و نتوانست در کرواسی به روی تشک برود و از ابتدا و تا انتهای مسابقات به عنوان کمک مربی در کنار محسن کاوه سرمربی تیم ملی کشتی آزاد حضور داشت.

در پایان این مسابقات تیم ایران توسط محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم، امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم، حسین ابوذری در وزن ۷۴ کیلوگرم، امیرررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال نقره، عباس ابراهیم‌زاده در وزن ۶۵ کیلوگرم و کامران قاسم‌پور در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

تیم ایران که در ۶ وزن این مسابقات شرکت کرده بود با ۱۱۵ امتیاز نایب قهرمان شد. آمریکا که در هر ۱۰ وزن نماینده داشت، با ۱۵۹ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و گرجستان با ۱۱۰ امتیاز سوم شد.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا