ورزشی

ورود بسکتبال با ویلچر ایران به مسیر کسب سهمیه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، برای بسکتبال با ویلچر ایران که چهار دوره حضور در بازی های پارالمپیک را در کارنامه دارد دو مسیر جهت کسب سهمیه حضور دوباره در این بازی ها وجود دارد؛ اول رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که به میزبانی تایلند برگزار می شود و دوم رقابت های انتخابی پاریس؛ در مجموع این دو رویداد ۵ سهمیه پارالمپیک تعیین تکلیف خواهد شد.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران تیر گذشته در رقابت های قهرمانی جهان (دبی) برای نخستین بار در جایگاه سوم ایستاد و سهمیه قاره آسیا را برای پارالمپیک قطعی کرد. این تیم در صورتیکه در مسابقات پیش روی قهرمانی آسیا و اقیانوسیه قهرمان شود می تواند این سهمیه را به نام خود ثبت کند.

به همین منظور ملی پوشان بسکتبال با ویلچر ایران روز پنجشنبه عازم تایلند شدند تا پس از یک هفته اردوی مشترک و دیدارهای تدارکاتی با تیم میزبان، وارد مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه و انتخابی المپیک شوند.

محمد محمدنژاد، ابوالفضل جلاعی، جلیل قرنجیک، حکیم منصوری، حسن عبدی، محسن طلوعی، مهدی عباسی، امیررضا احمدی، مرتضی عابدی، محمد حسین سیاری، امید هادی و ایمان یکزاد ترکیب تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران را در این رقابت ها تشکیل می دهند.

ورود بسکتبال با ویلچر ایران به مسیر کسب سهمیه

رقابت های بسکتبال با ویلچر قهرمانی آسیا و اقیانوسیه با حضور ۱۱ تیم برگزار می شود. ملی پوشان ایران با هدایت محمدرضا دستیار در گروه اول به ترتیب با کره جنوبی، تایلند، ژاپن، استرالیا و چین دیدار می کنند. این رقابت ها جمعه ۲۲ دی آغاز می شود و نخستین دیدار تیم ایران هم ۲۳ دی برگزار خواهد شد.

قهرمان مسابقات بسکتبال با ویلچر قهرمانی آسیا و اقیانوسیه صاحب سهمیه پارالمپیک پاریس خواهد شد. شاید با حضور تیم هایی مانند استرالیا و ژاپن قهرمانی برای ایران در این رقابت ها خیلی در دسترس نباشد اما مهم است که ایران یکی از دو فینالیست مسابقات شود چرا که در این صورت و اگر قهرمان نشود، می تواند به عنوان تیم دوم آسیا مجوز حضور در آخرین رویداد انتخابی در این رشته را بگیرد.

این مسابقات سال آینده به میزبانی فرانسه برگزار می شود و چهار تیم از ۱۰ تیم شرکت کننده در آن صاحب سهمیه خواهند شد.

بدین ترتیب تیم ملی بسکتبال ایران باید برای حضور در بازی های پارالمپیک پاریس یک تک سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه را از آن خود یا یکی از چهار سهمیه توزیعی در پاریس را.

رقابت های بسکتبال با ویلچر بازی های پارالمپیک با حضور ۸ تیم برگزار می شود.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا