اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانی

چند کارتون برای تقویت زبان انگلیسی برای کودکان

را استفاده از کارتون در آموزش زبان انگلیسی؟

  • صداگذاری که درکارتون ها انجام می شود کاملا واضح است و کلمات کامل تلفظ می شوند تا بچه ها بتوانند واژگان جدیدی یاد بگیرند.
  • در کارتون‌های آموزش زبان انگلیسی کودکان، از کلماتی استفاده می‌شود که به اندازه کافی ساده و برای زبان‌آموزان سطح پایین انگلیسی، قابل درک هستند. همچنین کلمات چالش ‌برانگیزی هم برای زبان‌آموزان پیشرفته‌تر در آنها وجود دارد.
  • کارتون‌ها زیاد طولانی نیستند تا حوصله کودکان سر نرود.
  • کارتون ها حاوی کلماتی هستند که برای زبان آموزان مبتدی، متوسط و پیشرفته مناسب است. اغلب این کلمات برای کمک به کودکان در یادگیری زبان انگلیسی، به روشی طبیعی تلفظ و تکرار می شوند.
  • بسیاری از کارتون های کودکان بر تعاملات اجتماعی تمرکز دارند، بنابراین کودکان می توانند برخی از مکالمات و عبارات دنیای واقعی را بشنوند.
    و در نهایت کارتون، زبان انگلیسی را با سرگرم کردن به کودکان یاد میدهد.

انیمیشن برای تقویت زبان انگلیسی با زیرنویس |انیمیشن برای تقویت زبان انگلیسی نی نی سایت

۲۰ عدد از بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی کودکان

تدریس خصوصی زبان انگلیسی: تمامی این کارتون ها را با کیفیت بالا میتوانید در سایت های مختلف دانلود یا خریداری کنید. در اینجا صرفا جهت تماشای سریع تر و آشنایی شما با آنها، فیلم معرفی کوتاهی با کیفیت متوسط قرار دادیم.

۱.Gogo`s adventure with English سطح ابتدایی

در این انیمیشن، کودک صحبت کردن به زبان انگلیسی و جمله بندی را از ابتدایی ترین سطح یاد می گیرد. هرکدام از قسمت های این انیمیشن مانند یک واحد درسی، با ماجراهای جذاب برای کودکان طراحی شده است.
گوگو یک موجود فضایی با نمک است که به زمین می آید و شروع به یادگیری صحبت کردن به زبان زمینی ها (انگلیسی) می کند.

۲.CoComelon سطح ابتدایی

کوکوملون، یک کانال و شبکه رسانه ای آموزش زبان انگلیسی کودکان است. این کانال از جولای ۲۰۲۱ تا هم اکنون، پربیننده ترین کانال یوتیوب در ایالات متحده و دومین کانال پربازدید در جهان است. آنها همچنین پرمخاطب ترین کانال کودکان و دومین کانال پرمشترک در جهان هستند. تمامی قسمت های این کانال انیمیشنی در سایت های مختلف قابل دانلود هستند.
فرزند شما با دیدن قسمت های این انیمشن سریالی، حروف، اعداد، صدای حیوانات، مکالمه و موارد دیگر را یاد می گیرد. کوکوملون موزیکال است و اوقات مفرحی را با اشعار کودکانه برای کل خانواده به ارمغان می آورد!

۳.WordWorld سطح ابتدای

این انیمیشن داستان گروهی از حیوانات را روایت می کند که سعی می کنند به بچه ها یاد دهند که چگونه کلمات درست بسازند.
آنها ماجراهای زیادی در تلاش برای حل مشکلات ساختن این کلمات دارند. قورباغه باهوش همراه با سگ سرگرم کننده به بچه ها کمک می کنند تا انگلیسی صحبت کنند و کلمات را همراه با معانی آنها یاد بگیرند.

۴.Wow English TV! Steve and Maggie سطح ابتدایی

آقای استیو در مدرسه ای در ژاپن به کودکان انگلیسی یاد می دادند. ایده ساخت این مجموعه از آنجا آغاز شد. ایشان موفق شدند بدون اینکه با زبان ژاپنی آشنا باشند و فقط با زبان انگلیسی با کودکان ارتباط برقرار کنند و معلم موفقی هم شدند. همین تجربه که آموزش بر اساس حرکات بدن و آموزش غیر کلامی بود، روش آموزش ایشان شد و طرفداران زیادی پیدا کرد.
این مجموعه بر اساس همین تجربیات و با همین سبک تولید شد و در بین کودکان سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد.

۵.Doki Adventures سطح ابتدایی متوسط

دوکی یک سگ کنجکاو هفت ساله است. او یک کاوشگر با سؤالات زیادیست که با سفر به جهان با بهترین دوستانش: اوتو، موندی، فیکو، آنابلا و گابی، پاسخ آنها را می یابد. Doki نیز مانند Martha Speaks یک انیمیشن سریالیست که برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید است و در عین حال آموزشی و سرگرم کننده هم می باشد. برای کودکانی که آشنایی ابتدایی با زبان انگلیسی دارند مناسب است.

۶.Martha Speaks سطح ابتدایی متوسط

این کارتون در مورد سگی است که بعد از خوردن سوپِ الفبا، یاد می گیرد که صحبت کند.
در هر قسمت از این کارتون، کلمات جدیدی در موقعیت های مختلف، آموزش داده می شود و بارها تکرار می شود تا به بچه ها کمک کند این کلمات را به خاطر بسپارند.

۷.Peppa Pig سطح ابتدایی متوسط

این کارتون با لهجه بریتیش می باشد. این مجموعه تلویزیونی در سال ۲۰۰۴ به نمایش درآمد اما زمانی که شبکه نیک جونیور در سال‌های اخیر پخش مجدد آن را آغاز کرد، به یک موفقیت آنلاین تبدیل شد. در حال حاضر، این سریال همچنان در حال اجراست و شامل ۳۰۳ قسمت است که هشت فصل را در بر می گیرد.
در این انیمیشن سریالی دیالوگ ها به راحتی قابل پیگیری هستند و کلمات استفاده شده به وضوح تلفظ می شوند. این کارتون داستان یک بچه خوک چهار ساله و خانواده اش را دنبال می کند که به زندگی روزمره خود ادامه می دهند.

۸.Dora The Explorer سطح ابتدایی متوسط

این سریال در ۶ فصل و برای کودکان بسیار جذاب می باشد. شخصیت اول فیلم دختر ۷ ساله و بامزه ایست بنام دورا که یادگیری زبان انگلیسی را با شعر و آهنگ بسیار آسان میکند. دورا ماجراجویی های جالبی دارد. این سریال انیمیشن برای نوجوانان هم مناسب است.

۹.Maya And Miguel سطح ابتدایی متوسط

سریال میگل و مایا رویکرد فرهنگی جالبی دارد. با این خواهر و برادر، بینندگان در معرض موقعیت های جالبی در محله و خانواده قرار می گیرند. مایا و میگل تجسم کودکان خردسال هستند و رفتار آنها را به خوبی تقلید می کنند. تماشای انیمیشنی مانند مایا و میگل، کودکان را به واژگانی مجهز می کند تا بتوانند درباره خود به زبان انگلیسی صحبت کنند.

۱۰.Mickey Mouse Clubhouse سطح ابتدایی متوسط

میکی موس معروف، در مجموعه ای جدید از کارتون های تولید شده توسط کمپانی انیمیشن والت دیزنی این بار برای آموزش زبان انگلیسی بازی می کند. شخصیت های نوستالژی دیگری نیز در این کارتون ها گنجانده شده اند، از جمله مینی ماوس، اردک دونالد، پلوتون و گوفی. این انیمیشن بچه ها را می خنداند. کارتون‌های میکی ماوس سالهای زیادیست که به بچه‌ها در یادگیری زبان انگلیسی کمک کرده است!
در این مجموعه، میکی، مینی، دیزی، گوفی، پلوتون و دونالد در حال انجام زندگی روزمره خود هستند. این شخصیت ها باید برای حل مسائل سرگرم کننده و یادگیری مفاهیم ساده در موضوعات مختلف با بینندگان تعامل داشته باشند.

۱۱.Beat Bugs سطح متوسط

بیت باگز درباره ماجراهای پنج حشره کوچک است که در باغ خانه ای در حومه ایالات متحده زندگی می کنند. دیالوگ ها با لهجه آمریکایی است و با موسیقی بر اساس آهنگ های معروف گروه بیتلز که توسط هنرمندان معاصر تفسیر شده است، آمیخته شده است. گاهی اوقات آهنگ های انتخاب شده مربوط به درس های زندگی است که توسط قهرمانان کوچک آموخته شده است. ویژگی این انیمیشن از ترکیب دو منبع ارزشمند دیالوگ و آهنگ ناشی می شود.

۱۲.Phineas and Ferb سطح متوسط

این انیمیشن در میان باهوش ترین کارتون ها قرار دارد! فینیاس و فرب به دلیل طنز هوشمندانه، کمدی خنده دار و دیالوگ های دقیق، یک شبه به یکی از محبوب ترین ها تبدیل شد.
این نمایش همچنین دارای مقدار مناسبی از اصطلاحات فنی است که برای کودکان و نوجوانان در یادگیری مکالمه انگلیسی مناسب است. بینندگان، کمدی انگلیسی را درک خواهند کرد و درک بهتری از طنز انگلیسی به دست خواهند آورد.

۱۳.Postman Pat سطح متوسط

این سریال درباره یک پستچی مهربان است که هر بار محموله ای را به شخصی تحویل می دهد. پت پستچی با چالش های جالبی مواجه می شود. این سریال پر از نکات آموزشی برای کودکان و نوجوانان است.
کودکان در این سریال دیالوگ های جالبی را می شنوند و یاد می گیرند.

۱۴.WordGirl سطح متوسط

این کارتون هم متمرکز بر آموزش زبان انگلیسی است و هم سرگرم کننده. موقعیت‌هایی که قهرمان داستان در آن قرار می‌گیرد بسیار جذاب است و بچه‌ها را مجذوب خود می‌کند. در میان این لحظات هیجان انگیز، کارتون فرصت های یادگیری را در اختیار کودکان می گذارد. این کارتون برای جلب توجه نوجوانان و همچنین کمک به کودکان در یادگیری مکالمه انگلیسی مناسب است.

۱۵.Arthur سطح متوسط

آرتور یک کارتون کلاسیک و مورد علاقه خانگی، در میان طولانی ترین کارتون های موجود در لیست است. کودکان با مبارزات آرتور جوان با مدرسه، دوستان و خانواده ارتباط برقرار می کنند.
کارتون قابل ربط و خنده دار است. زبان انگلیسی نیز در سطح ابتدایی است و گهگاه آهنگ‌های جذابی را معرفی می‌کند که درک را سرعت می‌بخشد و آن را به برنامه‌ای ایده‌آل برای کودکانی که انگلیسی صحبت می‌کنند تبدیل می‌کند.

۱۶.The Simpsons سطح متوسط پیشرفته

سیمپسون ها که دیگر نیازی به معرفی ندارند. این کارتون داستان خانواده سیمپسون را روایت می کند که در شهر اسپرینگفیلد در آمریکا زندگی می کنند. این کارتون پر از اصطلاحات و لغاتی است که در زندگی روزمره از آنها استفاده می شوند.
از لغات ابتدایی کودکانه تا اصطلاحات و ضرب المثل ها را می توان با این سریال یاد گرفت. هم کودکان و هم بزرگسالان از این انیمیشن پر طرفدار آمریکایی لذت می برند.

۱۷.Adventure Time سطح متوسط پیشرفته

وقت ماجراجویی، یکی از معروف ترین سریال های کارتونی حال حاضر است. این سریال انیمیشن، داستان جیک و سگ جادویی اش فین را روایت می کند که به زندگی خود در سرزمین اوو ادامه می دهند.
این مجموعه به بسیاری از داستان های هیجان انگیز با شخصیت های دوست داشتنی و قابل ربط می پردازد. این رویکرد، مکالمات را متنوع تر و در عین حال ساده تر و قابل درک تر می کند. زبان آموزان نه تنها از داستان های عالی لذت خواهند برد، بلکه از مکالمه انگلیسی تقریباً معتبر و روزانه نیز لذت خواهند برد.

۱۸.Inspector Gadget سطح متوسط پیشرفته

کارتون کارآگاه گجت، با هدف جهانی شدن و آموزش زبان انگلیسی ساخته شد. این انیمیشن سریالی برای تمامی رده های سنی مناسب است. علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی با این سریال هم سرگرم می شوند، هم معما حل می کنند و هم انگلیسی را یاد می گیرند.
این کارتون در نهایت به هدف خود رسید و در جهان بعنوان یک منبع خوب یادگیری زبان انگلیسی مطرح شد.

۱۹.SpongeBob SquarePants سطح متوسط پیشرفته

تقریبا همه می دانند که باب اسفنجی شلوار مربعی کیست. چه کسی نمی خواهد؟ او در یک آناناس زیر دریا زندگی می کند. این سریال به دلیل تغییر در مدیران خلاق، دو اجرا عمده از سال‌های ۱۹۹۹ الی ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ الی ۲۰۱۵ داشت. این سریال در حال حاضر ۲۶۵ قسمت و ۱۳ فصل دارد.
ما جراهای باب اسفنجی برای کودکان پر از نکات آموزشی و برای زبان آموزان پر از کلمات و اطلاحات جدید است.

۲۰.Dora and Friends سطح متوسط پیشرفته

ادامه سری معروف Dora، شخصیت ها را در محیطی متفاوت قرار می دهد و واژگان و عبارات جدیدی را معرفی می کند.
دورا همچنین یک محتوای آمریکای لاتین در موقعیت‌های متداول را به سریال اضافه می‌کند و چشم‌انداز وسیع‌تری را به بینندگان ارائه می‌دهد. بهتر از همه، این نمایش تعاملی است و کودکان را ترغیب می کند تا با شخصیت های سریال صحبت کنند

دکمه بازگشت به بالا