ورزشی

واگذاری سرخابی‌ها به تعویق افتاد

قرار بود روز ۱۲ دی ماه ۵۱ درصد از سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به فروش برسد که اخیرا طبق اعلام فرابورس به دلیل نبود تقاضا این عرضه در تاریخ مذکور منتفی و به ۱۴ روز بعد از آن موکول شده است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، سازمان خصوصی‌سازی اواخر آذرماه اعلام کرد که در نظر دارد ۵۱ درصد از سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را از طریق کارگزاری بانک مسکن عرضه کند. این تصمیم در راستای خصوصی‌سازی این دو باشگاه و حل مشکل مجوز حرفه‌ای آنها اتخاذ شد. برنامه این است تا پایان امسال حداقل ۵۰ درصد سهام به اضافه یک سهم از این دو باشگاه واگذار شود.

اما امروز فرابورس ایران طی دو اطلاعیه جداگانه با اشاره به برنامه واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در روز ۱۲ دی ماه اعلام کرد تا تاریخ سوم دی ماه ۱۴۰۲ تقاضایی برای بررسی صلاحیت فنی و مدیریتی به سازمان خصوصی‌سازی واصل نشده، لذا عرضه موضوع اطلاعیه مذکور در تاریخ ۱۲ دی ماه دارای موضوعیت نخواهد بود. تاریخ عرضه بعدی روز سه‌شنبه ۲۶ دی ماه تعیین شده است.

در اطلاعیه مربوط به باشگاه استقلال آمده است:  سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جواتنان را به طور عمده، نقد و شرایطی از طریق بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز سه‌شنبه مورخ ۲۶ دی ۱۴۰۲ تعیین شده است.

در اطلاعیه مربوط به پرسپولیس نیز آمده است: سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جواتنان را به طور عمده، نقد و شرایطی از طریق بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز سه‌شنبه مورخ ۲۶ دی ۱۴۰۲ تعیین شده است.

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا