علمی و پزشکی

چند راهکار برای مراقبت از سالمندان در برابر کووید 19

استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: آلوده کردن یک فرد مسن با تاج در خانه سالمندان می تواند منجر به آلودگی تعداد زیادی از ساکنان ، کارمندان و بازدید کنندگان شود. وی گفت: “پیشگیری ، غربالگری و شناسایی سریع بیماران و اعمال محدودیت هایی مانند مراجعه و تماس با جسمی غیر ضروری بسیار ضروری است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، دکتر حمید سوری با اشاره به مطالعات انجام شده در کشورهای مختلف در این رابطه اظهار داشت: تحقیقات نشان می دهد افراد مسن بیشتر از سایر گروه های سنی ناشی از ویروس کوویدا در معرض خطر عفونت شدید و مرگ هستند.

وی خاطرنشان کرد: میانگین سن مرگ ناشی از تاج در کشور ما بالای 60 سال است. سال مشاهده می شود.

سوری گفت: “مسافت اجتماعی برای همه سنین توصیه می شود ، اما سالمندان بالای 60 سال به دلیل خطر بالای عفونت به ویژه سالمندان به دلیل مرگ و میر بالا نیاز به مراقبت و توجه ویژه دارند.” “از طرف دیگر ، ممکن است فاصله اجتماعی یا قرنطینه لازم باشد.” به خصوص در افراد مسن می تواند باعث ایجاد مشکلات روانی و تشدید بیماریهای مزمن شود.

وی گفت: “بسیاری از افراد مسن نیز از بیماری های مزمن مانند فشار خون بالا ، دیابت یا بیماری های قلبی عروقی رنج می برند. آنها معمولاً و بصورت دوره ای توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی پشتیبانی می شوند و بیماری همه گیر Quaida 19 به خصوص در این گروه در دسترسی به خدمات دخالت می کند.” بنابراین باید یک سیستم مناسب مراقبت جایگزین برای این افراد در اسرع وقت در نظر گرفته شود تا از عواقب بعدی جلوگیری شود.

سوری گفت: “کاهش نیاز به ترک خانه برای افراد مسن ضروری است ،” سالمندان باید از منابع کافی برای غذای غیر قابل فساد برخوردار باشند و حداقل 30 روز داروی مورد نیاز خود را تهیه کنند. ” برو بیرون از خانه. آنها باید تا حد امکان از مسافرت های غیر ضروری خودداری کنند تا خطر ابتلا به ویروس کاهش یابد.

وی با تأکید بر لزوم اتخاذ تدابیر مناسب برای جلوگیری از گسترش Qovid 19 در مناطق حساس مانند آسایشگاه ها ، اظهار داشت: با توجه به حضور افراد مستعد در خانه های سالمندان ، انتقال و گسترش Qovid 19 در این محیط ها به سرعت در حال تسریع است. بنابراین ، اجرای یک غربالگری علامت دار و سیاست محدود کننده برای بازدید کنندگان و کارکنان غیر ضروری ، پرسنل غربالگری ، نظارت علامت دار ساکنین خانه سالمندان ، مسافت اجتماعی از جمله محدود کردن درآمد و فعالیت های گروهی مستاجرین ، و آموزش کارمندان برای کنترل آلودگی و استفاده از تجهیزات کمکی شخصی. این یکی از نکات اساسی است.

وی ادامه داد: “این مطالعه نشان داد که آلودگی یک فرد سالخورده ساکن در خانه سالمندان منجر به عفونت 129 نفر از جمله ساکنان ، کارمندان و بازدید کنندگان و مرگ 23 نفر شده است.” بنابراین ، پیشگیری ، معاینه و شناسایی سریع بیماران و اجرای محدودیت هایی از جمله ویزیت های غیر ضروری و تماس های جسمی بسیار مهم است.

این عضو هیئت علمی ادامه داد: با توجه به میزان بالای عفونت ، شیوع و مرگ و میر سالمندانی که غالباً دارای بیماریهای زمینه ای هستند ، اقدامات مناسب برای جلوگیری از عفونت ، تشخیص سریع و مراقبت های مناسب در تنظیماتی مانند خانه های سالمندان پیش بینی و اجرا می شود. پیروی از توصیه های بهداشتی و ایمنی برای سالمندانی که در خانه توسط یک پرستار یا عضو خانواده مراقبت می شوند ، حائز اهمیت است.

سوری گفت: “متأسفانه ، بیشتر پرستاران آموزشهای لازم را دریافت نکردند.” در یک بیماری همه گیر ، پرستاران در صورت عدم توانایی مراقبت صحیح از سالمندان ، می توانند باعث مرگ یا مرگ شوند. وی ادامه داد: علاوه بر تقویت اقدامات بهداشتی شخصی مانند استفاده از ماسک مخصوصاً هنگام ارائه خدمات به افراد سالخورده ، شستن مرتب دستها با مواد ضد عفونی کننده و جلوگیری از تماس با دیگران و شرکت در جلسات یا تماس با افراد آلوده یا بالقوه ، پرستاران مسن باید از سالمندان محافظت کنند. سعی خواهد کرد علیه Quaid نظارت داشته باشد.

یک عضو هیئت علمی توصیه کرد: در حد امکان ارتباط با دیگران را به حداقل برسانید و بازدیدها را از نزدیکان به سالمندان به ویژه در حد امکان به حداقل برسانید. همچنین بررسی منظم علائم بالینی و پیش بینی تاج در این افراد از جمله اندازه گیری تب ، غلظت اکسیژن خون ، مشکلات تنفسی و موارد مشابه از این نظر بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: مراکز درمانی و سایر مراکز خدماتی مانند مراقبت های اجتماعی نیز با پوشاندن و مراجعه حضوری فعال سالمندانی که به این خدمات نیاز دارند می توانند نقش مهمی در به حداقل رساندن بار بیماری در سالمندان داشته باشند. حتی داوطلبان خوب و منظم محلی و کارمندان آموزش دیده می توانند خدمات و یا نیازهای متفاوتی برای سالمندان ارائه دهند ، بنابراین مجبور نیستند از خانه خود خارج شوند.

سوری به بزرگترها گفت: “سوپرمارکت ها ، مراکز خدماتی مانند بانک ها ، ایستگاه های پلیس +10 ، کلینیک ها و مانند اینها باید خدمات به سالمندان را در اولویت قرار دهند.” برای کاهش زمان یا حضور در اجتماعات آنها در این مکان ها امکانات ویژه ای فراهم کنید. این ممکن است شامل اختصاص زمان ویژه برای خرید یا ارائه خدمات به افراد سالخورده و کاهش خطر انتقال به آنها باشد.

این استاد دانشگاه اپیدمیولوژی گفت: “متأسفانه ، تعداد قابل توجهی از قربانیان Qovida 19 ، کارکنان بهداشتی ، به ویژه افراد سالخورده هستند.” بررسی ها نشان می دهد که حتی در کادر پزشکی ، بهتر است افراد مسن مسئولیت رسیدگی به بیماری عروق بیماری کرونا قلب را بر عهده نگیرند و در حد امکان از کارمندان جوان استفاده کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا